با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قوی سیاه

دانلود و خرید کتاب صوتی قوی سیاه

تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قوی سیاه  نوشته  نسیم نیکولاس طالب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قوی سیاه

میکروکتاب صوتی قوی سیاه گزیده‌ای از کتاب قوی سیاه نسیم نیکلاس طالب نویسنده و تحلیل‌گر ریسک لبنانی–آمریکایی است.

درباره کتاب قوی سیاه

کتاب قوی سیاه با مقدمه‌ی جالبی آغاز می‌شود. نسیم نیکولاس طالب داستان جالبی را از مشاهده‌ی اولین قوی سیاه در استرالیا تعریف می‌کند. بعد توضیح می‌دهد که مشاهده‌ی تنها یک قوی سیاه این حقیقت را آشکار کرد یک مصداق می‌تواند باوری را بی‌اعتبار کند. باوری که حاصل هزاران سال مشاهدات تأییدی میلیون‌ها قوی سفید بوده است. در حقیقت نظریه‌ی قوی سیاه به بررسی اثرات شدید ناشی از برخی از رویدادهای بسیار غیرقابل‌پیش‌بینی و نادر و همچنین تمایل انسان به یافتن توضیحاتی ساده و دم دستی برای این رویدادها می‌پردازد.

نسیم نیکولاس طالب در کتاب قوی سیاه، تأثیر رویدادهایی که وقوعشان را محال می‌پنداشته‌ایم، پا را از این مسئله منطقی-فلسفی فراتر نهاده و وارد واقعیتی تجربی شده است. واقعیتی که می‌تواند قوی سیاه دنیای تفکرات ما باشد. رویدادی خارج از چهارچوب زندگی که تاثیری فوقٰ‌العاده می‌گذارد و ما را وامی‌دارد تا بعد از وقوعش به دنبال توضیحی برای علت آن باشیم.

نسیم نیکولاس طالب در این کتاب روشنگرانه که نقطه عطفی در تفکر مدرن محسوب می‌شود با نثری شیوا نشان می‌دهد که این رویدادهای قوی سیاه تقریبا همه مسایل مربوط به دنیای ما را توضیح می‌دهند؛ با این حال ما -و به ویژه متخصصان- نسبت به آنها نابیناییم. نویسنده با پرداختن به موضوع شکنندگی و مقاوم بودن در برابر قوهای سیاه، کمک می‌کند بهترین رویدادها را بشناسیم و از آنها به نفع خودمان بهره‌برداری کنیم.

شنیدن میکروکتاب قوی سیاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

قوی سیاه برای تمام افرادی که دوست دارند از تک تک رویدادهای زندگی، به بهترین نحو استفاده کنند، خواندنی است. اگر وقت کافی برای خواندن کتاب کامل آن را ندارید از خواندن میکروکتاب آن لذت ببرید.

درباره نسیم نیکلاس طالب

نسیم نیکولاس طالب نویسنده و تحلیل‌گر ریسک لبنانی–آمریکایی است. او در جامعه لبنان بزرگ شده و توانسته میراث ارزشمند خانواده خود را بیاموزد. مدتی بعد هم به دلیل شروع جنگ‌های داخلی لبنان کشور را به مقصد فرانسه ترک کرد. با حضور در فرانسه به مطالعه و تحقیق پرداخت و توانست که با ابعاد جدیدی از فلسفه و اصل شک‌گرایی آشنا شود. همین موضوع عاملی شد تا او کتابی با عنوان «قوی سیاه» را به نگارش درآورد. این کتاب توانست نظر بسیاری از فیلسوفان و تحلیل‌گران را به خود جلب کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۷۵٫۵ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۷۵٫۵ مگابایت