دانلود کتاب صوتی عقاید یک دلقک با صدای مهبد قناعت‌پیشه + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی عقاید یک دلقک اثر هاینریش بل

دانلود و خرید کتاب صوتی عقاید یک دلقک

نویسنده:هاینریش بل
دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۷از ۳۰ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی عقاید یک دلقک

کتاب صوتی عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل ادبیات است و درباره‌ی دلقکی است که در پس روایت زندگی عاشقانه‌ی خود، نقدی بر زندگی اجتماعی و اعتقادات آلمان‌های پس از دوران جنگ و هیتلر دارد. 

درباره‌ی کتاب عقاید یک دلقک

هاینریش بل در کتاب عقاید یک دلقک، زندگی دلقکی را روایت می‌کند که معشوقه‌اش او را ترک می‌کند. این آغاز راه مشکلات دلقک است. او به مشکلاتی مثل افسردگی، سردرد و حالت‌های مالیخولیایی دچار می‌شود و بعد از آسیب دیدن زانویش در یک اجرای ضعیف، مجبور می‌شود کار را برای مدتی کنار بگذارد و همین امر برای او مشکلات مالی هم به بار میاورد. داستان عقاید یک دلقک یکی از قوی‌ترین داستان‌های عشقی ادبیات جدید است؛ داستان دو انسانی که به این جهت ناکام می‌شوند که یکی از آن‌ها به سنن و عقاید نقلی بیش از دیگری وابسته است. اما انتقاد اجتماعی‌اش خالی از هرگونه رنگ و بوی ایدئولوژیک یا دفاع ایدئولوژیک است. این انتقاد نسبت به تمام آنچه قوۀ تشخیص را از انسان می‌گیرد، آنچه باید طبق آن زندگی کند، آنچه مدعی است سعادت دو جهان را نصیب انسان می‌کند بدبین است، و به هیچ‌چیز جز انسان با ضعف‌ها و سادگی‌اش اعتقاد ندارد.

کتاب صوتی عقاید یک دلقک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید کتابی با مضمون عاشقانه اما انتقادی بشنوید که سیر داستان، ورای اتفاقات ساده‌ی عاشقانه بین دو نفر باشد و همچنین دیدگاه خوب و قوی نسبت به آلمان و اعتقادات و تفکر رایج بعد از هیتلر به شما بدهد، کتاب عقاید یک دلقک، انتخاب خوبی برای شما است.

درباره‌ی هاینریش بل

هاینریش بُل با نام کامل هاینریش تئودور بل ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷ در شهر کلن به دنیا آمد. در بیست سالگی پس از اخذ دیپلم در یک کتاب‌فروشی مشغول به کار شد اما سال بعد از آن هم‌زمان با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال ۱۹۴۵ را در جبهه‌های جنگ به سربرد. بعد از جنگ شروع به تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی کرد و در سال ۱۹۷۲ توانست جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند. بل ریاست انجمن قلم آلمان و ریاست انجمن بین‌المللی قلم را در کنار جوایز ادبی مانند جایزه ادبی گروه ۴۷ در کارنامه خود دارد.

هاینریش بل در ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۵ از دنیا رفت.

بخشی از کتاب صوتی عقاید یک دلقک

همه‌چیز در آپارتمانم به رنگ مس است؛ درها، دیوارها و گنجه‌هایی که توی دیوار کار گذاشته‌اند. یک زن در ربدشامبری به رنگ مس روی کاناپۀ سیاه‌رنگ با آن خوب می‌توانست جور دربیاید. شاید می‌توانستم چنین زنی را داشته‌ باشم، ولی من تنها دچار مالیخولیا، سردرد، بی‌تفاوتی‌ و قدرت اسرارآمیز تمیز بو از پشت تلفن نیستم، تنها یک زن وجود دارد که من می‌توانم تمام آن کارهایی را که مردان دیگر با زنان متعدد می‌کنند بکنم، و این زن ماری است و از وقتی ماری مرا ترک کرده است، طوری زندگی می‌کنم که یک راهب باید زندگی کند. ولی من راهب نیستم. بارها فکر کرده‌ام که به ده بروم و در مدرسه‌ای که درس می‌خواندم با یک کشیش مشورت کنم، ولی کشیش‌ها انسان را موجودی «چندهمسر» می‌دانند (و به همین دلیل با این سرسختی از تک‌همسری دفاع می‌کنند)، و من را موجودی ناقص‌الخلقه خواهند دانست، و پندی که خواهند داد چیزی جز این نخواهد بود که به‌طور سربسته، آن‌طور که عقیده دارند، بگویند عشق قابل خرید است.

معرفی نویسنده
عکس هاینریش بل
هاینریش بل

هاینریش بل با نام کامل هاینریش تئودور بل (زاده‌ی ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷، کلن، آلمان - درگذشته در ۱۶ جولای ۱۹۸۵، بورنهایم-مرتن، نزدیکی کلن، آلمان غربی)، نویسنده‌ی آلمانی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات در سال ۱۹۷۲ است. رمان‌های کنایه‌آمیز بل در باب رنج‌های زندگی آلمانی‌ها در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن، روان‌شناسی ملت در حال تغییر آلمان را به تصویر می‌کشد.

نظرات کاربران

Farzan
۱۴۰۱/۰۱/۲۴

عالی بود🥺 تأثیر صدای جذاب جناب قناعت پیشه بسیار زیاد بود🙏🌸

کاربر ۳۹۱۹۶۳۶
۱۴۰۰/۱۰/۱۴

خیلی خوب است من همچین کتاب هارا دوست دارم

Mitrandir
۱۳۹۹/۰۲/۱۷

عاشق این کتابم ممنون

Sagheb
۱۴۰۲/۰۴/۲۲

کتاب به نقد مذاهب مسیحیت پرداخته، متن بسیار سختی داره یعنی یکم برای کسانی که با ادبیات و کلمات دشوار آشنا نیستن سخت خوندنش، گویندگی بسیار جذابی داره در کل توصیه می کنم گوش‌کنید

اسفندیار
۱۴۰۲/۰۴/۰۴

کتاب که خودش خوبه... ولی گویندگی فایل هاش مشکل دارن! بعضی جاها به مدت چند ثانیه صوت روی ریتم تند قرار گرفت. حالا این خوبه مشکلی نداشت اما یسری جاهاش یهو صدای گوینده قطع میشد و دو ثانیه میرفت جلوتر و

- بیشتر
کاربر ۵۳۲۱۵۸۰
۱۴۰۲/۱۲/۲۲

کتاب خیلی جالب‌نبود

عارفه شریفی
۱۴۰۱/۰۵/۲۹

عالی عالی عالی

lol S__S
۱۳۹۹/۰۲/۲۳

متنش خیلی با ادبیات و اخلاقیات من نساخت البته من نسخه چاپیش رو خوندم

زمان

۱۰ ساعت

حجم

۵۵۳٫۰ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۱۰ ساعت

حجم

۵۵۳٫۰ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۳۵,۰۰۰
۲۴,۵۰۰
۳۰%
تومان