با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تحفة السلاطین

دانلود و خرید کتاب تحفة السلاطین

منطق فارسی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تحفة السلاطین  نوشته  محمد بن جابر انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحفة السلاطین

کتاب تحفة السلاطین کتابی در باب منطق فارسی اثر محمد بن جابر انصاری ( منطق‌دان سده ۱۱) است که با مقدمه و تصحیح احد فرامرز قراملکی و با همکاری زینت فنی اصل و فرشته مسجدی در اختیار دارید.

مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب در سال ۱۳۷۲ شمسی به قصد حمایت از كوشش‌های محققان و مصححان و احیا و انتشار مهمترین آثار مكتوب فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی با نام «دفتر نشر میراث مكتوب» و با كمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شد. پس از یک دهه فعالیت، مؤسسه نخست به «مركز نشر میراث مكتوب» و سپس در سال ۱۳۸۴ شمسی با دریافت مجوز چهار گروه پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به «مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب» تغییر نام داد و علاوه بر كار نشر به كار پژوهشی نیز رو آورد.

فعالیت‌های موسسه میراث مکتوب بر تصحیح نسخه‌های خطی فارسی و عربی و تحقیق در متون، پژوهشهای متن شناسی، نسخه‌شناسی و فهرست‌نویسی، میراث‌های مشترک ایران و حوزه ایران فرهنگی، و تاریخ علم متمركز است.

میراث مكتوب آثار خود را در چند عنوان اصلی و بر اساس موضوع منتشر می كند. در حوزه متون كهن، منشورات مؤسسه به ۱۶ موضوع اصلی تقسیم می شود، از جمله زبان و ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، علوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، متن‌شناسی، فهرست نسخه‌های خطی، نسخه‌برگردان، رسائل، ارج نامه‌ها، همایش ها و نكوداشت ها و ....

بخش اصلی این آثار به متون فارسی اختصاص دارد. بسیاری از این متون كه در سلسله­‌ای غیر از زبان و ادبیات فارسی نیز منتشر شده اند، به عنوان یک متن كهن فارسی نیز دارای اهمیت بسیارند.

جدای از این آثار، میراث مكتوب مجموعه‌ای با عنوان «كارنامه دانشوران اسلام و ایران» به چاپ می‌رساند. در این مجموعه متون كهن به قصد استفاده جوانان یا كسانی كه دانش استفاده از اصل متون كهن را ندارند، تلخیص، ساده‌نویسی و بازنویسی می شود

میراث مكتوب همچنین سه نشریه منتشر می‌كند:

«آینه میراث» كه دوفصلنامه است و هر شش ماه یكبار منتشر می شود و «ویژه کتابشناسی، نقد کتاب و اطلاع رسانی در حوزه متون» است. «گزارش میراث» كه فصلنامه است و به پژوهشهای «حوزه نقد و تصحیح متون نسخه شناسی و ایران شناسی» اختصاص دارد و میراث علمی ایران و اسلام که دوفصلنامه است و به «تاریخ علوم و فناوری دوره اسلامی» اختصاص دارد

افزون بر این، موسسه میراث مكتوب تا کنون نشست‌های نقد و بررسی متعددی درباره مباحث متن پژوهی و متون كهنِ منتشر شده در مؤسسه با حضور استادان و صاحب نظران برگزار كرده است. همچنین همایش‌هایی را در حوزه ‌های مختلف ادبی و فرهنگی و پژوهشی برگزار یا در برگزاری آنها مشارکت كرده است.

درباره کتاب تحفة السلاطین

کتاب تحفة السلاطین دوره کاملی از علم منطق به زبان فارسی است. توضیح روشن و متمایز مفاهیم، تقریر دقیق مسائل، گزارش آراء مهم منطق‌دانان پیشین و تحلیل دیدگاه مؤلف از ویژگی‌های این اثر است. نویسنده آگاهانه کتاب را در نظام منطقنگاری تلفیقی (نه بخشی و دو بخشی) سامان داده است.

کتاب تحفة السلاطین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب تحفة السلاطین اثری عالی برای تمام دوست‌داران و پژوهشگران علم منطق است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۸۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۰۰-۴۹-۷
تعداد صفحات۴۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۸۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۰۰-۴۹-۷