با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری اثر مهدی بابائی قره‌قانی

دانلود و خرید کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری  نوشته  مهدی بابائی قره‌قانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری

کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری اثری از مهدی بابائی قره قانی، محمود مجاهد، محمد یزدانی و امیرحمزه زارع‌زاده است. در این کتاب کاربران نحوه کار با نرم افزار  GIS را می‌آموزند.

درباره کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری

کارتوگرافی، علم ساختن نقشه است.

نرم‌افزار سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) طی سال‌های گذشته تا به امروز کاربردهای زیادی درزمینه‌های برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در تمامی رشته‌های علوم زمین داشته است، اما کار طراحی نقشه در نرم افزار GIS برای دانشجویان و کاربران به دو دلیل با مشکل مواجه شده است: اولین دلیل در دسترس نبودن کتاب‌های مناسب در این زمینه است که طراحی و ترسیم نقشه‌ها در نرم‌افزار GIS را بیاموزد و دومین دلیل وجود نقشه‌های موجود است که از قبل تهیه‌ شده و در دسترس همه هستند. 

بنا به این شرایط و دلایل ایجاد شده، دانشجویان و کاربران در زمانی که باید نقشه طراحی و تولید کنند، به مشکل برمی‌خورند. اگر هم نقشه‌های موجود به ویرایش نیاز داشته باشند، کار برایشان ناممکن می‌شود. 

شیوه طراحی و ترسیم نقشه در نرم‌افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی در رشته‌های مختلف یکسان است؛ در زمینه‌ برنامه‌ریزی شهری می‌توان به‌طور کامل با دکمه‌های ترسیم آشنا شد. کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری ۵ فصل دارد و کاربران را با نحوه کار با این نرم افزار آشنا می‌کنند.

کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری اثری برای تمام دانشجویان رشته عمران، مهندسان و نقشه‌کشان است.

بخشی از کتاب کارتوگرافی و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری

کارتوگرافی: علم، هنر و فن ساختن نقشه «کارتوگرافی» می‌باشد که کلیه مراحل تهیه نقشه یعنی ژئودزی، عملیات زمینی، فتوگرامتری، ترسیم و چاپ را شامل میشود. این تعریف در کنفرانس‌های بین‌المللی کارتوگرافی مورد تائید بسیاری از کشورها قرارگرفته و از طرف سازمان ملل متحد هم پذیرفته شده است.

کارتو یا نقشه نگاری از ریشه لاتین Chartaبه معنای کاغذ و نقشه و کلمه یونانی Graphen یا Grapikos به مفهوم نوشتن و ترسیم کردن گرفته شده است و معادل آن را در زبان فارسی می‌توان نقشه نگاری در نظر گرفت.

واژه Charta (کارت) می‌تواند نشان دهنده موضوعات مختلف طبیعی، انسانی، اقتصادی و غیره باشد. این کلمه ریشه لاتین دارد که به همین صورت وارد زبان فرانسه شده و باقی مانده است، یعنی امروزه در زبان فرانسه نیز به نقشه‌های جغرافیایی «کارت» می‌گویند و علم تهیه نقشه را کارتوگرافی می‌نامند، در صورتیکه زبان انگلیسی واژه «Map» به جای واژه Charta به کار میرود و درنتیجه Mapping واژهای انگلیسی و معادل واژه فرانسوی Cartography است.

کارتوگرافی علم تهیه نقشه است. ازآنجاکه نمی‌توان قسمتی از سطح کره زمین را به اندازه واقعی خود بر روی صفحه تصویر کرد، باید عوارض و پدیده‌های مختلف زمین را به نسبت معینی کوچک نمود و این عمل بر اساس مبانی و اصول کارتوگرافی به نحوی انجام می‌گیرد که کاربران با توجه به نسبت کوچک شده و مشخصات فنی آن بتوانند به مقدار اصلی کمیت پی ببرند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
بسیار عالی
۱۴۰۰/۰۴/۲۹

بسیار عالی

yeganeh
۱۴۰۰/۰۵/۰۲

بسیااااار عالی پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۱۵-۶۹۱-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۸۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۱۵-۶۹۱-۶