با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب در مسیر در مانگر شدن اثر پرویز شریفی‌درآمدی

دانلود و خرید کتاب در مسیر در مانگر شدن

۴٫۴ از ۱۰ نظر
۴٫۴ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در مسیر در مانگر شدن  نوشته  پرویز شریفی‌درآمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب در مسیر در مانگر شدن

«درمسیر درمانگر شدن» نوشته جفری اِی. کاتلر، روایت تجربه‌های درمانگر متخصص باتجربه کهنه‌کاری است که رنج ‌ها، چالش‌ها و راه حل‌های غلبه بر مشکلات درمانگران رابه تصویر می‌کشد. مطالعه کتاب حاضر نه تنها برای درمانگران تازه کار، بلکه برای مجرب‌ها نیز مفید و ضروری است. این کتاب در دوازده فصل تدوین شده که سفر درمانگر، جدال برای اعمال قدرت، زندگی شخصی و حرفه‌ای، مصایب درمانگری، خستگی و فرسودگی شغلی، خلاقیت و رشد شخصی از جمله مطالبی است که در آن مورد بحث قرار گرفته است. بیان تجربه‌های تلخ و شیرین و راه حل‌های نویسنده برای رفع نواقص و ارتقای دائمی فرایند درمانگری، مطالعه کتاب را گیرا و کارگشا کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
El Santo
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

دکتر حمیدپور روانشناس و استاد عزیز، همیشه میگه خیلیا بوی کباب ب مشامشون خورده در مورد رواندرمانی وقتی میان میبینن در واقع دارن خر داغ میکنن،و در ادامه مثالاشو میزنه، ولی شاید همه در دسترسشون نباشه استادی به این ارزشمندی

- بیشتر
maryam radmehr
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

لطفا در بی نهایت قرارش بدهید

hossein_raeesi
۱۴۰۰/۱۱/۲۴

یکی از انگیزه های غلط مشاور شدن میل به داشتن قدرت و کنترل بیشتر در ارتباط با خود است. و این کنترل به این شکل صورت می گیرد: «تمرکز بر مشکلات دیگران باعث می شود تا توجه کمتری را معطوف

- بیشتر
کاربر ۳۰۵۸۱۹۹
۱۴۰۱/۰۵/۱۵

بی نظیررررر. هر چقدر بگم کم گفتم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
علاوه بر تقاضاهایی که در محل کار از ما می‌شود، زمانی هم که به خانه می‌رسیم، ناچاریم جذاب و پر انرژی باشیم. چرا که دوستان و اعضای خانواده که از وظایف ما به عنوان یک درمانگر مطلع‌اند، انتظارات بیشتری نیز از ما دارند، به‌طوری که هرزمانی‌که ما را به نبرد دعوت کردند، باید در برابرشان صبور و بخشنده باشیم و اگر به هر نحوی در این نبرد شکست بخوریم، لازم است با کنایه‌های آنان دست و پنجه نرم کنیم: «من نمی‌فهمم شما چطور درمانگری هستید؟»
El Santo
النا به دلیل مشکلات مالی که دارد، به فکر انصراف از دانشگاه است. او سال هاست که برنامه‌ریزی کرده و خودش را آماده ساخته است تا با خانواده‌اش در این باره صحبت کند که باید زمانی را نیز صرف مشکلات خودش کند و وقت ندارد که تمام زمانش را برای مراقبت از خواهر و برادرانش و مسئولیت‌های خانه اختصاص دهد. او تلاش‌های آغازینش برای ورود به دانشگاه را فراموش کرده بود. زمانی‌که این مسئله را به او یادآوری کردم، به من نگاهی انداخت و سرش را تکان داد. من دقیقاً می‌دانستم در ذهنش چه می‌گذرد: «این سفید پوست چگونه می‌تواند با زندگی راحتی که دارد، مشکلاتی را که من از سر گذرانیده‌ام، درک کند؟» البته او درست می‌گفت، مهم نیست چقدر تلاش کنم، ولی قادر به درک دنیای النا نخواهم بود. چگونه قادر به درک او خواهم بود، زمانی‌که به خانه‌اش باز می‌گردد، جایی که با خواهر و برادرش تنها در یک اتاق به سر می‌برد و اگر خوش شانس باشد، پدرش زمانی‌که مست است او را کتک نزند و یا به خواهرش تجاوز نکند. من چطور می‌توانم معنای مدرسه را برای کسی که زنده ماندن‌اش هر روز به منزلهٔ یک چالش بزرگ است، درک کنم؟
El Santo
درمانگر شدن در واقع یک سفر است که تمام عمر را دربرمی‌گیرد؛ مسیری است به‌سوی تفکری روشن، آرامش و رستگاری. سفری است به ناشناخته‌ها که موانع بسیاری در مسیر خود دارد.
Golnaz Javaheri
درمانگران خردمند و زبده در زمینهٔ ماهیت انسانی متخصص هستند و با حساسیت ویژه و دوراندیشی همزمان به‌کار مشغولند. آن‌ها دانش آموختگان دانش انتزاعی، ابهام و به‌خصوص زبان هستند. آن‌ها چیزهایی را که شنیدنی نیست، می‌شنوند و موارد نامحسوس را مشاهده می‌کنند، درحالی‌که این کار را با دقت تمام انجام می‌دهند.
ابری
شنیدن اینکه درمانگری در مکالمات اجتماعی یا رسانه‌ای، اقرار می‌کند که آشفتگی او از مراجعانش بیشتر است، بسیار آزار دهنده است. مائِدِر (۱۹۸۹) در مقاله‌ای در مورد اینکه بسیاری از درمانگران از لحاظ هیجانی ناپایدار، خودشیفته و زخم خورده هستند، می‌گوید در مهمانی‌ها، احمق‌ترین، شرم آورترین و دیوانه‌ترین افراد، درمانگران هستند. مائدر به عنوان شاهدی برای گفته‌اش نقل قول رئیس جامعهٔ روان‌درمانگران آمریکا را مطرح می‌سازد: «زمانی‌که من برای اولین بار از گردهمایی ملی در سال ۱۹۴۳ دیدن کردم، از اینکه بزرگترین مجموعه از افراد عجیب و غریب، کریس‌بردها و روانی‌هایی که تاکنون بیرون از بیمارستان دیده بودم را در آنجا یافتم، ناامید شدم»
ابری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۰-۱۱۲-۷
تعداد صفحات۳۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۰-۱۱۲-۷