با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چک‌لیست

دانلود و خرید کتاب صوتی چک‌لیست

چطور کارها را درست انجام دهیم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی چک‌لیست  نوشته  مهسا شاملو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب صوتی چک‌لیست

کتابچه صوتی چک‌لیست چکیده‌ای از مهم‌ترین مطالب کتاب چک‌لیست نوشته آتول گاواند است. در این کتاب یاد می‌گیرد که چطور کارهایتان را درست و با برنامه و بدون فراموشی انجام دهید.

 درباره کتاب چک‌لیست

آتول گاواند، در کتاب چک‌لیست به بررسی پیچیدگی روزافزون جهان می‌پردازد و یک راه‌حل ساده و جهانی ارائه می‌دهد: یک چک‌لیست.او استدلال می‌کند که بیشتر مشکلات قابل پیشگیری هستند و فقط به راه‌حل‌های ساده، ارزان و قابل انتقال به دیگران احتیاج دارند. چک‌لیست، آخرین ابزار دفاعی در مبارزه با توده انبوه دانش، حواس‌پرتی و حافظه معیوب است.

در چند دهه گذشته، نژاد بشر تقریبا در تمام زمینه‌های زندگی پیشرفتی بی‌سابقه داشته ‌است. افزایش دانش به این معنی است که برای اولین بار در تاریخ، وقتی پیش‌زمینه‌ی منجر به شکست را در نظر می‌گیریم، ناکارایی، عاملی محتمل‌تر از ناآگاهی است. شکست‌هایی روی می‌دهد، به دلیل بودجه ناکافی، عدم دانش کافی و یا مداخله دولت نیستند، بلکه به خاطر پیچیدگی دانش و مشکلاتِ ناشی از عدم به‌کارگیری درست و مستمر دانشِ جدید روی می‌دهند. چالش قرن بیست و یکم، فقدان دانش کافی برای حل مشکلات پیچیده نیست؛ بلکه عدم توانایی در مدیریت و به کارگیریِ دانشِ روبه رشد است.

موفقیت پروژه‌های پیچیده به دو چیز وابسته است: اطمینان از اینکه صاحبان پروژه دانش درستی در اختیار دارند و دوم،؛ اطمینان از اینکه دانش خود را به درستی اِعمال می‌کنند. استفاده از چک‌لیست‌ها توسط افراد باتجربه، باعث می‌شود از عدم موفقیت به خاطر اتفاقات غیرمنتظره جلوگیری شود. چک‌لیست‌ها مانند هر ابزار دیگری، محدودیت‌های خود را دارند و فقط برای حل انواع خاصی از مشکلات، مفید هستند.

اکثر مشکلات مردم ساده است و نیازمند راه‌حل‌های ساده و آسان مانند چک‌لیست‌ها است.چک‌لیست‌ها اطمینان می‌دهند که دانش متخصصان و سهام‌داران در مکان مناسب و در زمان مناسب به درستی استفاده می‌شوند. هر چیزی ممکن است در یک پروژه پیچیده به اشتباه انجام شود. درحالی که یک معمار جایزالخطاست، تیمی از متخصصان با یک چک‌لیست می‌توانند مشکلات جدی را شناسایی و از آنها جلوگیری کنند.

 شنیدن کتابچه چک‌لیست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت در زندگی و کسب‌وکار را به شنیدن این کتابچه صوتی دعوت می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰
قابلیت انتقالدارد
حجم۰ مگابایت
زمان۰
قابلیت انتقالدارد
حجم۰ مگابایت