با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عقل سرخ

دانلود و خرید کتاب صوتی عقل سرخ

۴٫۶ از ۱۰ نظر
۴٫۶ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عقل سرخ  نوشته  ش‍ه‍اب‌ال‍دی‍ن‌ س‍ه‍روردی‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عقل سرخ

کتاب صوتی عقل سرخ نوشته شیخ شهاب الدین یحیی سهروردی است که در آن مسائل فلسفی و عرفانی با قلم داستانی و رمزگونه از زبان پرندگان بیان می‌شود. این داستان‌­ها، بیانگر مراحلی هستند که نفس، پس از رها شدن از قید و بندها از بدن رها می‌شود. 

در این کتاب قهرمان داستان با پیری روحانی دیدار می‌کند که در طی این گفتگو مطالب فلسفی و عرفانی با زبان رمز به مخاطب فهمانده می‌­شود.

در عقل سرخ، قصه با این پرسش آغاز می شود که آیا مرغان زبان یکدیگر را می‌فهمند. عقاب که بدواً پاسخی مثبت داده، بعداً اسیر صیادان می‌شود؛ چشمانش را می‌بندند و تدریجاً باز می‌کنند.

در این کتاب نظریه سهروردی درباره علم به زبانی نمادین شبیه زبان آواز پر جبرئیل بیان شده است. می‌شود.

شنیدن کتاب عقل سرخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات رمزی و فلسفه پیشنهاد می‌کنیم

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
محمد مهدی
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

بسم الله مقدمه :شهاب الدین سهرودی بنیان گذار فلسفه اشراق و احیا کنند حکمت خسروانی یکی از چندین و چند فیلسوف بزرگ تاریخ ایران است . عقل سرخ یکی از رسائل تمثیلی سهروردی است که مهم ترین آن ها نیز هست ،

- بیشتر
نجمه
۱۴۰۰/۰۱/۰۸

تقریبا چیزی از کتاب متوجه نشدم که خب جای تعجب نداشت. ۳۰ دقیقه بیشتر نیست اما خوراک ساعت ها و روزها مطالعه و تفکره. حقیقت و عرفان موجود در جمله ها، جایی عمق وجود آدم رو لمس می کنه. صدای

- بیشتر
matsinn
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

زیبا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳٫۳ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳٫۳ مگابایت