با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
الینور آلیفنت کاملا خوب است

دانلود و خرید کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است

۴٫۹ از ۱۵ نظر
۴٫۹ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است  نوشته  گیل هانیمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است

کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است رمانی با درونمایه روانشناسی از گیل هانیمن با ترجمه آرتمیس مسعودی است. این داستان از زندگی زنی به نام الینور می‌گوید که از گذشته‌ای پر آسیب آمده است و در تلاش است تا زندگی بهتری برای خود بسازد.

این اثر در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برنده جوایزی همچون جایزه ادبی کاستا و جایزه ملی کتاب انگلستان شد و به عنوان رمان‌ پرفروش آمازون‌ با موضوع زنان دست یافت.

درباره کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است

گیل هانیمن، در کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است به زندگی دختری به نام الینور می‌پردازد. دختری با مشکلات بسیار زیادی در زندگی که از تمام روابط اجتماعی و معاشرت‌ها فراری است و همیشه چیزی را که به ذهنش می‌آید، سریعا بیان می‌کند. او برای تمام زندگی‌اش برنامه‌ریزی کرده است. جمعه‌ها پیتزا می‌خورد و با مادرش تلفنی صحبت می‌کند. هیچ‌وقت حتی به ذهنش هم خطور نکرده است که زندگی‌اش می‌تواند واقعا از چیزی که هست بهتر باشد.  کمی بعد الینور با ریموند آشنا می‌شود. کارمندی دست و پاچلفتی و شلخته که ناگهان سر راه او قرار می‌گیرد و زندگی الینور را تغییر می‌دهد. آن دو با هم به مرد مسنی کمک می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا ارتباط جذابی میانشان شکل بگیرد و الینور را از زندگی سختی که داشته است و تمام آسیب‌هایی که دیده است برهاند. 

این اثر با شخصیت‌پردازی و موضوع جذابش به شما کمک می‌کند تا با شخصیت‌های داستان همراه شوید و قدم به قدم بهتر زندگی کردن را فرابگیرید.

کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

دوست‌داران رمان‌های روانشناسی را به خواندن کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است دعوت می‌کنیم.

درباره گیل هانیمن

گیل هانیمن، نویسنده زن اسکاتلندی، در شهر استرلینگ به دنیا آمد. او دانش آموخته دانشگاه‌های گلاسکو و آکسفورد است. هانیمن اولین کتاب خود، الینور آلیفنت کاملا خوب است را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد و به موفقیت های زیادی رسید. گیل هانیمن در گلاسکوی اسکاتلند زندگی می‌کند.

بخشی از کتاب الینور آلیفنت کاملا خوب است

وقتی به خانه رسیدم، در حالی که به خاطر مقدار پولی که برای آن پرداخته بودم، کمی گیج شده بودم، متوجه شدم چیزی برای خوردن ندارم. البته، جمعه روز پیتزای مارگاریتا بود اما برای اولین بار برنامه‌ام به هم ریخته بود. یادم آمد داخل کشوی دستمال سفره‌ها یک آگهی دارم که چند وقت پیش، آن را داخل صندوق پستم انداخته بودند. آن را به راحتی پیدا و صافش کردم. پایین آگهی برگه تخفیف داشت که تاریخش گذشته بود. حدس زدم قیمت‌هایش بالا رفته اما فکر کردم حتمآ شماره تلفنش تغییر نکرده و هنوز آنجا پیتزا می‌فروشند. حتی این قیمت‌های قدیمی هم خنده‌دار بود و من با صدای بلند به آن‌ها خندیدم. قیمت پیتزاهای رستوران تسکو مترو، یک چهارم آن بود اما تصمیم گرفتم به آنجا بروم.

بله، این ولخرجی و افراط بود، اما چه اشکالی داشت؟ به خودم یادآوری کردم که زندگی باید امتحان کردن چیزهای جدید و کشف مرزهای جدید باشد. مردی که آن‌طرف خط بود، گفت پیتزا پانزده دقیقه دیگر می‌رسد. موهایم را شانه کردم، دمپایی‌های روفرشی‌ام را درآوردم و دوباره کفش کارم را پوشیدم. نمی‌دانستم فلفل سیاه را چه‌طور خواهند آورد؟ آیا آن مرد با خودش فلفل ساب می‌آورد؟ مطمئنآ وقتی جلو در ایستاده بود، آن را روی پیتزا نمی‌ریخت. زیر کتری را روشن کردم که مبادا او یک فنجان چای بخواهد. پشت تلفن مبلغ را گفته بودند. پول را داخل پاکت گذاشتم و رویش نوشتم پیتزا پرونتو. زحمت نوشتن نشانی را به خودم ندادم. نمی‌دانستم انعام دادن مرسوم است یا نه و دلم می‌خواست کسی بود که از او می‌پرسیدم. مامان نمی‌توانست در این باره کمکی بکند. او حتی نمی‌توانست تصمیم بگیرد چه بخورد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
کاربر ۱۸۱۵۵۹۱
۱۳۹۹/۱۰/۰۱

