با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب حکمت علوی اثر اسماعیل منصوری لاریجانی

دانلود و خرید کتاب حکمت علوی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حکمت علوی  نوشته  اسماعیل منصوری لاریجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حکمت علوی

کتاب حکمت علوی نوشته اسماعیل منصوری لاریجانی است. کتاب حکمت علوی یک راهنمای روشن برای شیعیان است تا به درک عمیق‌تری از دین و مسیر مذهبی خود برسند.

درباره کتاب حکمت علوی

رابطه حکمت با معرفت از جمله مباحث دامنه‌دار در بین حکما و محققان عرفا است. اغلب آنها حکمت را همان معرفت می‌دانند و برای اثبات آن دلایل مختلفی ارائه می‌کنند. اما محققانی از حکما و عرفا که آموزه‌های قرآن کریم را بنیان معرفت و اندیشه خود قرار داده‌اند، در ازلی بودن حکمت اتفاق نظر دارند، یعنی خاستگاه حکمت را مَکمَن غیب و ملکوت آفرینش دانسته و آیات و روایات فراوانی را به عنوان شواهد نظریه خود ارائه کرده‌اند. این کتاب دارای چهار بخش است که به ترتیب عبارتند از: ۱. حکمت و معرفت ۲. سیر حکمت علوی ۳. حکمت علوی در آراء برجستگان فلسفه اسلامی و ۴. حکمت علوی در آراء عرفای اسلامی

در بخش سوم کتاب آثار دو تن از عرفای بزرگ اسلام، شیخ اکبر محیی‌الدین عربی پایه‌گذار عرفان نظری و علامه سید حیدر آملی، طلیعه‌دار عرفان شیعی و حکمت علوی به عنوان شاهد مثال و گواه حکمت علوی اجمالاً بیان شده است. 

شركت چاپ و نشر بين الملل وابسته به سازمان تبليغات اسلامی از ابتدای تاسيس آن در اوايل دهه شصت شروع به چاپ و انتشار آثار دینی کرد و علاوه بر چاپ آثاری به زبان‌های خارجی از نويسندگانی چون علامه طباطبايی، استاد مطهری، شهيد بهشتی و ديگر علمای معاصر و نيز چاپ قرآن كريم به زبان‌های انگليسي، روسی، چيني، كتابهای بسياری به زبان فارسی در موضوعات فقه و علوم قرآنی، فلسفه و كلام اسلامی، عرفان اسلامی، تاريخ اسلام، سيره و شرح زندگی معصومان، فرهنگ جامع سخنان امامان (ع) و ديگر موضوعات چاپ و منتشر كرده است. همچنين فروشگاه كتاب اين شركت به عنوان بزرگترين مركز عرضه و توزيع كتب دينی در تهران فعاليت دارد. 

شرکت چاپ و نشر بین‌الملل توانسته است در دو دهه اخیر جایگاه خود را بین کتاب‌خوان‌های متدین پیدا کند و به عنوان یک نشر مرجع برای کتاب‌های مذهبی در راستای رستگاری و آگاهی مسلمانان انقلابی قدم بردارد.

خواندن کتاب حکمت علوی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت حکمت علوی پیشنهاد می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۵۷-۳
تعداد صفحات۶۲۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۵۷-۳