فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی

دانلود و خرید کتاب فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی  نوشته  احمد دبیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی

کتاب فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی نوشته احمد دبیری است. این کتاب که نشر معارف منتشر کرده است یکی از کتاب‌های کاربردی برای دانشجویان است. کتاب فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی شما را با رویکردی تازه از علم اخلاق آشنا می‌کند که می‌تواند راهنمای شما در زندگی باشد.

درباره کتاب فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی

برای درک بهتر و بیشتر اهمیت ارائه فلسفه اخلاق در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را میتوان در میل و علاقه روزافزون دانشجویان به مسائل عقلی جستجو کرد. هر چند موضاعات مربوط به مسائل عقلی به لحاظ تاریخی متأخر از علم اخلاق است، ولی از نظر جایگاه می‌توان آن را مقدم‌تر از علم اخلاق دانست؛ زیرا که اندیشمندان آن را زیربنا و از اصول اولیه علم اخلاق می‌دانند.

 علم اخلاق که در فرهنگ اسلامی به صورت پراکنده در منابع فلسفی، اخلاقی، کلامی و علم اصول مطرح بوده است اکنون بر اساس ضرورت‌های موجود بسیار مورد توجه قرار گرفته است و باید به آن توجه جدا و جامع و کاملی داشت. 

از ویژگی‌های جامعه امروز، گرایش جوانان و اندیشمندان به بیان عقلی موضوعات و مسائل اخلاقی است که موجب شده پژوهش‌های اخلاقی به این سمت گرایش پیدا کند؛ بر این اساس پرداختن به مسائل عقلی در اخلاق به ویژه مبتنی بر آموزه‌های دین روشنگر اسلام می‌تواند به طرح دیدگاه‌های اسلام در حوزه مسائل عقلانی اخلاق بیانجامد و راه حل‌هایی که اسلام در متون خود ارائه کرده است می‌تواند پاسخی برای تمام سوالات باشد.  

کتاب فلسفه اخلاق با رویکرد تربیتی تلاش دارد به شکل ساده و کاربردی  مهمترین مسائل در حوزه فلسفه اخلاق را بیان کند و با استفاده از دیدگاه‌های متفکران مسلمان به بیان تصویری از مهمترین مباحث این حوزه به ویژه با تأکید بر دفاع از آموزه‌های اخلاق اسلامی در مقابل مکاتب اخلاقی غرب بپردازد..

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏‌بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏‌هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‌‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

خواندن کتاب فلسفه اخلاق؛ با رویکرد تربیتی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام دانشجویان و علاقه‌مندان به اخلاق اسلامی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۱۱-۶
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۱۱-۶