با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب چطور می‌شود با دیزاینرها زندگی کرد و آن‌ها را نکشت؟ اثر آلن لانگ

کتاب چطور می‌شود با دیزاینرها زندگی کرد و آن‌ها را نکشت؟

نویسنده:آلن لانگمترجم:نازنین مهرزادانتشارات:نشر مشکیسال انتشار:۱۳۹۷تعداد صفحه‌ها:۷۲ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۵از ۴ رأیخواندن نظرات
انتشاراتنشر مشکی

سال انتشار۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها۷۲ صفحه

دسته‌بندی
طراحی و نقاشی۱ مورد دیگر

معرفی کتاب چطور می‌شود با دیزاینرها زندگی کرد و آن‌ها را نکشت؟

کتاب الکترونیکی «چطور می‌شود با دیزاینرها زندگی کرد و آن‌ها را نکشت؟» نوشتهٔ آلن لانگ با ترجمهٔ نازنین مهرزاد در نشر مشکی به چاپ رسیده است. این کتاب به بیان ویژگی های شخصیتی اغلب دیزاینرها با زبانی خودمانی، ساده و کمی طنز همراه با تصاویری جالب می پردازد.

اگر می‌خواهید با دیزاینرها زندگی کنید یا برای مدتی طولانی همکارشان باشید یا قرار است به‌نحوی از انحاء با این‌ها ارتباط داشته باشید، این کتاب، که دربارۀ بعضی عادات این جماعت است، کمک‌تان می‌کند کمی بیشتر بشناسیدشان و بفهمید چرا این‌قدر خُل‌و‌چِل‌اند.

درباره کتاب چطور می‌شود با دیزاینرها زندگی کرد و آن‌ها را نکشت؟

آیا تمام چیزهای دنیا برای آنکه تراز بشوند لزوماً نیازمند کنترل از راه دورند؟ نه‌فقط تراز شدن با یکدیگر، بلکه با لبۀ کاناپه، گوشۀ میزِ عسلی و قاب روی دیوار - عیشِ مُدام! بدیهی است بیشتر مردم برایشان مهم نیست در رنگ‌های سالادشان تعادلی پیدا نکنند یا اینکه در تابلوی فروشگاهی بین حروف دال و کاف «بیش‌ازحد» فاصله افتاده باشد. اما این‌ها برای دیزاینرها مهم است. 

اگر با دیزاینرها زندگی کرده باشید، درک می‌کنید که آن‌ها مثل سگِ چی‌واوایِ شیزوفرنیکی هستند که از خود بی‌خود شده. عادات عجیب‌وغریب و اداواطوار غیرعادی‌شان باعث می‌شود با شور و شوقی سازنده دائم در تقلا باشند، درحالی‌که مردم عادی این چیزها را هیچ‌وقت درک نمی‌کنند. این کتاب برای کمک به شما نوشته شده تا چیزهای مختصر و البته هشدارآمیزی بدانید دربارۀ ذاتِ مشنگِ دیزاینرهای معمولی.

ممکن است دیزاینرها آدم‌هایی معمولی به‌ نظر بیایند __ فقط یک مقدار موی سر و صورت‌شان بلندتر است و خونسردی پنهانی دارند. اما در عمق وجودشان بیشتر شبیه بچه‌ای هستند که عاشق شیرینی‌ است، از این شاخه به آن شاخه می‌پرند و همیشه سرگرم کاری هستند. برای آنکه بتوانید در فضایی کوچک به همزیستی مسالمت‌آمیزی با این‌ها برسید (هرچند احتمالش کم است) __ چه آن فضا آسانسور باشد چه دفتر کار یا، بدتر، خانه __ قبل از آنکه خیلی دیر بشود حتماً این کتاب را بخوانید.

یادتان نرود: دیزاینرها بچۀ آدم نیستند!

کتاب چطور می‌شود با دیزاینرها زندگی کرد و آن‌ها را نکشت؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 به گفته مولف، او اثر خود را برای کسانی نگارش کرده که قرار است مدت زمانی کوتاه و یا حتی طولانی را کنار این افراد سپری کنند تا پیش از اینکه دیر شود، آن ها را با این موجودات عجیب و غریب آشنا کند. پس اگر دارید دربارۀ سر کردن با یکی از این موجودات خلاق و عجیب آن‌هم در فضای تنگ‌و‌ترش فکر می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را بخوانید، بی‌معطلی هم بخوانید.

گزیده ای از کتاب چطور می‌شود با دیزاینرها زندگی کرد و آن‌ها را نکشت؟

ممکن است خیلی سختگیرانه به نظر بیاید، اما دیزاینرها ذاتا چیزهای زشت را پس می‌زنند. این باعث می‌شود بعضی کارها خیلی دشوار شوند، مثل خریدن خوراکی، شیوه گذراندن تعطیلات، خریدن رادیو. خب، هرچیزی که فکرش را بکنید. ممکن است کسی به ترازوی خانگی نیاز داشته باشد، اما ما نمی توانیم چنین چیزی بخریم مگر آنکه زیبا و شاهکار مسلم دیزاین باشد. تصویری از یک ترازوی آرمانی و بی نقص در ذهن ما وجود دارد و اگر چنین چیزی را پیدا نکنیم، قیدش را می‌زنیم.

نظرات کاربران

سارا
۱۴۰۱/۰۲/۲۴

کتاب خوب و سرگرم کننده ای بود من دیزاینر نیستم اما به خاطر روحیه هنری ای که دارم با خیلی از قسمتای این کتاب همزاد پنداری کردم و خندیدم:)

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است