با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب رشد تاب آوری اثر مایکل  نینان

دانلود و خرید کتاب رشد تاب آوری

یک رویکرد شناختی رفتاری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رشد تاب آوری  نوشته  مایکل  نینان   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب رشد تاب آوری

رشد تاب آوری کتابی نوشته مایکل نینان از مجموعه آینده‌پژوهی است که در انتشارات موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی به چاپ رسیده است.

مركز راهبری آينده‌پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی، به عنوان نخستين مركز رسمی آينده‌پژوهی كشور، فعاليت خود را در ميانه‌ سال ۱۳۸۳در بخش دفاعی آغاز كرده است. اين مركز در عرصه‌های زير فعالیت می‌کند:

مطالعه و پردازش محتواهای آينده و تحليل تبيين‌های گسترده انجام شده در خصوص آن و از اين منظر، به دست دادن تصويرهای مطلوب‌تر و كامل‌تری از آينده، به خصوص باز كردن تحولات پيش رو و ابعاد نوين آن.

در اين راستا، مركز به مطالعه و تبيين روندهای متنوع شكل‌دهنده به آينده؛ رويدادهای شگفتی‌آفرين؛ سناريوها و تصورات از شكل‌های گوناگون تعامل روندها و رويدادها در آينده؛ سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات امروز؛ و در نهايت قوانين و سنت‌های حاكم بر جهان هستی به عنوان بخش‌هايی از عناصر تشكيل‌دهنده آينده پرداخته است. در اين راستا مركز، به تناسب جايگاه خود در سلسله مراتب سازمانی، فعاليت ديده‌بانی و پايش محيطی خود را در دو حوزه متمركز كرده است :

الف. ترسيم صحنه‌های نبرد آينده

ب. ترسيم صنايع دفاعی آينده

شناسايی، كسب آگاهی و توسعه روش‌شناسی‌ها و مفاهيم مورد استفاده در آينده‌پژوهی، توسعه عمومی دانش آينده‌نگاری، طراحی و تدوين فرايندها و بسط تكنيک‌های گسترده و نوين آينده‌پژوهی و انتقال اين دانش به عنوان يک فعاليت توانمندساز، در سطح بخش دفاعی كشور.

انجام پروژه‌های بومی آينده‌نگاری در حوزه‌های مأموريتی و ارائه مشاوره به سازمان‌های صنعتی دفاعی برای تعريف و اجرای پروژه‌های آينده‌نگاری، به عنوان تأمين‌كننده مبنای تصميم‌گيری‌های امروز بوده و قطعاً در راستای توليد محتواهای آينده مطلوب و شكل بخشيدن به گفتمان آينده پرافتخار دفاع و اقتدار و سربلندی نيروهای مسلح خواهد بود.

 درباره کتاب رشد تاب‌ آوری

تاب‌آوری شامل مجموعه‌ای از پاسخ‌های انعطاف‌پذیر شناختی، رفتاری و احساسی به دشواری‌های آنی یا مزمن است که می‌توانند غیر عادی و یا معمولی باشند. این پاسخ‌ها در دسترس همه قرار دارد و می‌توان آنها را آموخت و یاد گرفت. تاب‌آوری ویژگی کمیابی نیست که فقط در اختیار عده‌ای کمی قرار داشته باشد. عوامل بسیاری بر رشد تاب‌آوری موثرند اما مهمترین آنها، نگرش شما در مواجهه با دشواری است. این کتاب از منظر درمان‌شناختی رفتاری به بحث‌های تاب‌آوری و موراد به کار رفته به عنوان مثال می‌نگرد. نمونه‌های این کتاب به زندگی افرادی می‌پردازد که بر مشکلات متعدد پیش روی خود غلبه کرده‌اند و مشقت و سختی را به پیروزی تبدیل نموده‌اند و این همان تاب‌آوری است.

مراجعین شخصیت‌های ترکیبی هستند تا هویتشان فاش نشود و گفتگوها کلمه به کلمه بازنویسی شده‌اند.

 خواندن کتاب رشد تاب‌آوری را به چه کسانی یپشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران و دانشجویان رشته روان‌شناسی و روان‌پزشکی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۹۳-۱۶-۸
تعداد صفحات۳۴۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۹۳-۱۶-۸