پیرمرد و دریا

دانلود و خرید پیرمرد و دریا

۴٫۰ از ۴۱ نظر
۴٫۰ از ۴۱ نظر

برای خرید و دانلود   پیرمرد و دریا  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

mohsen
پیشنهاد میکنم قبل از خوندن این کتاب، اول یه کم در مورد نویسنده بخونید، ارنست همینگوی نویسنده ایه که تو زندگیش همه کار کرده، از شرکت توی جنگ جهانی، سفر به اعماق جنگل های آفریقا، تا شرکت در مراسم گاو بازی و... و در آخر خودکشی! همینگوی معتقد به سبکی کاملا ساده و بدون هجو هست، و میگه هر اطلاعاتی که خود خواننده بتونه برداشت کنه باید از نوشته حذف بشه، دقیقا مانند تلگراف هایی که در زمان جنگ فرستاده میشده! پیرمرد و دریا یه شاهکار ادبیه! هر کس با توجه به ظرفیت و تفکر خودش میتونه برداشت خودشو داشته باشه، پیرمرد ماییم و دریا جهان پیرامون ما و شکار ماهی هدفی که توی زندگی داریم!
arash
بین ترجمه های مختلف کتابخانه همگانی این ترجمه از بقیه بهتره. درباره داستان هم فکر کنم همه قبول داشته باشن که این کتاب جزء کتابهایی است که همه کتابخون ها باید بخونن. معجزه داستان گویی با عناصر ساده و محدود. پیرمرد جنگجویی هست که هر کس آرزو داره باشه در مقابل حریفی که نه نیزه ماهی که زندگی ست که اینجا در قالب دریا به نمایش در میاد. دریایی که گاهی مهربون و بخشنده و گاهی خشن و ظالم به نظر میاد. باید مجهز به دریا بری ولی اگه نشد یا نیزه ات رو از دست دادی باید خلاق باشی و با هر چیزی که داری به مبارزه ادامه بدی. هرچند همه اینها در کلام ساده است و در واقعیت این مبارزه انقدر سخت است که خیلی ها ترجیح میدن به ماهی های پرنده کوچک قانع باشن و وارد چنین درگیری بزرگی نشن.
خانم کتابخوار
من با ترجمه دریا بندری خوندمش یه مقدمه داشت که حجمش اندازه ی متن داستان بود!:D مقدمه ش عالی بود کاش کتاب رو با ترجمه ی دریابندری هم بذارن تو طاقچه که بشه از قسمت نمونه مقدمه شو داشته باشم مقدمه در مورد ارنست همینگوی بود و یه جاهاییش باعث می شد ذهن آدم بازتر بشه و بیشتر آماده ی پذیرفتن سبک های جدید
مندوستدارکتابم
وقایع داستان شفاف و واضح تعریف شده خیلی زیباست از این داستان میشه درک های زیادی کرد
Farnaz Bagherlou
به نظرم درکل اینو میخواست بگه که هیچوقت ناامید نشیم و دست از تلاش برنداریم... اما من اصلا دوستش نداشتم و همش نگاه میکردم کهببنیم چند صفحه مونده تا تموم بشه 😆 برای من فضای داستان خیلی کسل کننده است
کاربر ۱۵۰۰۶۱۱
سلام خب اگه فضای داستان کسل کننده بود چطور تا اخرش خوندی؟ همون جا ک فهمیدی کسل کننده ست چ جوری شد که نزاشتیش کنار؟ و خوندن رو متوقف نکردی؟
کاربر ۱۸۱۷۵۲۸
من از خواندن کتاب لذت بردم به شما هم توصیه می کنم که این کتاب را بخوانید
برف
واقعا داستان محشریه.نشون میده که انسان هر چقدر که سختی بکشه،باید با سختی ها بجنگه و همیشه خودش باشه و نقش خودش رو ایفا کنه.اینطوریه که ارزشش بالا میره.
تام ریدل
خیلی عالی بود ....نمیدونم چرا من از ترجمه جعفر دریا بندری خوشم نیومد ولی با ترجمه دیگه خیلی خوشممممم اومد.....
A L I
*نجف دریابندری
آیدین آتش بهار
همینگوی سمبل سازی تصنعی رو رد میکنه و در این کتاب پیرمرد ماهیگیر را به عنوان سمبلی واقعی از صبر و استقامت و شکست ناپذیری و امید رو حتی وقتی از نظر خودش تنهاترین آدم است نشان میدهد و به مثابه انسانی که از هیچ خطری در زندگی هراسان نیست و همیشه به فکر چاره و درصدد پیروزی بر آن است. داستانی به سبک رئالیسم،بسیار روان و در عین سادگی پر از مفهوم زندگی
میم
کتابی با محتوا عمیق و تاثیر گذار
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد