کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران اثر پرل س. برمن

دانلود و خرید کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران  نوشته  پرل س. برمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران

کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران نوشتهٔ پرل س. برمن و سوزان شاپلند با ترجمهٔ زینب السادات کمالی و سمیه قیاسی و عاطفه زریابی و زهره سجودی در انتشارات ارجمند چاپ شده است.

درباره کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران

این کتاب به طور اخص به منظور آموزش و یادگیری مهارت‌های تشخیصی و مصاحبه‌ای مورد نیاز مشاوران، روان‌شناسان مدرسه، روان‌شناسان بالینی و سایر متخصصان حوزهٔ سلامت روان طراحی شده است و منبعی غنی از تمرین‌های ایفای نقش و تمرین‌های آموزشی است. مؤلف ۳۱ سال تجربه تدریس این مهارت‌ها را در این کتاب گرد هم آورده و در غالب ۲۰ شرح‌حال ارائه کرده است. مراجعان در این شرح‌حال‌ها به لحاظ سن، قومیت، جنسیت، مذهب، وضعیت اقتصادی- اجتماعی، مشکلات و شدت این مشکلات با هم تفاوت دارند. در هر شرح‌حال اطلاعات جامعی دربارهٔ احساسات، افکار، اعمال و الگوهای ارتباطی مراجع ذکر شده است که به دانشجویان امکان ایفای نقش را می‌دهد. تمرکز این کتاب بر روی مهارت‌هایی چون به کار بردن سؤالات بازپاسخ و بسته‌پاسخ، توجه انعکاسی، پاسخ به رفتار غیرکلامی، ارائه نظرات همدلانه و برخورد حمایتی است. در تمرین‌های پس از هر شرح‌حال، دانشجویان تشخیص‌های خود را با در نظر گرفتن عوامل زیستی، موقعیتی و فردی در هر یک از محورهای I تا V مشخص می‌کنند.

مشخصات کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران

موضوع اصلی روان‌درمانی و مشاوره

موضوع فرعی مشاوره

با مقدمه دکتر رضا رستمی

نوبت چاپ ۲

سال انتشار ۱۳۹۶

کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به روان‌شناسان، مشاوران و روانکاوان پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران

نظرات همدلانه‌ای که به مراجعان نشان می‌دهد آنها را درک می‌کنید

یکی از کاربردهای نظرات همدلانه این است که بتوانید به‌راحتی با مراجعی که معنای ضمنی صحبت‌هایش را فهمیده‌اید، ارتباط برقرار کنید. برای مثال، فرض کنید مراجعی دارید که همسرش ماه گذشته فوت کرده است. او با لحنی غمگین به شما می‌گوید: "او ماه گذشته فوت کرد. من باید به زندگی‌ام ادامه دهم. من از جهاتی زنده هستم و از جهاتی دیگر مُرده. نمی‌خواهم به او خیانت کنم، اما نمی‌توانم به این وضع هم ادامه دهم". شما بر اساس مطلبی که مراجع با شما درمیان گذاشته، رفتار غیرکلامی او هنگام بیان این مطلب و نظرات قبلی‌اش، عقیده دارید که او علاوه بر سوگ، تلاش می‌کند در مورد داشتن حق ادامۀ زندگی بدون همسرش تصمیم بگیرد. نظرات همدلانه می‌تواند به مراجع نشان دهد که شما درد فقدان او و همچنین موقعیت دشوار ادامۀ زندگی بدون همسر را درک می‌کنید. نمونه‌هایی از نظرات همدلانه در این موقعیت عبارت‌اند از: "او فوت کرده، نه تو، ولی ادامه دادن دشوار است. تو احساس می‌کنی باید به خودت ثابت کنی که با وجود مرگ همسرت، حقّ زندگی کردن داری". برای اینکه با بیان این جملات همدلی را به‌درستی نشان دهید، باید آنها را با لحنی متناسب و به لحاظ عاطفی همخوان با آن اظهارنظر بیان کنید.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۰-۲۹۱-۴
تعداد صفحات۳۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۰-۲۹۱-۴