با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب منشور حکومت علوی اثر سید‌علی خامنه‌ای

دانلود و خرید کتاب منشور حکومت علوی

شرح هفت خطبه (مشهد ۱۳۵۲ - ۱۳۵۳)

۲٫۷ از ۳ نظر
۲٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب منشور حکومت علوی  نوشته  سید‌علی خامنه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب منشور حکومت علوی

کتاب منشور حکومت علوی نوشته حضرت آیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای(مد‌ظله‌العالی) است. این کتاب را انتشارات انقلاب اسلامی منتشر کرده است و بهشرح هفت خطبه (مشهد ۱۳۵۲ - ۱۳۵۳) می‌پردازد.

درباره کتاب منشور حکومت علوی

مکتب حیات‌بخش اسلام در کنار ارائه برنامه برای پیشرفت معنوی و مادی، نقشه راه تعالی جامعه را نیز بیان کرده و با معرفی حاکم تراز معصومان (ع) در عصر حضور و ولی فقیه در عصر غیبت_ تشکیل حکومت را در دستور کار مؤمنان قرار داده است. اما پس از ارتحال رسول اکرم(ص) جامعه خود را از حضور اما علی(ع) محروم کرد اما ایشان راهنمایی جامع و کامل برای تمام قرون ارائه کردند.

در عصر حاضر نیز با افزایش نیاز به معارف اجتماعی و سیاسی اسلام، اقبال دانشمندان و اساتید و جوانان به نهج‌البلاغه افزایش یافته و شروح متعددی نیز در قرن حاضر بر این کتاب نگاشته شده است. خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی، گرایش به نهج‌البلاغه افزایش یافته و مؤسسات مختلفی در محافل علمی حوزه و دانشگاه تشکیل و رشته تحصیلی تخصصی نهج‌البلاغه در این دو حوزه علمی ایجاد گردید. حضرت آیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای(مد‌ظله‌العالی) که از دوران جوانی با این کتاب ارزشمند، انس داشته است، از دیرباز به شرح خطبه‌ها، نامه‌ها در حضور جوانان طلبه و دانشجو پرداخته‌اند.

معظم‌له در سال‌هایی ۵۱ تا ۵۳ شمسی در کنار تدریس، سخنرانی و تألیف، امامت جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) و سپس مسجد کرامت را پذیرفتند. بدین ترتیب این دو مسجد به پایگاهی برای تجمع نیروهای انقلابی بویژه جوانان طلبه و دانشجویان تبدیل گردید. یکی از مهم‌ترین مباحثی که ایشان در این سخنرانی‌ها به آن پرداختند کتاب شریف نهج‌البلاغه بود. ایشان خطبه‌هایی با محتوای مقاومت و مبارزه انتخاب می‌کردند. کتاب حاضر مشتمل بر ۱۲ گفتار شرح نهج‌ابلاغه است که در سال‌های ۵۲ و ۵۳ در این دو مسجد ارائه شده است. 

خواندن کتاب منشور حکومت علوی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به درک بهتر نهج‌البلاغه پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۱۸-۷۸-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۲۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۱۸-۷۸-۴