با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر پنجم اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی

دانلود و خرید کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر پنجم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر پنجم  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر پنجم

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر پنجم با گزینش، تلخیص، مقابله تفاسیر و تحلیل ثریا همت آزاد، شرحی بر دفتر پنجم مثنوی معنوی است. این اثر یکی از مشهورترین آثار مولانا، شاعر و عارف قرن ششم است.

این اثر به شرح داستان‌ها و ابیاتی می‌پردازد که مولانا در دفتر پنجم مثنوی نگاشته و سروده است. مثنوی معنوی، یکی از ارزشمندترین آثار مولانا است که باب‌های حکمت و عرفان را به روی مخاطبان و صاحبدلان گشوده است. مولانا که شاعر و عارفی بزرگ و شوریده بود با کمک ابیاتی شورانگیز و حکایاتی ساده و خواندنی به شرح مفاهیم عمیق عرفانی پرداخته است. 

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر پنجم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای تمام دوست‌داران شعر، ادبیات و عرفان مولانا جذاب است.

درباره‌ی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

جلال الدین محمد بلخی رومی ملقب به مولانا، در قرن ۶ زندگی می‌کرد. او را خداوندگار می‌نامیدند هرچند که خود در برخی اشعارش، تخلص خموش را برگزیده بود. مولانا در بلخ زاده شد اما در زمان حمله‌ی مغولان و به دلیل مشکلاتی که پدرش بهاولد با دستگاه دولتی داشت به قونیه مهاجرت کردند و آن‌جا مولانا رشد کرد و بزرگ شد و برای خود مجالس وضع و درس بسیاری بنا کرد. او بعدها در ملاقاتی که با شمس تبریزی داشت به کلی تغییر کرد و از تمام آن‌چه که برای او نام می‌خرید کنار گرفت و به عرفان و سیر و سلوک درونی پرداخت. مشهور ترین اثر او مثنوی معنوی است و دیوان شمس، فیه ما فیه و مجالس سبعه از دیگر آثار او هستند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۶۲-۸
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۶۲-۸