چاپی شو خوندم و خیلی دوست داشتنیه

چکامه
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

اگر کتابی شبیه به این کتاب با محوریت روانشناسی میشناسید، لطفا معرفی کنید.

جودی ابوت
۱۳۹۹/۱۲/۲۸

رمان جالب و جذابی بود من که خیلی دوستش داشتم

نيكدان
۱۴۰۰/۰۱/۱۰

خیلی خوب و روان بود. داستان و شخصیتاش جذابن. اولین رمان نویسنده انقدر عالی 👏🏻

Fatemeh Mohammadi
۱۴۰۰/۰۲/۲۴

رمان خیلی خوبی بود. داستان روانی داشت. بیشتر از همه من عاشق شخصیت اصلی داستان شدم

سُمی
۱۴۰۰/۰۴/۱۱

از اون دسته کتاب‌هایی بود ک دوست داشتی هیچ وقت تموم نشه.قدرت تحمل و استقامت دختری زجر کشیده در کودکی در مواجه با نگاه ها پرسش‌ها و کنجکاوی هایه مردم و اینکه بتونه تنها و رو پاهایه خودش ب ایسته

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
با وجود آن‌که خوب است آدم چیزهای جدید را امتحان کند و ذهنی باز داشته باشد اما خیلی مهم است که خود واقعی‌اش را حفظ کند.
امیر
این‌که کسی را خیلی زیاد دوست داشته باشی، همیشه کافی نیست. دوست داشتن زیاد از او محافظت نمی‌کند...
امیر
گاهی اوقات، انسان به فرد مهربانی نیاز دارد که وقتی می‌خواهد با چیزی روبه‌رو شود، کنارش باشد.
امیر
متوجه شدم زندگی‌ام به خطا رفته است، خیلی خیلی خطا. قرار نبود این‌طور زندگی کنم. مشکل اینجا بود که اصلا نمی‌دانستم چه‌طور درستش کنم. روش مامان اشتباه بود، آن را می‌دانستم اما هرگز کسی راه درست زندگی را به من نشان نداده بود و با وجود آن‌که در طول سال‌ها تمام تلاشم را کرده بودم، اصلا نمی‌دانستم چه‌طور اوضاع را بهتر کنم. نمی‌توانستم جورچین خودم را کامل کنم.
امیر
گاهی اوقات، وقتی انسان می‌خواهد با دادن پیشنهاد به کسی کمک کند، به سوءتفاهم منجر می‌شود و تمام پیشنهادها خوشایند نیست.
امیر
به‌تدریج داشتم متوجه می‌شدم صدای داخل سرم ـ صدای خودم ـ کاملا منطقی و معقول است. آن صدای مامان بود که تمام آن قضاوت‌ها را انجام داده بود و مرا هم تشویق کرده بود همان کار را بکنم. کم‌کم داشت از صدای خودم و افکار خودم خوشم می‌آمد. دلم می‌خواست آن‌ها را بیشتر بشنوم. باعث می‌شدند احساس خوب و حتی آرامش پیدا کنم. باعث می‌شدند احساس کنم شبیه خودم هستم.
امیر
بعضی از آدم‌ها، آدم‌های ضعیف از تنهایی می‌ترسند. چیزی که نمی‌توانند درک کنند، آن است که در تنهایی آزادی عمل بیشتری دارند. وقتی کسی متوجه شود به کس دیگری نیاز ندارد، می‌تواند از خودش مراقبت کند. موضوع آن است که بهتر است هرکسی فقط از خودش مراقبت کند. ما هر چه‌قدر هم تلاش کنیم، نمی‌توانیم از دیگران حمایت کنیم. ما برای نجات دیگران تلاش می‌کنیم، شکست می‌خوریم و دنیایمان در اطرافمان فرو می‌ریزد، می‌سوزد و خاکستر می‌شود.
امیر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۸۴-۰۴۶-۱
تعداد صفحات۴۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۸۴-۰۴۶-۱