با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کوروش رهایی بخش: شرحی بر تاریخ تاسیس کشور ایران

دانلود و خرید کتاب کوروش رهایی بخش: شرحی بر تاریخ تاسیس کشور ایران

۳٫۹ از ۱۹ نظر
۳٫۹ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کوروش رهایی بخش: شرحی بر تاریخ تاسیس کشور ایران  نوشته  شروین وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کوروش رهایی بخش: شرحی بر تاریخ تاسیس کشور ایران

«کوروش رهایی بخش» نوشته دکتر شروین وکیلی، پژوهشگر حوزه تاریخ و فرهنگ ایران باستان است. وکیلی در این کتاب، به زندگی کورش هخامنشی و پایه‌گذاری فرمانروایی هخامنشی و تاریخ تاسیس کشور ایران می‌پردازد.

دربخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: کوروش برای پژوهش‌گری که خواهانِ فهم تاریخ و هویت ایرانی باشد، شخصیتی سخت جذاب و معماآمیز است. از سویی، بدان دلیل که به زمانی بسیار کهن تعلق دارد. کوروش قدیمی‌ترین بنیانگذاری است که نظم‌های برساخته‌اش هنوز هم باقی مانده و استوار می‌نماید. تمام کشورها و واحدهای سیاسی و نظم‌های اجتماعی‌ای که امروز در گوشه و کنار می‌بینیم، قرن‌ها، و گاه هزاره‌ها بعد از کوروش تأسیس شده‌اند و بنابراین به شخصیت‌هایی تعلق دارند که نسبت به ما نزدیک‌تر هستند و منابع و اسناد فراوان‌تری درباره‌ی‌شان وجود دارد. کوروش اما به زمانی بسیار بسیار کهن تعلق دارد؛ زمانی که هنوز بودا پیامبری‌اش را شروع نکرده بود و بخش‌های مهمی از تورات هنوز نوشته نشده بود. کوروش بنیادگذار دنیایی است که در آن تمرکز سیاسی غول‌آسایی در ترکیب با نخستین شکلِ دولت رفاه و اقتصاد برنامه‌ریزی‌شده‌ی دولتی پدید آمد. به خاطر دستاوردهای او بود که نخستین دولت جهانی، نخستین شبکه‌ی بازرگانی جهانی، و نخستین خیزش چشمگیر و پرشتاب جهانی در نویسا شدن و درآمیختن نژادها و اقوام و ادیان و باورها ممکن گشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
amir
۱۳۹۴/۰۹/۱۳

افتضاح بود

Hemmat
۱۳۹۴/۰۵/۲۳

با سپاس از نویسنده محترم جناب دکتر وکیلی و پایگاه‌ فرهنگی طاقچه

dr.a
۱۳۹۴/۰۸/۲۶

کتاب عالی بود. متن فوق العاده و روان و قابل درک برای همه

Hemmat
۱۳۹۵/۰۳/۳۰

کوروش کبیر کوروش از بزرگترین پادشاهانی است که نه تنها تاریخ بلکه جهان به نام او افتخار می کند. او تنها بنیاد و بنیانگذار یک امپراطوری معظم در جهان نیست

- بیشتر
سیاوش
۱۳۹۷/۰۴/۰۲

اصولا دلیل این همه صحبت راجع به کوروش بزرگ اینه که چشم امثال شما ها در بیاد جناب

ati
۱۳۹۵/۰۶/۳۰

برام جالبه بدونم دلیل برخی از افراد از حمایتهای نابه جا از کوروش چیه؟؟!!!!

میلاد
۱۳۹۵/۰۹/۱۵

یعنی ایران قبل کوروش تاریخ نداشته. تا جایی که میدونیم تمدنهای خیلی قدیمی تری در ایران وجود داشتند و درست نیست که تاریخ ایران رو 2500 ساله بیان کنیم. اگه اشتباه نکنم ویکیپدیا هم که قدیمی ترین کشور جهان رو

- بیشتر
spg1378
۱۳۹۷/۰۶/۰۸

درود بر کوروش بزرگ

Mehdi Habibi
۱۳۹۶/۰۴/۰۹

تاریخ و کورش جولانگاه همه شده ، هر کس از راه می رسد برای خالی نبودن عریضه کتابی می سازد ، یکی معمار ، یکی مانند مولف این کتاب حشره شناس

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
در این گستره‌ی پهناور بزنگاه‌ها و چرخش‌گاه‌های مهمی وجود دارد که باید نگریسته شوند و مورد پرسش قرار گیرند. برخی از این نقاط حساس و مهم، به رخدادهایی مهیب و مرگبار مانند حمله‌ی قوم مقدونی و عرب و مغول مربوط می‌شوند و برخی دیگر به شخصیت‌هایی تأثیرگذار و تعیین‌کننده وابسته‌اند که ممکن است مانند فردوسی شخصیتی فرهنگی باشند، یا هم‌چون داریوش و شاه عباس به سپهر سیاسی تعلق داشته باشند.
علیرضا
احتمالاً مهم‌ترین این گرانیگاه‌های تعیین‌کننده‌ی تاریخ ایران، در میانه‌ی قرن ششم پ.م. قرار دارد و نام شخصیتی نیرومند و افسانه‌ای در میانه‌اش می‌درخشد. کشور ایران به عنوان یک واحد سیاسی در آن هنگام تأسیس شد و کسی که این مهم را برآورده ساخت، کوروش بزرگ بود که مانند تمام شخصیت‌های بنیان‌گذار، نام و نشانش در هاله‌ای از روایت‌ها و داستان‌ها فروپوشیده شده است.
علیرضا
کوروش برای پژوهش‌گری که خواهانِ فهم تاریخ و هویت ایرانی باشد، شخصیتی سخت جذاب و معماآمیز است. از سویی، بدان دلیل که به زمانی بسیار کهن تعلق دارد. کوروش قدیمی‌ترین بنیانگذاری است که نظم‌های برساخته‌اش هنوز هم باقی مانده و استوار می‌نماید. تمام کشورها و واحدهای سیاسی و نظم‌های اجتماعی‌ای که امروز در گوشه و کنار می‌بینیم، قرن‌ها، و گاه هزاره‌ها بعد از کوروش تأسیس شده‌اند و بنابراین به شخصیت‌هایی تعلق دارند که نسبت به ما نزدیک‌تر هستند و منابع و اسناد فراوان‌تری درباره‌ی‌شان وجود دارد. کوروش اما به زمانی بسیار بسیار کهن تعلق دارد؛ زمانی که هنوز بودا پیامبری‌اش را شروع نکرده بود، بخش‌های مهمی از تورات هنوز نوشته نشده بود، و اوستا هنوز صورتی نهایی به خود نگرفته بود.
علیرضا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۴۸-۳
تعداد صفحات۵۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۴۸-۳