با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول اثر گروه نویسندگان

دانلود و خرید کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول

نسخه‌برگردان دست‌نویس شماره ۲۱۳۰، مجموعه فیض‌الله افندی، کتابخانه ملت (استانبول) (کتابت ۷۰۴ هـ . )

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول  نوشته  گروه نویسندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول

کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول نوشته گروهی از نویسندگان است. کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول به همت نشر میراث مکتوب منتشر شده است. 

مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب در سال ۱۳۷۲ شمسی به قصد حمایت از كوشش‌های محققان و مصححان و احیا و انتشار مهمترین آثار مكتوب فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی با نام «دفتر نشر میراث مكتوب» و با كمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شد. پس از یک دهه فعالیت، مؤسسه نخست به «مركز نشر میراث مكتوب» و سپس در سال ۱۳۸۴ شمسی با دریافت مجوز چهار گروه پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به «مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب» تغییر نام داد و علاوه بر كار نشر به كار پژوهشی نیز رو آورد.

فعالیت‌های موسسه میراث مکتوب بر تصحیح نسخه‌های خطی فارسی و عربی و تحقیق در متون، پژوهشهای متن شناسی، نسخه‌شناسی و فهرست‌نویسی، میراث‌های مشترک ایران و حوزه ایران فرهنگی، و تاریخ علم متمركز است.

میراث مكتوب آثار خود را در چند عنوان اصلی و بر اساس موضوع منتشر می كند. در حوزه متون كهن، منشورات مؤسسه به ۱۶ موضوع اصلی تقسیم می شود، از جمله زبان و ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، علوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، متن‌شناسی، فهرست نسخه‌های خطی، نسخه‌برگردان، رسائل، ارج نامه‌ها، همایش ها و نكوداشت ها و ....

بخش اصلی این آثار به متون فارسی اختصاص دارد. بسیاری از این متون كه در سلسله­‌ای غیر از زبان و ادبیات فارسی نیز منتشر شده اند، به عنوان یک متن كهن فارسی نیز دارای اهمیت بسیارند.

جدای از این آثار، میراث مكتوب مجموعه‌ای با عنوان «كارنامه دانشوران اسلام و ایران» به چاپ می‌رساند. در این مجموعه متون كهن به قصد استفاده جوانان یا كسانی كه دانش استفاده از اصل متون كهن را ندارند، تلخیص، ساده‌نویسی و بازنویسی می شود

میراث مكتوب همچنین سه نشریه منتشر می‌كند:

«آینه میراث» كه دوفصلنامه است و هر شش ماه یكبار منتشر می شود و «ویژه کتابشناسی، نقد کتاب و اطلاع رسانی در حوزه متون» است. «گزارش میراث» كه فصلنامه است و به پژوهشهای «حوزه نقد و تصحیح متون نسخه شناسی و ایران شناسی» اختصاص دارد و میراث علمی ایران و اسلام که دوفصلنامه است و به «تاریخ علوم و فناوری دوره اسلامی» اختصاص دارد

افزون بر این، موسسه میراث مكتوب تا کنون نشست‌های نقد و بررسی متعددی درباره مباحث متن پژوهی و متون كهنِ منتشر شده در مؤسسه با حضور استادان و صاحب نظران برگزار كرده است. همچنین همایش‌هایی را در حوزه ‌های مختلف ادبی و فرهنگی و پژوهشی برگزار یا در برگزاری آنها مشارکت كرده است.

درباره کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول

اخوان‌الصفا گروهی از دانشمندان برجستۀ قرن چهارم بودند که با هدفی خاص به نگارش مجموعه‌ای موسوم به اخوان‌الصفا وخلان‌الوفا دست زدند. این مجموعه رسائل آن گونه که نویسندگان خود اشاره کرده‌اند مشتمل بر ۵۱ رساله است که در چهار قسم تنظیم شده است.

از رسائل اخوان‌الصفا دستنویس‌های متعددی بر جای مانده است. نسخۀ حاضر یکی از کهن­‌ترین دستنویس‌های موجود از این رسائل است که به تاریخ ۷۰۴ ق در دو مجلد کتابت شده است. این نسخه مدتی در تملک حاکم معروف گیلان «خان احمد خان گیلانی» بوده است و از یادداشت‌های مندرج در نسخه میتوان تعلق آن را به اشخاص مختلف در زمان­های گوناگون مورد توجه قرار داد.

خواندن کتاب رسائل اخوان الصفا و خلان الوفاء؛ جلد اول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به متون کهن پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۴,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۳-۱۳۹-۶
تعداد صفحات۴۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۴,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۳-۱۳۹-۶