با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ماری کوری اثر ماریا ایزابل سانچز وگارا

دانلود و خرید کتاب ماری کوری

زنان کوچک، رویاهای بزرگ

۵٫۰ از ۶ نظر
۵٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ماری کوری  نوشته  ماریا ایزابل سانچز وگارا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماری کوری

کتاب ماری کوری داستانی از ماریا ایزابل سانچز وگارا با تصویرگری فراو آیزا و ترجمه زهره زاهدی است. این داستان از مجموعه زنان کوچک، رویاهای بزرگ انتخاب شده است و زندگینامه ماری کوری، دانشمند مشهور پیشگان در زمینه رادیواکتیویته است. 

مجموعه زنان کوچک، رویاهای بزرگ، زندگینامه زنان بزرگ و تاثیرگذار دنیا را برای کودکان بیان می‌کند تا به آن‌ها بیاموزد هر آرزویی را که دارند، دنبال کنند و هرگز اسیر محدودیت‌های زمانه خود نشوند.  

درباره کتاب ماری کوری

ماری کوری ۷ نوامبر ۱۸۶۷ در لهستان به دنیا آمد. او برای تحصیل به فرانسه رفت و در زمینه‌های فیزیک و شیمی تحصیل کرد. ماری کوری به همراه همسرش، پی‌یر کوری و هانری بکرل، جایزه نوبل فیزیک و شیمی را از آن خود کردند. او اولین زنی بود که موفق شد تا این جایزه را به دست بیاورد آن هم برای دو بار! البته نباید فراموش کرد که او جوایز و مدال‌های بسیار دیگری هم به دست آورده است. 

در این کتاب، بچه‌ها با زبانی ساده با داستان زندگی این دانشمند مشهور آشنا می‌شوند. 

کتاب ماری کوری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

ماری کوری، داستانی عالی برای تمام کودکان است. اگر دوست دارید فرزندتان را با سرگذشت یکی از زنان تاثیرگذار دنیای علم آشنا کنید، این کتاب را به او هدیه بدهید. 

بخشی از کتاب ماری کوری

وقتی ماری یک دختربچه بود، با خودش عهد کرد در بزرگسالی دانشمند شود، نه شاهزاده خانم.

خانواده ماری بسیار فقیر بودند ولی خود او بسیار باهوش بود. در مدرسه به خاطر تحقیقاتش مدال طلا گرفت و همواره آن را مثل گنجینه‌ای در کشوی میزش نگه داشت.

ماری نمی‌توانست به همان دانشگاهی برود که برادرانش می رفتند. در کشور او فقط مردان اجازه تحصیل داشتند. ولی او حاضر نشد جواب رد بشنود. پس چمدان‌هایش را بست و به فرانسه رفت.

گرچه درس خواندن با یک زبان جدید آسان نبود، اما به زودی ماری در رشته‌های ریاضیات و علوم بهترین دانشجوی پاریس شد!

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۷۱-۰
تعداد صفحات۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۷۱-۰