با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب شاخص های جهانی منزلت معلم اثر پیتر دالتون

دانلود و خرید کتاب شاخص های جهانی منزلت معلم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاخص های جهانی منزلت معلم  نوشته  پیتر دالتون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب شاخص های جهانی منزلت معلم

کتاب شاخص های جهانی منزلت معلم نوشته پیتر دالتون و دیگران است. با توجه به توسـعه‌ی آموزش و پرورش تطبیقی در جهان به عنوان یک روش مهم و عدم جایگـاه مناسـب آن در کشـور ما موسسه مدارس یادگیرنده مرآت در راستای چشم‌انداز این مرکـز کـه پشـتیبانی از مـدارس کشـور است، علاوه بر ارائه خدمات و محصولات آموزشی به‌منظـور دانـش‌افزایـی نیـروی انسـانی مـدارس و افزایش مهارت ادراکی تصمیم‌گیران و مدیران مدارس اقدام به انتشار مجموعه کتاب‌های دانش‌افزایی کرده است. این کتاب‌ها راهی برای ورود تجربیات موفق کشورهای دیگر از سطح دانشگاه به آموزش و پرورش و به‌ویژه بـه مدرسـه و کلاس درس است.

کتاب شاخص های جهانی منزلت معلم یکی از این کتاب‌ها است که با هدف بهبود وضعیت آموزش و رشد ذهنی دانش‌آموزان نوشته شده است.

با توجه به اینکه در برنامه درسی ملی، نقش معلم به عنوان اسوه‌ای بصیر و امین در جهت شناخت و بسط ظرفیت وجودی دانش‌آموزان و خلق موقعیت‌های تربیتی و راهبر فرایند یاددهی- یادگیری مشخص شده است، مسئولیت تطبیق، تدوین، اجرا و ارزشیابی برنامه درسی و تربیتی در سطح کلاس را نیز برعهده دارد و در الگوی هدف‌گذاری پنج عنصر تعقل، ایمان، علم، عمل و اخلاق را در چهار عرصة ارتباط دانش‌آموز با خود، خدا، خلق و خلقت در شبکه‌ای مفهومی و درهم تنیده ممزوج می‌کند. همچنین در حوزه‌های یادگیری رابطه طولی و عرضی اهداف دوره‌های تحصیلی را ممکن می‌سازد. ناگفته پیداست که توجه به جایگاه و منزلت معلم، که در میان همه ارکان و عوامل سهیم و مؤثر فرایند تربیت نقش کلیدی را ایفا می‌کند، در همة زمینه‌های تخصصی و حرفه‌ای ضرورت دارد و تربیت سرمایه‌های انسانی در نهاد اجتماعی مدرسه ایجاب می‌کند هرچه بیشتر به منزلت معلم پرداخته شود. در این راستا، گزارش شاخص‌های جهانی معلم (GTSI)، که آخرین نسخة آن در سال ۲۰۱۸ تهیه شده است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این گزارش توسط بنیاد وارکی اجرا و مدون و سپس توسط نویسندگان این گزارش مکتوب شده است. امید است با بررسی تطبیقی شاخص‌های منزلت معلم در عرصه‌های بین‌المللی، از تجربیات جهانی در چارچوب اسناد بالادستی کشورمان بهره‌مند و از تلاش ارزشمند معلمان فرهیخته قدردانی و موجبات رضایت خاطر آنان فراهم آید.

خواندن کتاب شاخص های جهانی منزلت معلم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام مدیران، معلمان و فعالان حوزه آموزش پیشنهاد می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۵۰۰-۵-۲
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۵۰۰-۵-۲