دانلود و خرید کتاب مسئله شناخت مرتضی مطهری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مسئله شناخت اثر مرتضی مطهری

کتاب مسئله شناخت

نویسنده:مرتضی مطهری
انتشارات:انتشارات صدرا
دسته‌بندی:
امتیاز:
۵.۰از ۳ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب مسئله شناخت

کتابی که در پیش رو دارید مجموعه‏‌ای است مشتمل بر ده جلسه سخنرانی‏ متفکر شهید استاد مرتضی مطهری تحت عنوان " مسئله شناخت " که در محرم‏ سال ۱۳۹۷ برابر با آذر ماه و دی‌ماه سال ۱۳۵۶ در کانون توحید ( تهران ) ایراد شده است ( هشت جلسه آن در نیمه اول محرم و دو جلسه آخر هر یک به‏ فاصله یک هفته از جلسه قبل برگزار گردیده‌‏اند ) . انتخاب این موضوع برای‏ بحث ، بی مناسبت نبوده است . گذشته از اینکه مسئله شناخت از مسائل‏ مهم فلسفی است که از دیرباز مورد بحث دانشمندان بوده و به خودی خود موضوعیت دارد ، مطرح کردن این بحث در آن ایام معنی و مفهوم خاصی داشته‏ است . در آن زمان از سوئی مارکسیستها فعالیت فرهنگی وسیعی داشتند که‏ بعضا از سوی رژیم شاهنشاهی - نیز جهت تضعیف جناح اسلامی حمایت می‌‏شدند - و از سوی دیگر از تغییر ایدئولوژی سران سازمان موسوم به " مجاهدین خلق‏ ایران " حدود دو سال بیشتر نمی‌گذشت . در نتیجه جوانان مسلمان هدف‏ تهاجم گسترده اندیشه‏‌های بیگانه - خصوصا اندیشه‏‌های مارکسیستی - بودند و پاسخهای لازم را جهت رد شبهات القائی ماتریالیستها در دست نداشتند .
معرفی نویسنده
عکس مرتضی مطهری
مرتضی مطهری

مرتضی مطهری روحانی شیعه ایرانی، استاد فلسفه و کلام اسلامی و مفسر قرآن است. او تالیفاتی پرشمار در علوم مختلف اسلامی داشته و نظرات و آثارش از لحاظ محتوا و شکل ارائه، جنبه‌های نوتری نسبت به دیدگاه‌ها و روش‌های سنتی حوزوی دارد؛ می‌توان از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین روحانیان معاصر در اندیشه و اثر نام برد. مطهری از مبارزین ضد حکومت پهلوی بود و پس از انقلاب اسلامی به عضویت شورای انقلاب درآمد.

نظرات کاربران

رهگذر
۱۴۰۳/۰۲/۱۳

کتاب خوبیه اما مشکلش اینه که سخنرانی پیاده شده هست و اگر متناسب با شکل یک کتاب ویرایش میشد خیلی بهتر بود. این هزینه برای کتابی که پی دی اف هست و سخنرانی، به نظرم زیاده.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۰ مگابایت

تعداد صفحه‌ها

۲۳۱ صفحه

حجم

۱٫۰ مگابایت

تعداد صفحه‌ها

۲۳۱ صفحه

قیمت:
۳۳,۰۰۰
تومان