با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قدرت ارتباط

دانلود و خرید کتاب قدرت ارتباط

هنر مهارت در ارتباط موثر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قدرت ارتباط  نوشته  آروین خادمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قدرت ارتباط

کتاب قدرت ارتباط نوشته آروین خادمی است. این کتاب به هنر مهارت در ارتباط موثر با دیگران می‌پردازد. کتاب قدرت ارتباط به شما کمک می‌کند بتوانید با دیگران ارتباط صمیمانه برقررا کنید.

درباره کتاب قدرت ارتباط

ارتباط عبارت است از فرایند ارسال و دریافت پیام. با توجه به این تعریف هر ارتباطی مستلزم حضور دو یا چند واحد اجتماعی است. یعنی ارتباط می تواند بین دو یا چند نفر، یک نفر و یک رسانه و غیره صورت گیرد. تعریف ارتباط موثر: ارتباط موثر رابطه ای است که در آن شخص به گونه ای عمل می کند که در آن علاوه بر اینکه خودش به خواسته هایش می رسد، افراد مقابل نیز احساس رضایت دارند. در دنیای امروز، ارتباط محور اصلی زندگی انسان‌ها را تشکیل می‌دهد و مهارت‌های ارتباطی از منحصربه‌فردترین و مهم‌ترین مواردی است که فرد را به‌سوی موفقیت سوق می‌دهد. ارتباط مؤثر مهارتی است که می‌توان آن را پرورش داد و تقویت نمود و بدیهی است که این کار نیاز به اطلاعات آگاهی و تمرین آگاهانه و کاربرد شیوه‌ها و روش‌های آن دارد و از طریق تمرین، مهارت‌ها افزایش‌یافته و درک ما را از فرآیندهای ارتباطی خود و دیگران عمیق‌تر می‌گرداند و نیز عاملی است که ما را به اهداف خود رسانده تا به موفقیت نائل شویم؛

اگر از شما سؤال شود که چرا و با چه انگیزه برقرار می‌کنید؟ چه پاسخی خواهید داد؟ طبعاً خواهید گفت: برای برقراری دوستی، برای کسب اطلاعات، برای بیان منظور خود، برای یادگرفتن، برای سرگرمی، برای اجتماعی شدن، برای افزایش اعتمادبه‌نفس و ...

ارتباط صحیح و سالم ضامن سلامت جامعه خواهد بود و ضعف‌های ارتباطی باعث فقدان شور و اشتیاق و انجام کار، بی‌کفایتی، ناامیدی، فقدان روحیه اجتماعی و نهایتاً مانع تحقق اهداف مطلوب خواهد بود. این کتاب به شما کمک می‌کند ارتباط موثر و خوبی با دیگران برقرار کنید.

خواندن کتاب قدرت ارتباط را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که در زندگی به دنبال موفقیت بیشتر هستند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب قدرت ارتباط

 همان طور که می دانید، ما بیشتر وقت خود را در زندگی به حرف زدن و ارتباط داشتن با دیگران (مثل اعضای فامیل، دوستان، معلمان، همشاگردی ها، همکاران و حتی دشمنان) سپری می کنیم، و عجیب است که با این وجود زمان کمی را صرف آموختن چگونه صحبت کردن و چگونه گوش دادن می کنیم. از آن جایی که توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران با تمامی سطوح زندگی ما رابطه دارد، بسیار مهم است که این مهارت را کسب کنیم. مطالعات و تحقیقات زیادی نشان داده است که حتی دوستان خوب و یا زوج ها هم گاهی نمی توانند با هم دیگر در مورد مسائل عمیق و درونی شان ارتباط برقرار کنند و خیلی از ما حتی نمی دانیم به غیر از صحبت در مورد شرایط جوی (آب و هوا) یا خبرهای ورزشی و سیاسی به هم دیگر چه بگوییم. همین مسئله باعث می شود که خیلی از زن و شوهرها به مشاورهٔ زناشویی و خانواده درمانی نیاز پیدا کنند، چرا که متوجه می شوند قادر به برقراری ارتباط و صحبت کردن با هم دیگر نیستند. 

هدف این است که این سؤال در ذهن شما به وجود بیاید که به راستی من چقدر خوب می توانم با دیگران ارتباط برقرار نمایم؟ و چگونه می توانم نحوهٔ ارتباط خود را با دیگران بهبود ببخشم؟ قدم اول در بهبود رابطه این است که برای شما ارتباط نزدیک و بهتر با دیگران یک ارزش باشد، تا شما این انگیزه را پیدا کنید که مهارت های خود را در رابطه با دیگران بالا ببرید. تا زمانی که این مسئله برای شما ارزش نباشد شما نیازی نمی بینید که خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، یکی از بیمارانم که برای روان درمانی مراجعه کرده بود، پس از مدتی گفت که برای وی رابطهٔ عمیق و نزدیک با دیگران یک ارزش نیست و او راحت تر است که همواره با فاصله گرفتن از دیگران زندگی کند.

او در طول روان درمانی متوجه شد که علت این عدم تمایل به رابطهٔ نزدیک و صمیمی با دیگران، ترس شدید وی از نزدیک شدن به خود و خودشناسی است. و درواقع ترس از خودآگاهی باعث شده که او همواره در روابطش با د

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۳۲۵-۹
تعداد صفحات۸۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۳۲۵-۹