با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی شراب روحانی اثر حسین الهی قمشه‌ای

دانلود و خرید کتاب صوتی شراب روحانی

۴٫۳ از ۹ نظر
۴٫۳ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شراب روحانی  نوشته  حسین الهی قمشه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب صوتی شراب روحانی

در کتاب صوتی شراب روحانی اثر دکتر حسین الهی قمشه‌ای سخن از ابن فارض مصری و قصیده خمریه او است. ابن فارض شاعری است که او را یوسف کنعان و حافظ مصریان خوانده‌اند. شاعری که وقتی در خیابان‌های قاهره راه می‌رفت چه بسیار مردم از شکوه جمال و عظمت روحش مدهوش می‌شدند.

قصیده خمریه ابن فارض معروفترین شعری است در ادبیات جهان که در آن از خواص شراب روحانی به تفصیل سخن رفته است. ابن فارض مصری در قرن ششم هجری می زیسته و از معاصران سهروردی و محی الدین عربی بوده است.

در این مجموعه که شامل پنج سخنرانی از دکتر حسین الهی قمشه‌ای است متن کامل قصیده خمریه همراه با شرح کوتاهی از آن به گفتار آمده است.

شنیدن کتاب شراب روحانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات عرفانی و ادبیات جهان توصیه می‌کنیم.

درباره حسین الهی قمشه‌ای

حسین الهی قمشه‌ای، دی ماه ۱۳۱۸ در تهران به دنیا آمد. او فارغ التحصیل دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران است و تحصیلات حوزوی و سنتی را نزد پدرش، استاد مهدی الهی قمشه‌ای و استادان دیگر دنبال کرد. سپس به کار تدریس در دانشگاه تهران و سایر مراکز آموزش عالی در ایران و بعدها در خارج کشور پرداخت و در کنار تدریس به تالیف و ترجمه آثار در زمینه عرفان، ادبیات و هنر مشغول شد. قریب یک سال رئیس کتابخانه ملی ایران بود.

الهی قمشه‌ای تعداد زیادی سخنرانی به زبان‌های فارسی و انگلیسی در دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف داخل و خارج از کشور ایراد کرده، که به صورت لوح فشرده و فایل صوتی در دسترس است. مشخصات آثار مکتوب و صوتی تصویری در سایت رسمی ایشان آمده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰
قابلیت انتقالندارد
حجم۰ مگابایت
زمان۰
قابلیت انتقالندارد
حجم۰ مگابایت