دانلود کتاب صوتی چگونه در این دنیای مزخرف انسان بمانیم با صدای امید تقوی + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی چگونه در این دنیای مزخرف انسان بمانیم اثر تیم دزموند

دانلود و خرید کتاب صوتی چگونه در این دنیای مزخرف انسان بمانیم

نویسنده:تیم دزموند
گوینده:امید تقوی
انتشارات:آوانامه
دسته‌بندی:
امتیاز:
۲.۲از ۹ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی چگونه در این دنیای مزخرف انسان بمانیم

کتاب چگونه در این دنیای مزخرف، انسان بمانیم نوشته تیم دزموند با ترجمه الهه علوی و گویندگی امید تقوی در آوانامه منتشر شده است. در این کتاب تمرینات مراقبه برای رسیدن به یک زندگی واقعی آموزش داده می‌شود و راهکارها و راهنمایی‌هایی برای دوام آوردن در جهان دردناکی که در آن زندگی می‌کنید به شما نشان می‌دهد تا بیش از هر زمان دیگر احساس کنید به زندگی متصل هستید. چگونه می‌توانیم در هر کاری پیشرفت کنیم؟ اول باید آن کار را یاد بگیریم و سپس تلاش کنیم آن را انجام دهیم. وقتی احساس خوشایندی در موردش پیدا کردیم می‌توانیم آن کار را به‌ طور مداوم تمرین کنیم.

رنج‌های زیادی در دنیای ما وجود داردو بهترین راه برای گذراندن زندگی این است که در این جهان از خودمان ردپای مثبت بگذاریم. این انگیزه نیروی محرکی است در بهتر کردن وضعیت سلامت و زندگی. نویسنده در صومعه بودائیان به مدیتیشن مشغول شد و جنبش‌های اجتماعی به راه انداخت. سازمان خیریه تاسیس کرد و شرکتی نوپا در گوگل تاسیس کرد برای سلامت ذهن. هدف نویسنده از نوشتن این کتاب آن است که هرچه یاد گرفته با دیگران به اشتراک بگذارد و درجهان برای زیبایی تلاش کند.

درباره کتاب چگونه در این دنیای مزخرف، انسان بمانیم

هدف اصلی تمرینات مراقبه، مدیتیشن، همدردی، شکرگزاری و هر چیز دیگری در این مسیر این است که بیش از پیش احساس زنده بودن کنیم و بتوانیم ظرفیت‌مان را به عنوان یک انسان بالا ببریم؛ یعنی در زمان حال حضور پیدا کنیم و با طیف گستردۀ تجربیات انسانی احساس راحتی کنیم. درست برعکس محدود کردن خودمان به یک سری اصطلاحات کلیشه‌ای رایج.

ابتدا این تکنیک باید برای شما از نظر منطقی توجیه‌ داشته باشد. اگر بخواهید کورکورانه وارد این جریان شوید، مثل این است که چیز مهمی را فراموش کرده باشید. در موردش فکر کنید و این مطالب را بخوانید تا وقتی‌که حس کنید منطقی هستند. آیا می‌توانید توضیح دهید چرا چنین تمرینی برای شما مفید است؟

سپس وقتی این تمرین را شروع کردید زیاد به خودتان سخت نگیرید. در عوض راه‌های مختلفی را امتحان کنید، تا اینکه راهی را پیدا کنید که احساس می‌کنید در آن قوی‌تر هستید. این تمرین مربوط به آموزش ذهن شماست، پس همیشه شما را شگفت‌زده می‌کند. حتی اگر سال‌ها تمرین کنید ممکن است احتمالات زیادی رخ دهند و ممکن است بعد از سال‌ها نکتهٔ مهمی پیش رویتان قرار بگیرد که تا به‌ حال درکش نکرده‌اید؛ بنابراین پذیرای همه‌ چیز باشید. این پذیرش‌ محض به شما کمک می‌کند انتظاراتتان را فراموش کنید و با تجربیاتتان در ارتباط باشید.

و در نهایت اگر می‌خواهید به مشکلاتی که در زندگی رخ می‌دهند با همدردی و شفقت پاسخ دهید دو راه بیشتر ندارید. یکی از راه‌ها این است که صبر کنید لحظات سخت و مشکلات از راه برسند و سپس تصمیم بگیرید تا به‌ طور متفاوتی با آن‌ها رو به‌ رو شوید. در این مورد شما تا زمانی که واقعاً به تمریناتتان نیاز نداشته باشید، آن‌ها را انجام نمی‌دهید. اگر این راه را انتخاب کنید ممکن است بین پنج تا ده سال طول بکشد تا تغییر کنید. راه بعدی این است که قبل ‌از اینکه واقعاً به آن‌ها نیاز پیدا کنید تمرینات را شروع کنید و خودتان را آموزش دهید. از این طریق ظرف چند هفته یا حتی چند روز می‌توانید تغییر را در خودتان ببینید.

کتاب چگونه در این دنیای مزخرف، انسان بمانیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند زندگی را از نو و به شیوه‌ای بهتر تجربه کنند، مفید است.

بخش‌هایی از کتاب چگونه در این دنیای مزخرف، انسان بمانیم

می‌توانستم ببینم کدام ویژگی‌های مادرم درون من وجود دارد. می‌توانستم ویژگی‌های مثبت او مانند دل‌وجرئتش و دغدغه‌اش برای برقراری عدالت را درونم ببینم، ویژگی‌های منفی‌اش را هم همین‌طور؛ مانند اینکه چگونه از مردم کناره‌گیری می‌کند تا به او آسیبی نرسد، اما درونم هیچ‌چیزی از پدرم نمی‌دیدم، یا شاید هم نمی‌خواستم ببینم. در ذهنم تصور می‌کردم که درختی هستم با ریشه‌های عمیقی در سمت چپ اما هیچ ریشه‌ای در سمت راستم وجود ندارد. می‌دانستم که اشتباه می‌کنم. حداقل ژن‌های پدرم در من وجود داشت. من از هرکسی که در خانوادهٔ مادری‌ام وجود دارد قدبلندتر هستم و هیکلم ورزیده‌تر است و می‌دانستم که پدرم نیز قدبلند و ورزیده است. به‌محض اینکه روی زمین دراز کشیدم احساس ضدونقیض آزاردهنده‌ای به من دست داد. صدایی درونم می‌گفت: «بخش اعظمی از ویژگی‌های فیزیکی‌ات را از پدرت گرفته‌ای. به‌علاوه او شخصیت تو را نیز شکل داده، حتی اگر در زندگی‌ات حضور نداشته است.» صدای دیگری فریاد می‌کشید: «من هیچ ربطی به پدرم ندارم!»

نظرات کاربران

اکبر
۱۴۰۰/۱۰/۲۶

لطفا در طاقچه بی‌نهایت قرار دهید با تشکر

زمان

۶ ساعت و ۱۸ دقیقه

حجم

۵۲۳٫۵ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۶ ساعت و ۱۸ دقیقه

حجم

۵۲۳٫۵ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۸۰,۰۰۰
تومان