با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عطار

دانلود و خرید کتاب صوتی عطار

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عطار  نوشته  مسعود  علیا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عطار

کتاب صوتی عطار، اثر مسعود علیا، شرح شور انگیز زندگی و احوال یکی از بزرگترین عارفان و شاعران دنیا، شیخ فرید الدین عطار نیشابوری است.

 شنیدن نسخه صوتی کتاب عطار با صدای گرم و گیرای حامد حشمتی، لحظات خوشی را برایتان رقم می‌زند.

درباره‌ی کتاب صوتی عطار

شیخ فریدالدین عطار نیشابوری ملقب به عطار (۵۴۰ – ۶۱۸) یکی از شاعران بزرگ ایران است که او را به سبب آثار عرفانی‌اش می‌شناسند. منطق الطیر عطار یکی از بزرگترین آثار عرفانی و ادبی ایران است که در سراسر دنیا شناخته شده است. او عارف بزرگ ایرانی بود و از وی تاکنون آثار بسیاری به‌جا مانده است: منطق‌الطیر یا مقامات طیور، اسرارنامه، الهی‌نامه، مصیبت‌نامه و دیوان اشعار از آثار زیبا و شورانگیز اوست. عطار همچنین یکی از بزرگترین تذکره نویسان تاریخ است که تذکره‌الاولیا او، مانند الماسی درخشان در میان آثار تذکره نویسان می‌درخشد و منبعی غنی برای آنان است. 

در شرح زندگی عطار داستان‌ها و افسانه‌های بسیاری ساخته‌اند. افسانه‌هایی که هرچند حقیقی نیستند، اما خواندنشان خالی از لطف نیست و جایگاه بزرگ آنان را نشان می‌دهد. مسعود علیا در کتاب صوتی عطار، تاریخ زندگی او را در قالب داستانی شنیدنی به رشته‌ی تحریر درآورده است.

کتاب صوتی عطار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به زندگی‌نامه‌ی افراد مشهور علاقه‌مند هستید، از شنیدن نسخه صوتی کتاب عطار لذت می‌برید. دوست‌داران شعر و ادب پارسی نیز کتاب صوتی عطار را کتابی جذاب می‌یابند. 

بخشی از کتاب صوتی عطار

کردی ای عطار بر عالم نثار

نافه‌ی اسرار هر دم صدهزار

از تو پر عطر است آفاق جهان

وز تو در شورند عشاق جهان

«آماده‌ای محمد؟»

محمد آب دهانش را قورت داد و به چشم‌های پدر نگاه کرد و گفت: «بله پدر»

«پس شروع می‌کنیم، ببینم در این چندمدت چه‌ها یاد گرفته‌ای؟» و امتحان محمد شروع شد. پدر خم شد و از گونی کوچکی که در کنارش بود، مشتی گلبرکگ و ریشه‌ی خشکیده برداشت. دستش را جلوی چشم پسرش باز کرد و گفت: «از این یکی شروع می‌کنیم. اول برایم بگو اسمش چیست؟»

محمد لحظه‌ای هم مکس نکرد. از جواب سوال مطمئن بود. «سنبل‌الطیب است پدر.» ابراهیم سر تکان داد و لبخند زد...

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۴٫۸ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۴٫۸ مگابایت