با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بنیانی علمی برای جهان عقلانی

دانلود و خرید کتاب صوتی بنیانی علمی برای جهان عقلانی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بنیانی علمی برای جهان عقلانی  نوشته  پل دیویس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی بنیانی علمی برای جهان عقلانی

کتاب صوتی بنیانی علمی برای جهان عقلانی نوشته پل دیویس یکی از بزرگترین فیزیک دان‌های جهان است که با ترجمه محمد ابراهیم محجوب منتشر شده است. کتاب صوتی بنیانی علمی برای جهان عقلانی با صدای نگار اسماعیلی منتشر کرده است.

درباره کتاب بنیانی علمی برای جهان عقلانی

علم می‌تواند، دست‌کم علی‌الاصول، همه‌چیز را تببین کند. بسیاری از غیردانشمندان قاطعانه این ادعا را رد می‌کنند. بیشتر ادیان اقتضا دارند که ما دست‌کم به برخی از رویدادهای فراطبیعی اعتقاد داشته باشیم که بنا به تعریف خود غیرممکن است با علم درآمیزند. 

نویسنده در مقدمه می‌گوید از آن دسته دانشمندانی است که به مذهب سنتی پایبند نیست ولی این را نیز نمی‌پذیرد که کیهان یک تصادف بی‌هدف است. او از رهگذر کار علمی، هرچه فزاینده‌تر به این باور رسیده‌ است که جهانِ فیزیکی را نبوغی بس شگفت‌آور برساخته که او نمی‌تواند بپذیرد فقط یک واقعیت بی‌شعور است. به نظر او چنین می‌نماید که باید تبیین ژرف‌تری در لایه‌های زیرین وجود داشته باشد. این که کسی بخواهد این تبیین ژرف‌تر را خدا بنامند موضوعی است که برمی‌گردد به دیدگاه و تعریف. افزون بر این، رسیده‌ است به این که ذهن (منظور آگاهی هوشیارانه از جهان است) تصادفی بی‌معنا در طبیعت نیست بلکه وجهی از واقعیت است که مطلقا زیربنایی است. منظورش این نیست که ما هدف وجود جهانیم. ولی این باور را دارد که ما انسان‌ها به شیوه‌ای بنیادین در درون شاکله چیزها جا داریم.

در این کتاب، می‌کوشد دلایل این باورها را بیان کند. نیز برخی از نظریه‌ها و باورهای دانشمندان و الاهیون دیگر را بررسی می‌کند که عقیده همه ایشان با من یکسان نیست. بخش عمده‌ای از بحث شامل پیشرفت‌های جدید در مرزهای علم است که برخی از آنها به اندیشه‌هایی هیجان‌انگیز و گیرا درباره خدا، آفرینش، و ذات واقعیت انجامیده‌اند. ولی قرار نیست این کتاب پژوهشی همه‌جانبه درباره هم‌رخیِ علم و دین باشد بلکه بیشتر کاوشی است شخصی به دنبال فهم. کتاب برای عامه نوشته شده، از این رو کوشیده‌ است جنبه‌های فنی را به کمترین اندازه برساند.

شنیدن کتاب بنیانی علمی برای جهان عقلانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت جهان و رسیدن به موفقیت پیشنهاد می‌کنیم


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سمیه
۱۴۰۰/۰۴/۰۱

صدای گوینده بسیار زیباست‌. خیلی هم خوب خوانده شده. ممنونم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۳ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۱۶٫۲ مگابایت
زمان۱۳ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۱۶٫۲ مگابایت