با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حقایقی درباره منابع تجدیدپذیر

دانلود و خرید کتاب صوتی حقایقی درباره منابع تجدیدپذیر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی حقایقی درباره منابع تجدیدپذیر  نوشته  دیوید مک‌کی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی حقایقی درباره منابع تجدیدپذیر

در این فایل صوتی دیوید مک‌کی، فیزیکدان، ریاضیدان و استاد مهندسی رجیوس در گروه مهندسی دانشگاه کمبریج در یک سخنرانی تد با شما حقایقی در باره منابع تجدیدپذیر را به اشتراکی می‌گذارد. این سخنرانی را با ترجمه سپهر عماد حقی و فاطمه علی‌عسگری بشنوید.

تِد (به انگلیسی: TED، مخفف Technology, Entertainment, Design) یک مجموعه همایش جهانی است که توسط بنیاد Sapling که سازمانی غیرانتفاعی خصوصی است، با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.

شنیدن حقایقی درباره منابع تجدیدپذیر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌ها، سخن‌رانی‌ها و موضوعات حوزه مطالعات اجتماعی و سیاسی و اقتصادی

بخشی از سخنرانی حقایقی درباره منابع تجدیدپذیر

زمانی که انقلاب صنعتی شروع شد، مقدار کربنی که در قالب زغال سنگ زیر خاک بریتانیا قرار داشت، برابر بود با مقدار کربنی که در قالب نفت زیر خاک عربستان صعودی خوابیده بود. همین کربن، نیروی محرکه‌ی انقلاب صنعتی بود و بریتانیا رو به بریتانیای کبیر تبدیل کرد، و منجر شد که بریتانیا، به طور موقت، دنیا رو فتح کنه. بعد از اون، در سال ۱۹۱۸، استخراج زغال سنگ در بریتانیا به اوج خودش رسید و از اون به بعد دیگه سیر نزولی داشته. به تدریج، بریتانیا شروع به استخراج نفت و گاز از دریای شمال کرد، و در سال ۲۰۰۰استخراج از دریای شمال به اوج خودش رسید، که اون هم الآن سیر نزولی داره.

این بررسی‌ها راجع به محدودیتِ منابعِ امن و قابل دسترسِ سوخت‌های فسیلی، باعث به وجود اومدن این سؤال می‌شه که «خوب، بعدش چی؟ زندگی بعد از سوخت‌های فسیلی قراره چطوری باشه؟ آیا نباید به این فکر کنیم که چه جوری قراره از وابستگی به سوخت‌های فسیلی خارج بشیم؟» البته یک انگیزه‌ی دیگه برای جواب دادن به این سؤال، تغییرات آب و هواییه.

زمانی که صحبت از زندگی بعد از سوخت‌های فسیلی و اقدامات لازم برای تغییر آب و هوا می‌شه، کلی حرف الکی و تبلیغات گمراه کننده وجود داره. من به عنوان یک فیزیکدان، احساس وظیفه می‌کنم که به مردم کمک کنم این گفته‌های بی‌ارزش رو تشخیص بدن، و اقداماتی که واقعاً تفاوتی ایجاد می‌کنه رو درک کنن، و روی ایده‌هایی تمرکز کنن که واقعاً با عقل جور درمیان.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۹٫۸ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۹٫۸ مگابایت