با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شرح نهج البلاغه؛ جلد اول

دانلود و خرید کتاب شرح نهج البلاغه؛ جلد اول

شرح ادبی نهج‌البلاغه به ضمیمه برخی مباحث کلامی، فلسفی و عرفانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شرح نهج البلاغه؛ جلد اول  نوشته  میرزا محمدباقر نواب لاهیجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شرح نهج البلاغه؛ جلد اول

کتاب شرح نهج‌البلاغه جلد اول، شرح ادبی نهج‌البلاغه به ضمیمه برخی مباحث کلامی، فلسفی و عرفانی اثر میرزا محمدباقر نواب لاهیجانی (تألیف در ۱۲۲۶- ۱۲۲۵ هـ.ق) است که با تصحیح و تعلیقات سید محمدمهدی جعفری و محمد یوسف نیری منتشر شده است.

مرکز نشر میراث مکتوب این اثر را با همکاری ستاد بزرگداشت سال امیرالمؤمنین امام علی (ع) منتشر کرده است.

مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب در سال ۱۳۷۲ شمسی به قصد حمایت از كوشش‌های محققان و مصححان و احیا و انتشار مهمترین آثار مكتوب فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی با نام «دفتر نشر میراث مكتوب» و با كمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شد. پس از یک دهه فعالیت، مؤسسه نخست به «مركز نشر میراث مكتوب» و سپس در سال ۱۳۸۴ شمسی با دریافت مجوز چهار گروه پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به «مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب» تغییر نام داد و علاوه بر كار نشر به كار پژوهشی نیز رو آورد.

فعالیت‌های موسسه میراث مکتوب بر تصحیح نسخه‌های خطی فارسی و عربی و تحقیق در متون، پژوهشهای متن شناسی، نسخه‌شناسی و فهرست‌نویسی، میراث‌های مشترک ایران و حوزه ایران فرهنگی، و تاریخ علم متمركز است.

میراث مكتوب آثار خود را در چند عنوان اصلی و بر اساس موضوع منتشر می كند. در حوزه متون كهن، منشورات مؤسسه به ۱۶ موضوع اصلی تقسیم می شود، از جمله زبان و ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، علوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، متن‌شناسی، فهرست نسخه‌های خطی، نسخه‌برگردان، رسائل، ارج نامه‌ها، همایش ها و نكوداشت ها و ....

بخش اصلی این آثار به متون فارسی اختصاص دارد. بسیاری از این متون كه در سلسله­‌ای غیر از زبان و ادبیات فارسی نیز منتشر شده اند، به عنوان یک متن كهن فارسی نیز دارای اهمیت بسیارند.

جدای از این آثار، میراث مكتوب مجموعه‌ای با عنوان «كارنامه دانشوران اسلام و ایران» به چاپ می‌رساند. در این مجموعه متون كهن به قصد استفاده جوانان یا كسانی كه دانش استفاده از اصل متون كهن را ندارند، تلخیص، ساده‌نویسی و بازنویسی می شود

میراث مكتوب همچنین سه نشریه منتشر می‌كند:

«آینه میراث» كه دوفصلنامه است و هر شش ماه یكبار منتشر می شود و «ویژه کتابشناسی، نقد کتاب و اطلاع رسانی در حوزه متون» است. «گزارش میراث» كه فصلنامه است و به پژوهشهای «حوزه نقد و تصحیح متون نسخه شناسی و ایران شناسی» اختصاص دارد و میراث علمی ایران و اسلام که دوفصلنامه است و به «تاریخ علوم و فناوری دوره اسلامی» اختصاص دارد

افزون بر این، موسسه میراث مكتوب تا کنون نشست‌های نقد و بررسی متعددی درباره مباحث متن پژوهی و متون كهنِ منتشر شده در مؤسسه با حضور استادان و صاحب نظران برگزار كرده است. همچنین همایش‌هایی را در حوزه ‌های مختلف ادبی و فرهنگی و پژوهشی برگزار یا در برگزاری آنها مشارکت كرده است.

درباره کتاب شرح نهج‌البلاغه جلد اول

شارح در این کتاب ذیل خطبه‌هایی که در توحید و معرفت است، شرح کلامی، فلسفی و عرفانی مفصّل و عمیقی بر نهج‌البلاغه دارد. این اثر به مقتضای فصاحت و بلاغت نهج البلاغه، دارای نثری فاخر با ویژگی‌های ادبی و دستوری زمان شارح است.

کتاب شرح نهج‌البلاغه جلد اول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب شرح نهج‌البلاغه جلد اول را به تمام علاقه‌مندان به کتاب نهج البلاغه و پژوهشگران علوم دینی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۶,۱۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۳/۰۴
شابک۹۶۴-۶۷۸۱-۴۳-۸
تعداد صفحات۷۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۶,۱۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۳/۰۴
شابک۹۶۴-۶۷۸۱-۴۳-۸