با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی رباعی‌های خیام اثر عمر خیام نیشابوری

دانلود و خرید کتاب صوتی رباعی‌های خیام

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رباعی‌های خیام  نوشته  عمر خیام نیشابوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رباعی‌های خیام

کتاب صوتی رباعی‌های خیام شامل سروده‌های حکیم عمر خیام نیشابوری در قالب رباعی است. خیام دانشمند و شاعر نام‌آور ایرانی است که آن‌چنان در سبک خود موفق بود که بسیاری از شاعران پس از او به شیوه‌اش رباعی سرودند. این کتاب با صدای سعید کنگرانی منتشر شده است.

درباره کتاب رباعی‌های خیام

حکیم ابوالفتح عمربن ابراهیم الخیامی مشهور به خیام فیلسوف و ریاضیدان و منجم و شاعر ایرانی است. آوازه او بیشتر به واسطه رباعیاتش است. حال سروده‌های حکیم عمر خیام نیشابوری در قالب رباعی منتشر شده و در قالب کتابی با عنوان رباعی‌های خیام، پیش‌روی شما قرار دارد. رباعیات خیام تاکنون به اغلب زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده‌اند؛ ترجمه آثار این دانشمند بزرگ ایرانی به انگلیسی با همت ادوارد فیتزجرالد، انجام گرفته و شهرت خیام را در غرب، بش از پیش افزایش داده است.

شنیدن کتاب رباعی‌های خیام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که فرصت خواندن آثار این شاعر بزرگ را ندارند پیشنهاد می‌کنیم.

درباره حکیم عمر خیام

ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خَیّام نیشابوری در ۲۸ اردیبهشت ۴۲۷ در نیشابور متولد شد. این فیلسوف، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس و رباعی‌سرای ایرانی در دوره سلجوقی زندگی می‌کرد. گرچه پایگاه علمی خیام برتر از جایگاه ادبی اوست و لقبش «حجّةالحق» بوده، ولی آوازه‌اش بیشتر برای رباعیاتش است که شهرت جهانی دارند.

یکی از برجسته‌ترین کارهای خیام را می‌توان سروسامان دادن و سرپرستی محاسبات گاه‌شماری ایران در زمان وزارت خواجه نظام‌الملک، که در دوره پادشاهی ملک‌شاه سلجوقی، دانست؛ محاسبات منسوب به خیام در این زمینه، هنوز معتبر است و دقتی به مراتب بالاتر از گاه‌شماری میلادی دارد. همچنین باید خاطرنشان ساخت نقش خیام در حل معادلات درجه‌سوم و مطالعاتش درباره اصل پنجم اقلیدس نام او را به‌عنوان ریاضی‌دانی برجسته در تاریخ علم ثبت کرده‌است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۷٫۵ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۱ ساعت
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۷٫۵ مگابایت