با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هستی بی‌ کوشش

دانلود و خرید کتاب صوتی هستی بی‌ کوشش

یوگا سوتره‌های پنتجلی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هستی بی‌ کوشش  نوشته  ع. پاشایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هستی بی‌ کوشش

کتاب صوتی هستی بی کوشش، نوشته آلیستر شیرر، یوگا سوتره‌های پنتجلی است. این اثر یکی از معتبرترین منابع یوگا به شمار می‌روند و فنون عملی برای پاکی دستگاه عصبی، شناخت خود و ... دارد.

نسخه صوتی کتاب هستی بی کوشش را با ترجمه ع. پاشایی و صدای مریم امینیان می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی هستی بی کوشش

هستی بی کوشش، از مجموعه یوگا سوتره‌های پنتجلی، یکی از منابع معتبر درباره یوگا است. اما پیش از توضیح درباره این کتاب خوب است ابتدا با برخی مفاهیم مرتبط آشنا شویم: 

سوتره یا سوتره مجموعه کلمات قصاری است که در قالب یک کتابچه راهنما، یا، به طور گسترده‌تر، یک متن برای پیروان آیین هندو یا بودایی ترتیب داده شده‌است. این کتاب مجموعه یوگا سوتراهای پنتجلی است. اما پنتجلی کیست؟ 

پنتجلی که در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال قبل از تولد مسیح می‌زیست، دست به نوشتن یوگا سوتره‌هایی زد که تا به امروز از معتبرترین منابع یوگا شناخته می‌شوند. یوگا سوتره قانون راهنمای راجه یوگه است که از آن در سراسر جهان استقبالی عظیم صورت گرفته است. یوگا در آیین هندو تمرکز، جذبه درونی و یک نظام برای مراقبه و اخلاق را شامل می‌شود.

در کتاب صوتی هستی بی کوشش با مجموعه‌ای از فنون عملی روبه‌رو می‌شوید که به شما کمک می‌کند تا دستگاه عصبی خود را پاک کنید، به شناخت خود برسید، بندهایی را که وجود شما را در بر گرفته است، بگسلید و جانتان را پالایش کنید و در نهایت به روشن شدن و کمال دست یابید. 

اگر به نگاره‌های هندی نگاهی بیندازیم با شیوا آشنا می‌شویم. خدای مرگ و نابودی که اولین معلم یوگا است. او اولین بار یوگا را به الهه پرواتی آموزش داده است. شاید مجسمه شیوا را به یاد داشته باشید که در حالت لوتوس نشسته است و مشغول مراقبه و یوگا کردن است.  گاهی نیز مشغول رقص نتاراج است؛ رقصی که دنیا را می‌آفریند و نابود می‌کند. همچنین برای او چشم سوم را میان دو ابروش رسم می‌کنند. این چشم نماد روشن بینی است. 

کتاب صوتی هستی بی کوشش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام علاقه‌مندان به انجام تمرینات یوگا و دوست‌داران تمرین‌های مراقبه را به شنیدن کتاب صوتی هستی بی کوشش دعوت می‌کنیم.  

درباره آلیستر شیرر 

آلیستر شیرر در سال ۱۹۴۷ متولد شد. او معلم مراقبه و مورخ هنرهای شرقی است. از جمله فعالیت‌های آلیستر شیرر می‌توان به سخنرانی ترتیب دادن تورهای مکان‌های زیارتی در جنوب شرق آسیا و همچنین نوشتن درباره عملکرد مقدس هنر و معماری اشاره کرد. 

درباره مریم امینیان 

مریم امینیان در رشته میکروبیولوژی تا مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده است. به تیاتر، فیلم، موسیقی و ادبیات علاقه دارد و دوره‌های آرش ابسالان را گذرانده است. او همچنین در زمینه تولید کتاب صوتی با کتابخانه حسینیه ارشاد همکاری می‌کند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۴۳٫۳ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۴۳٫۳ مگابایت