با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
«ذره خدا» هیگز: از پنداشت تا پیدایش

دانلود و خرید کتاب «ذره خدا» هیگز: از پنداشت تا پیدایش

۴٫۳ از ۷ نظر
۴٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب «ذره خدا» هیگز: از پنداشت تا پیدایش  نوشته  جیم باگوت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب «ذره خدا» هیگز: از پنداشت تا پیدایش

«ذره خدا» هیگز: از پنداشت تا پیدایش نوشته جیم باگوت(-۱۹۵۷)، فیزیکدان انگلیسی است. در بخشی از پیشگفتار کتاب می‌خوانیم: اگر جرم وجود نداشته باشد هیچ چیز وجود نخواهد داشت، حتی انرژی. بدون جرم جهانی وجود نخواهد داشت. در طول نیم قرن گذشته دانشمندان خود را مجاب کرده بودند که اگر میدان هیگز و از آنجا ذره هیگز وجود نمی‌داشت، جرمی وجود نمی‌داشت و از آنجا جهانی وجود نمی‌داشت. زیرا دانشمندان بر این باور بودند که جرم نتیجه برهم‌کنش ذرات میدان هیگز با ذرات بنیادی است. حالا می‌بینیم که بی‌جهت نبوده که روزنامه نگاران و مخبرین برجسته و شاید هم برخی دانشمندان به آن نام «ذره خدا» را داده‌اند. دانشمندان فرض کرده بودند که در پس‌زمینه کیهانی، در تمام فضای تهی بین ستارگان و کهکشان‌ها میدانی وجود دارد به نام میدان هیگز با ذراتی که قادرند با ذرات بدون جرم برهم‌کنش ایجاد کنند و آنها را جرم‌دار کنند. این یک فرضیه یا بهتر است بگوییم یک الزام بود، چون جرم وجود داشت. اگر ذره هیگز که ذره فعال میدان هیگز است کشف می‌شد، دلیل محکمی بر این بود که فرضیه دانشمندان درست بوده است. مدل کیهان‌شناسی که مبتنی بر نظریه انفجار عظیم بود، برای پیشرفت خود احتیاج داشت بداند جرم چگونه ایجاد شده است. حالا دانشمندان علم فیزیک و کیهان‌شناسان با اعتماد نزدیک به صددرصد (البته نه درست صد در صد) به وجود میدان هیگز و برهم‌کنش آن با ذرات دیگر و ایجاد جرم، به تحقیق و کشفیات خود ادامه می‌دهند. این مسئله برای کیهان‌شناسی و پیشرفت علم فیزیک بسیار مهم است و نمی‌توان اهمیت آن را با هزینه مالی و یا طول زمان اندازه گرفت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Saeed Aghaei
۱۴۰۰/۰۲/۱۱

آقا توجه کنید! اسم «ذره ی خدا» ماحصل یه شوخیه نه چیزی بیش تر. من هنوز این کتابو نخوندم و نمیتونم بگم که محتویاتش قابل اطمینانه یا نه. ولی مطمئنم که گذاشتن اسم ذره ی خدا روی کتاب، هدفی جز جلب توجه

- بیشتر
majid001
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

چقدر تأسف‌بار هست که نام یک مورد پژوهشی را ذره ی خدا نام‌گذاری کنیم، خداوند فراتر از پژوهش و تصورات مخلوقات هست ...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۲۵۳-۶۴-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۹۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۲۵۳-۶۴-۶