با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی

دانلود و خرید کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی

بی‌نهایت در زندگی

۴٫۱ از ۲۷ نظر
۴٫۱ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی  نوشته  محمد حسن قائمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی

کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی، گفتگوی کریم فیضی با دکتر سید محمدعلی بوترابی است که درباره‌ی زندگی، مسائل اصلی زندگی و حقیقت آن صحبت کرده‌اند.

نسخه صوتی کتاب زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی با صدای محمدحسن قائمی در اختیار شما قرار دارد. 

درباره‌ی کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی

شاید همه‌ی ما این سوال را از خودمان پرسیده باشیم که زندگی چیست و چه هدفی دارد؟ شاید ایده‌ها و تفکرات جذابی داشته باشیم که اگر میدان بیابیم و جایی برای بروزشان داشته باشیم، بتوانیم به عمل درشان بیاوریم. اما این ایده‌های ناب و شگفت‌انگیز، فقط به زندگی ما معنا می‌دهند؟ یا می‎توانند معنا را به زندگی تمام افراد دنیا بیاورند؟ در کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی با نگاهی که دکتر بوترابی به زندگی دارد آشنا می‌شویم. درمی‌یابیم که اساسی‌ترین مساله در زندگی چیست و چگونه می‌توانیم این امکان را فراهم کنیم که به این موضوع اساسی بپردازیم.

کتاب زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی با نام بی‌نهایت در زندگی، دو بخش دارد. بخش اول کتاب شامل سرگذشت دکتر سیدمحمدعلی بوترابی است و بخش دوم، گفتگوی کریم فیضی با او درباره‌ی موضوع زندگی و هستی است. 

کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی برای کسانی که دوست دارند زندگی را از نگاه دکتر سید محمدعلی بوترابی ببینند، کتابی جذاب است.

درباره‌ی کریم فیضی

کریم فیضی در سال ۱۳۵۸ تبریز متولد شد. او در سال ۱۳۸۰ از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. اولین اثرش با نام عرفان شیعی را در ۱۷سالگی نوشت و در سال ۱۳۸۰ منتشر کرد که به سرعت نایاب شد و کمی بعد خودش نسخه اصلی آن را از بین برد. در سال ۱۳۸۵ از رشته‌ی فلسفه فارغ‌التحصیل می‌شود. از میان آثار او می‌توان به مجموعه‌ی زندگی و بس، صدها سال تنهایی و هوشنگ دوم (گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی)‌ اشاره کرد. کریم فیضی سال‌ها است که به تدریس و تحقیق مشغول است.

جملاتی از کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر سید محمدعلی بوترابی

آقای دکتر بو ترابی! حقیقت زندگی در یک کلام از چه قرار است؟

حقیقت چهره ای از واقعیت، نسبت به یک ناظر خاص است. واقعیت دست نیافتنی است. یا زمانی که انسان در مرتبه وجودی خواب و غفلت است، به هیچ وجه به واقعیت دست نخواهد یافت و تنها در صورت عروج، انسان به حوزه واقعیت نزدیک خواهد شد. در هر حال حقیقت امری نسبی است، ولی واقعیت امری مستقل است. 

آن وقت، اساسی ترین مسئله زندگی به نظر شما چیست؟ 

اساسی ترین مسئله زندگی آن است که بتوان بستر و میدانی را طراحی کرد و ساخت که انسان بتواند، هر آن، رشد داشته باشد؛ بتواند جریان «انا لله و انا الیه راجعون» را درک کند و به آن عمل کند، ولی متأسفانه جبرهای دست ساز بشری نمی گذارد این عروج انجام گیرد و چه انسانهایی و با چه قابلیت های فوق العاده به بستر مادر (زمین) بر می گردند، در حالی که امانت عظیم و تاج «کرمنا» بر فرق سرشان را ترک کردند و رفتند.

فهرست 

  • مقدمه
  • زندگی و بس

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
نسترن**
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

بد نبود،براش زحمت زیاد کشیدن ولی اونقدرا جذاب نبود

Nasrin
۱۳۹۸/۱۲/۲۶

👍

naderi
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

عالی

مهدی شاهرودی
۱۳۹۹/۱۲/۲۳

بسیار مزخرف حیف وقت