با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی مکاتب روانشناسی اثر فریبا فصیحی‌تاش

دانلود و خرید کتاب صوتی مکاتب روانشناسی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مکاتب روانشناسی  نوشته  فریبا فصیحی‌تاش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مکاتب روانشناسی

«مکاتب روان‌شناسی» کتابی است به کوشش حمیدرضا بلوچ، که خلاصه‌ای از زندگی، تفکرات و نظریات بزرگترین روان‌شناسان جهان را از ابتدای شکل گیری این علم تا کنون گردآورده‌است. هدف از تدوین این اثر، آشنایی علاقه‌مندان با نظریات این شخصیت‌های برجسته است که هرکدام به‌نوبه خود تأثیری عمیق و پایدار در این حیطه گذاشته‌اند. در بخشی از این اثر درباره «کارل گوستاو یونگ» چنین می‌شنوید: ناخودآگاه جمعی، اسرارآمیزترین و مهم‌ترین مفهومی بود که یونگ ارائه داد. او معتقد بود ناخودآگاه جمعی قدرتمندترین عنصر شخصیت است که مخزن تجربیات اندوخته‌شده‌ی انسان‌ها در طول سال‌ها تکامل است که انسان‌ها آن را به ارث می‌برند و یونگ نام کهن‌الگو بر آن‌ها نهاد. بنابراین، از نظر او ذهن انسان در هنگام تولد خالی نیست، بلکه تجربیات نسل‌های گذشته در آن ذخیره شده‌اند. برای مثال هر کودک دارای یک کهن‌الگوی مادر است که حاصل تجربیات انباشته‌شده‌ی نسل‌های گذشته است و کودک این مفهوم کلی را به ویژگی‌های مادر واقعی خود می‌افزاید. این کهن‌الگو نه فقط بر دیدگاه کودک نسبت به مادرش، بلکه به نحوه‌ی پاسخ هیجانی‌اش بر او تأثیر می‌گذارد. کهن‌الگوها در قالب اسطوره‌ها و داستان‌های خیالی و همچنین در خواب‌ها ظاهر می‌شوند. در اسطوره‌شناسی به کهن‌الگوها «درون‌مایه» و در مردم‌شناسی به آن‌ها «بازنمایی جمعی» می‌گویند. کهن‌الگوها فقط در مردم‌شناسی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه بدون این‌که خودمان بدانیم به روابط روزمره‌ی ما نیز شکل می‌دهند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mehdi Mousavi
۱۴۰۰/۰۱/۲۳

این کتاب زندگی و عقاید ۳۴ روانشناس مطرح رو هرکدوم رو حدود ۱۰ دقیقه توضیح میده. در مورد اونهاییشون که خودم کتاب هاشون رو خونده بودم میتونم بگم واقعا این کتاب به همه ی نکات برجسته و عقاید مهمشون اشاره

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۴۶,۸۰۰ تومان
شابکundefined
زمان۰۶ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۵۱٫۸ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۴۶,۸۰۰تومان
زمان۰۶ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۵۱٫۸ مگابایت