با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انفطار صورت

دانلود و خرید کتاب انفطار صورت

گرافیک و نقاشی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انفطار صورت  نوشته  سیدمرتضی آوینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انفطار صورت

انفطار صورت که در انتشارات واحه به جانب رسیده است، یکی از آثار شهید آوینی درباره گرافیک و نقاشی است.

درباره کتاب آغازی بر یک پایان

نوشــته‌های شهید سيد مرتضی آوینی پس از شهادت ایشان، ابتدا به صورت پراکنده و محدود توسط کانون فرهنگی هنری ایثارگران به چاپ رسید، سپس نشر ساقی مجموعه آثار را در ۱۲ عنوان چاپ و منتشر کرد، و از اين پس، این مجموعه در انتشارات واحه و زیر نظر خانواده آن شهيد به چاپ می‌رسد تا به یاری خدا بار دیگر در دسترس علاقه‌مندان قرار گيرد.

به استثنای سه کتاب فتح خون، فردایی دیگر و اولين جلد آینه جادو که شهید آوینی، خــود در زمان حیات، مقالاتش را انتخاب و تدوين کرد، باقی آثار ایشــان، در واقع جمع‌آوری مقالاتی پراكنده در نشريات گوناگون است که بنا به تشخیص و سليقه ناشرين مختلف دسته‌بندی و منتشر شده است. اگر خود ايشان هنوز در ميان ما بود، شايد اين كتاب‌ها هرگز منتشر نمي‌شد

يا به شكل ديگری تنظيم می‌شد. به هر جهت، غير از سه كتاب مورد اشاره، آنچه منتشر شده و می‌شود كتاب‌های شهيد آوينی محسوب نمی‌شوند، بلكه مجموعه آثار نوشته شده توسط ايشان به حساب می‌آیند كه در دوره‌های مختلف زمانی و به منظور چاپ در مطبوعات در همان ايام و روزگار تدارک ديده شده بودند و نه به منظور تبديل به يک كتاب كه اثر ماندگارتری است. اين نكته‌ای است كه بهتر است خواننده محترم اين كتاب‌ها از ابتدا در نظر بگيرد و توجه داشته باشد كه با كتاب‌هايی گردآوری شده مواجه است، نه كتاب‌های تأليفی به معنای متعارف.

كتاب انفطار صورت مجموعه مقالات شهيد آوينی را درباره هنر گرافیک و نقاشی در بر ميگيرد. در ان مقاالت كه غالبًا در طول ســالهاي ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۱ در ماهنامه سوره نگاشته شده‌اند، ماهيت گرافيک و نقاشی و نسبت آنها با انقلاب اسلامی بررسی شده است. در اين ميان مقاله نقاشــی براي نقاشی بحثی در مابعدالطبيعه نقاشی مدرن ـ كه نگارنده در اواخر سال ۱۳۷۱ برای درج در كتاب نگاره نوشــته است و به نقاشی مدرن اختصاص دارد از جهاتی با ساير مقالات كتاب متفاوت است، اما به دليل مناسبت موضوعی با ديگر مقالات در اينجا آمده و می‌توان آن را حسن ختامی بر آثار شهيد در اين باب تلقی كرد. در چاپ حاضر، کتاب نســبت به چاپ‌های قبلی تغییری پیدا نکرده و تنها ویراستار محترم توضیحاتی در پای صفحات کتاب افزوده که با علامت «و»  مشخص شده است. اقوال دیگران در اغلــب موارد با مآخذ اصلی تطبیق یافته و نقطه‌گــذاری و املای کلمات به همان صورت نخســتین حفظ شده اما در رسم‌الخط تغییراتی ایجاد شــده است. نمایه‌هایی هم برای استفاده علاقه‌مندان در پایان کتاب آمده است.

خواندن کتاب آغازی بر یک پایان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به آثار شهید آوینی مخاطبان این کتاب‌اند.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۵-۴
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۵-۴