با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی

دانلود و خرید کتاب سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی  نوشته  حمزه فنصوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی

کتاب سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی نوشته حمزه فنصوری است. کتاب سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی را انتشارات میراث مکتوب به همت امیرحسین ذکرگو و لیلا حاجی‌مهدی تاجر منتشر کرده است.

مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب در سال ۱۳۷۲ به قصد حمایت از كوشش‌های محققان و مصححان و احیا و انتشار مهمترین آثار مكتوب فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی با نام «دفتر نشر میراث مكتوب» و با كمك وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شد. پس از یک دهه فعالیت، مؤسسه نخست به «مركز نشر میراث مكتوب» و سپس در سال ۱۳۸۴ با دریافت مجوز چهار گروه پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به «مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب» تغییر نام داد و علاوه بر كار نشر به كار پژوهشی نیز رو آورد.

فعالیت‌های موسسه میراث مکتوب بر تصحیح نسخه‌های خطی فارسی و عربی و تحقیق در متون، پژوهش‌های متن شناسی، نسخه‌شناسی و فهرست‌نویسی، میراث‌های مشترک ایران و حوزه ایران فرهنگی، و تاریخ علم متمركز است.

میراث مكتوب آثار خود را در چند عنوان اصلی و بر اساس موضوع منتشر می‌كند. در حوزه متون كهن، منشورات مؤسسه به ۱۶ موضوع اصلی تقسیم می‌شود، از جمله زبان و ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، علوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، متن‌شناسی، فهرست نسخه‌های خطی، نسخه‌برگردان، رسائل، ارج نامه‌ها، همایش ها و نكوداشت ها و ....

بخش اصلی این آثار به متون فارسی اختصاص دارد. بسیاری از این متون كه در سلسله‌ای غیر از زبان و ادبیات فارسی نیز منتشر شده اند، به عنوان یک متن كهن فارسی نیز دارای اهمیت بسیارند.

جدای از این آثار، میراث مكتوب مجموعه‌ای با عنوان «كارنامۀ دانشوران اسلام و ایران» به چاپ می‌رساند. در این مجموعه متون كهن به قصد استفادۀ جوانان یا كسانی كه دانش استفاده از اصل متون كهن را ندارند، تلخیص، ساده‌نویسی و بازنویسی می‌شود.

میراث مكتوب همچنین سه نشریه منتشر می‌كند:

«آینه میراث» كه دوفصلنامه است و هر شش ماه یک‌بار منتشر می‌شود و «ویژه کتابشناسی، نقد کتاب و اطلاع رسانی در حوزۀ متون» است. «گزارش میراث» كه فصلنامه است و به پژوهش‌های «حوزۀ نقد و تصحیح متون نسخه شناسی و ایران شناسی» اختصاص دارد و میراث علمی ایران و اسلام که دوفصلنامه است و به «تاریخ علوم و فناوری دورۀ اسلامی» اختصاص دارد

افزون بر این، موسسه میراث مكتوب تا کنون نشست‌های نقد و بررسی متعددی دربارۀ مباحث متن پژوهی و متون كهنِ منتشر شده در مؤسسه با حضور استادان و صاحب نظران برگزار كرده است. همچنین همایش‌هایی را در حوزه ‌های مختلف ادبی و فرهنگی و پژوهشی برگزار یا در برگزاری آنها مشارکت كرده است.

درباره کتاب سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی

حمزه فنصوری (درگذشته ۱۶۰۷ م.) به احتمال قوی اولین کسی است که مبانی تصوف را در جهان مالایی ترویج کرد و از این رو وی را پدر ادبیات عرفانی جهان مالایی می‌دانند. در میان مکتوبات موجود در تصوف و عرفان در جنوب شرق آسیا هیچ اثری که تاریخش به پیش از حمزه فنصوری بازگردد، ثبت نشده است. از متونی که از حمزه فنصوری بر جای مانده دانسته می‌شود که او به زبان‌های عربی و فارسی تسلط داشته و آثار خود را به زبان مالایی و به خط جاوی تدوین کرده است.

حمزه فنصوری آثاری به نظم و نثر به نگارش درآوره که از میان آنها سه رساله با عناوین اسرار العارفین، شراب العاشقین و المنتهی شامل مباحث حکمی و عرفانی است و در کتاب حاضر ترجمۀ فارسی آنها به همراه عکس نسخۀ خطی به زبان جاوی که در کتابخانۀ دانشگاه لیدن نگهداری می‌شود، فراهم آمده است.

خواندن کتاب سه رساله اسرارالعارفین، شراب العاشقین، المنتهی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به عرفان پیشنهاد می‌کنیم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۳-۱۵۴-۹
تعداد صفحات۳۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۰۳-۱۵۴-۹