با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قانون چاقی

دانلود و خرید کتاب قانون چاقی

چطور قفل کاهش وزن‌مان را باز کنیم

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قانون چاقی  نوشته  جیسون فانگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قانون چاقی

کتاب قانون چاقی نوشته جیسون فانگ است که با ترجمه حمید هاشمی منتشر شده است. این کتاب به شما ید می‌دهد چطور وزنتان را کاهش دهید و اگر مبتلا به دیابت هستید آن‌ را کنترل کنید.

درباره کتاب قانون چاقی

دکتر فانگ دست به افشای نتایج تحقیقات خود زد. همه می‌دانند (گرچه قبول آن سخت است) که رژیم غذاییِ کم‌کالری و کم‌چربی برای کنترل وزن بدن یا درمان چاقی بی‌فایده است. واقعیت این است که بهترین راه درمان و جلوگیری از بروز مشکلات چاقی، مقاومت دربرابر انسولین و تولیدِ بیش‌از حد انسولینْ گرفتن یک رژیمِ پرچربی و کم‌کربوهیدرات است. فرض اولیهٔ دکتر فانگ در این کتاب این است. نقطه‌قوت اصلیِ آن این است که براساس اطلاعاتِ غیرقابل‌انکارِ علمی نوشته شده و دلایل آن‌ها با دقت تمام در خود کتاب ارائه شده است. نویسندهٔ کتاب مطالب را به‌خوبی و با اطمینان با لحنی استادانه به مخاطب منتقل می‌کند، به‌ترتیبی که برای هرکسی به‌خوبی قابل‌فهم و قابل‌پذیرش باشد. فصل‌های کتاب یکی پس‌از دیگری الگوی زیستیِ چاقی را تعریف می‌کنند، به‌ترتیبی که در عین سادگی، کاملاً منطقی‌اند، و به همین دلیل، به‌خوبی قابل‌فهم. درعین‌حال بار علمی کتاب این‌قدر بالاست که هر متخصصِ شکاکی را قانع می‌کند، ولی کسانی که دانشِ زیست‌شناسیِ اندکی دارند با خواندن آن سردرگم نمی‌شوند.

خواندن کتاب قانون چاقی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال سلامت جسمانی و کاهش وزن هستند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب قانون چاقی

مصرف کالری زیاد شاید در اغلب موارد با افزایش وزن همراه باشد، اما لزوماً به‌وجودآورندهٔ آن نیست.

تفاوت بین این دو مطلب در چیست؟ علت فرعی یعنی اینکه یک اتفاق «معمولاً» همراه با اتفاقِ دیگری رخ بدهد، ولی علت قطعی یا اصلیْ یعنی اینکه اتفاقی بیفتد و زنجیره‌ای از اتفاقاتِ دیگر را «به‌طور قطعی» به وجود بیاورد.

مثلاً نوشیدنی‌های الکلی را در نظر بگیرید. چه عاملی باعث سوءمصرفِ الکل می‌شود؟ کسانی که این مشکل را دارند میزان زیادی الکل می‌خورند و این حقیقتی غیرقابل‌انکار است؛ اما دانستن این مسئله به هیچ دردی نمی‌خورد. چون فرض و نتیجه یکی می‌شود، سوءمصرف الکل معنایی جز «نوشیدن مقدار زیادی الکل» ندارد. اگر یک پزشک توصیهٔ درمانیِ خود را براساس این نکته انتخاب کند و به مریض بگوید «مشکل تو نوشیدن مقدار زیادی الکل است؛ باید دست از این کار برداری»، توصیهٔ مفیدی نیست. شاید عجیب به نظر برسد، ولی واقعاً برخی پزشکان چنین توصیه‌هایی می‌کنند.

سؤال اصلی‌ای که ما در پی پاسخ آن هستیم علت اصلی سوءمصرف الکل چیست؟ چه‌چیزی باعث بروز این پدیده می‌شود؟

علل اصلی سوءمصرف الکل این موارد است:

سابقهٔ طبیعی برای مصرف الکل؛

سابقهٔ خانوادگیِ اعتیاد به الکل؛

استرس بیش‌از حد در محیط خانه؛

و استعداد شخصیت برای اعتیاد به مصرف الکل.

سوءمصرف الکل نوعی بیماریِ واقعی است و ما باید به‌جای حواشی و اتفاقاتی که همراه با آن رخ می‌دهند سعی کنیم علتِ اصلی و تعیین‌کننده را درمان کنیم. پس برای حل مشکل اعتیاد به الکل، باید شبکه‌های توان‌بخشی و پشتیبانیِ اجتماعی‌ای از بیماران تشکیل بدهیم.

 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
aydin
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

من یک سالی هست که دکتر فانگ رو در یوتیوب دنبال میکنم. به مردم زیادی کمک کردند وزن‌ کم‌ کنند، دیابتشون رو درمان کنند، آلزایمر رو بهبود بخشیدند و ... توی این کتاب مسائلی کاملا علمی و به روز بیان

- بیشتر
کاربر ۱۵۱۳۸۵۶
۱۳۹۹/۱۰/۲۶

من مربی فیتنس هستم بعد از خوندن این کتاب دستور العمل هارو روی چند نفر از شاگردام انجام دادم واقعا عالی بود و خیلی هم سریع جواب داد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۲۶-۵
تعداد صفحات۳۱۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۲۶-۵