معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم)

دانلود و خرید کتاب معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم)

۳٫۰ از ۵ نظر
۳٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم)  نوشته  علیرضا امینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم)

کتاب معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم) اثری از علیرضا امینی و محسن جوادی است که در دفتر نشر معارف منتشر شده است. این کتاب که برای دانشجویان تالیف شده است، مباحث مرتبط با نوبت، امامت و مرجعیت دینی را توضیح می‌دهد.

درباره کتاب معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم)

عموما وقتی صحبت از ضرورت دین به میان می‌آید، به مهم‌ترین فایده آن یعنی هدایت انسان به سعادت پایدار اخروی اشاره می‌شود. چرا که نمی‌توان نقش دین را در این میان نادیده گرفت. دین می‌تواند دانشی فراتر از دانشی که انسان به صورت معمولی به دست می‌آورد را به انسان‌ها بدهد که بدون راه دادن وحی به عرصه زندگی انسان‌ها ممکن نیست. اما این تنها فایده دین برای انسان‌ها نیست.

زندگی اجتماعی و مدنی انسان، مرهون تعالیم دینی است. دین در شکوفایی تمدن نقشی انکارناپذیر دارد. باید در نظر داشت که مولفه‌های اساسی تمدن یعنی اخلاق، علم، معنویت و سیاست عدل محور همگی به لطف دین در زندگی انسانی راه یافتند. 

اگر قرار باشد تمدن انسانی شکل بگیرد و بقای آن تضمین شود، باید اخلاق، علم، معنویت و عدالت را به کار بگیریم. کتاب‌هایی که به تاریخ تمدن می‌پردازند معمولا این مساله را هم بررسی می‌کنند ولی نگاه به این جریان از منظر دینی، می‌تواند روشنگر حقایق بسیاری باشد.

کتاب معارف اسلامی 2 (ویراست دوم) از کتاب‌های درسی دانشگاهی است و سه فصل دارد: فصل اول نبوت نام دارد و به بررسی نقش نبوت در زندگی انسانی می‌پردازد. فصل دوم به امامت اختصاص دارد و فصل آخر نیز به بررسی مرجعیت و ولایت عالمان دین می‌پردازد.

در ویراست دوم کتاب مباحث مربوط به معاد و امامت بازنگری شده و مباحث امامت با گستره وسیع‌تری مورد بحث قرار گرفته است و بحث مرجعیت و ولایت عالمان دینی نیز با محتوایی دقیق و حجمی متناسب، دوباره تنظیم شده است. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب معارف اسلامی ۲ (ویراست دوم) را به تمام دانشجویان پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۳۳۸۱۲۱۹
۱۴۰۰/۰۴/۱۷

قابل جستجو نیست

کاربر ۲۰۱۸۸۰۵
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

جستجوگرش فعال نیس!

Mahdi Babanezhad
۱۴۰۰/۰۲/۱۸

لطفا معارف اسلامی ۱ نویسنده محمد سعیدی مهر-امیر دیوانی هم اضافه کنید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۰۳۰-۳۲-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۰۳۰-۳۲-۸