با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب امنیت اطلاعات در شبکه های صنعتی اثر دیوید ج. تیومیمoff

کتاب امنیت اطلاعات در شبکه های صنعتی

نویسنده:دیوید ج. تیومیممترجم:فریبا یاراحمدیعلیرضا صالحیانتشارات:نشر سایبانسال انتشار:۱۳۹۵تعداد صفحه‌ها:۱۵۲ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۵.۰از ۱ رأیخواندن نظرات
انتشاراتنشر سایبان

سال انتشار۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها۱۵۲ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب امنیت اطلاعات در شبکه های صنعتی

امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی اثر دیوید ج. تیومیم یکی از کتاب‌های انتشارات سایبان در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت شبکه است. 

 درباره کتاب امنیت اطلاعات در شبکه های صنعتی

ایران دومین هدف حمله به شبکه های صنعتی در جهان است. شبکه صنعتی چه تفاوتی با شبکه های سازمانی دارد؟ امنیت در این شبکه ها چگونه تعریف می شود؟ شبکه اتوماسیون و کنترل صنعتی را چگونه باید ایمن کنیم؟ آیا اقدامات خرابکارانه در حیطه امنیت سایبری شبکه صنعتی می گنجند؟ دفاع سایبری در شبکه صنعتی چگونه انجام می شود و ده ها موضوع دیگر را می‌توانید در تنها کتاب فارسی در این زمینه مطالعه نمایید.

کتاب امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی به‌عنوان نخستین کتاب ترجمه‌شده به فارسی در ده فصل به تشریح مبانی شبکه‌های صنعتی پرداخته و ارتباط آن را با امنیت سایبری می‌پردازد.

در امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی ابتدا موضوع شبکه صنعتی به‌تفصیل بررسی‌شده و در ادامه کلیات امنیت سایبری و چگونگی پیوند یافتن آن با شبکه‌های صنعتی توضیح داده‌شده است. در ادامه به انواع حملات سایبری پرداخته‌شده و این نکته توضیح داده‌شده که راه‌حل‌های آماده تجاری به بخش شبکه‌های صنعتی واردشده و جایگزین تجهیزات و اپلیکیشن‌های اولیه می‌شوند و درنتیجه مخاطرات خاص خود را نیز به همراه می‌آورند.

در فصول بعدی کتاب انواع تهدیدات، نقطه‌ضعف‌های رایج، ابزارهای مهاجمان آمده و در فصل “اقدامات متقابل” به نحوه تدوین برنامه‌های دفاعی پرداخته‌شده است. در فصل‌های ۶تا ۸ کتاب نیز برای بررسی امنیت سایبری در سه بخش مجزا مطالبی درباره «طراحی و طرح‌ریزی»، «فناوری» و «افراد، خط‌مشی‌ها و تضمین امنیت» تشریح شده است.

سیستم‌های امنیت فیزیکی بیش‌ازپیش به سمت وابستگی به سیستم‌های سایبری و فناوری اطلاعات در حال دگرگونی هستند. ارزیابی فعال شبکه (شامل آزمون نفوذ) نباید در سامانه کنترل تولید یا شبکه سامانه کنترل صورت گیرد و این‌ها «موضوعات جدید در امنیت شبکه صنعتی» هستند که در بخشی با همین عنوان آمده‌اند.

در «دفاع از شبکه‌های صنعتی- موارد تاریخی»، نمونه‌های ملموسی از تجربیات برخی شرکت‌های بزرگ در دفاع و صیانت از شبکه‌های صنعتی‌شان آورده شده است که با مطالعه آن‌ها مفاهیم و راهکارهای ارائه‌شده در کتاب برای خوانندگان قابل‌تصورتر خواهد شد.

خواندن کتاب امنیت اطلاعات در شبکه های صنعتی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مدیران، فعالان و همه افرادی که در پایش و کنترل شبکه‌های صنعتی سهمی دارند.
دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است