با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صلح (جنگ دور شو)؛ ترکی استانبولی

دانلود و خرید کتاب صلح (جنگ دور شو)؛ ترکی استانبولی

Barış (Savaş uzak dur)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صلح (جنگ دور شو)؛ ترکی استانبولی  نوشته  الیزا بیتا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صلح (جنگ دور شو)؛ ترکی استانبولی

صلح (جنگ دور شو) نوشته الیزا بیتا کتابی داستانی برای کودکان در ستایش صلح و نکوهش جنگ است. ایـن اثـر، گفت‌وگـوی کودکی خردسال بــه اسم بن با پدرو مادرش در زمان جنگ بالکان است.

بِـن از این که جنـگ او را از همبازی‌اش امیلی جدا کرده ناراحت است و دلیلش را از والدین خود می‌پرسد. الیزا بیتا نویسـنده این اثر هم در کودکی بـه دلیـل شـروع جنـگ از خانـواده‌اش جدا شده و به فرانسه برده شد. او بعدها خاطراتش را به صورت کتابی که در دست دارید، نوشت. این اثر بـه عنـوان کتاب برجسـته سـال ۱۹۹۳ اروپـا شـناخته و در سـال ۱۹۹۴ بـه زبـان انگلیسـی ترجمه شـد.

انتشارات آرمان رشد این داستان را به زبان‌های مختلف منتشر کرده است. کتاب حاضر نسخه ترکی استانبولی است.

درباره کتاب صلح (جنگ دور شو)

دو کودک با آرزوهای کوچک هستند که ناگهان آدم‌ بزرگ‌ها زندگیشان را تغییر می‌دهند. آنها دوستان خوبی هستند که هر روز در مزرعه پشت حیاط خانه‌شان باهم بازی می‌کنند. رودخانه‌ای مزرعه را به دو بخش کرده که گاهی بن با گذشتن از رودخانه پیش امیلی می‌رود و گاهی هم امیلی به این طرف رودخانه می‌آید. تا این که جنگ شروع می‌شود و رویاهای کودکانه بن و امیلی و هزاران کودک دیگر شبیه آنها را نابود می‌کند؛ چون دیگر رودخانه آنها را بهم نمی‌رساند بلکه از هم جدایشان می‌کند. آنها حالا دوست هم نبودند بلکه دشمنان هم شده بودند. پدر بن و امیلی حالا با هم در حال جنگیدن بودند.

کتاب صلح (جنگ دور شو) داستان جنگ است و اثرات آن بر زندگی کودکان. این کتاب سعی دارد به تمام مردم جهان بگوید جنگ می‌تواند چه آسیب جبران‌ناپذیری برای انسان‌ها داشته باشد.

خواندن کتاب صلح (جنگ دور شو) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه کودکان و آدم‌بزرگ‌هایی که می‌خواهند برای کودکان دنیایی سرشار از آرامش، امنیت و صلح بسازند.


Sadece bir dakika! Özledim, okulumuzu özeldim. Büyükler savaş çıkmış diyorlar, neden? Niçin? Bilmiyorum. Bazen arada bir arkadaşlarımın resimlerini oturdukları sıraların üzerine koyuyorlar! Birgün de öğretmenimizin kendisi yerine resmi okula geldi! Birgün korku içinde okula gittiğimde okulumuzun yıkıldığını gördüm, savaş onu da alıp götürmüşdü. Müdür bey, anne babalarımızı topladı ve “çocukları düşünmeliyiz. Onları savaştan üzak tutmalıyız” dedi. Sahi, biz çocukalrın kavgalarında bomba falan yok. Barış ve arkadaşlığın neyi kötü ki? bazı büyük insanların nasıl düşündüklerini bilmiyorum. Doğru mu söylüyorlar? Yalan mı? Bizi düşünüyorlar mı? Bizi arkadaşlarımızdan, oyuncaklarımızdan ve okulmuzdan uzak tutmak yerine keşke savaşı bizden uzak tutsalar. Çünkü biz çocuklar bazı şeyleri çok çabuk özlüyoruz.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
M
۱۴۰۰/۰۲/۲۹

بسیار زیبا بود من مشغول یادگیری ترکی استانبولی هستم و این کتاب برایم جالب بود.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۸۷۰-۸۲-۰
تعداد صفحات۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۸۷۰-۸۲-۰