با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بی‌حد و مرز اثر جیم کوییک

دانلود و خرید کتاب بی‌حد و مرز

مغزتان را بهبود دهید، همه‌چیز را سریع‌تر یاد بگیرید، و بهترین شکل از زندگی خود را بیابید

۴٫۰ از ۲۶۸ نظر
۴٫۰ از ۲۶۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بی‌حد و مرز  نوشته  جیم کوییک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بی‌حد و مرز

کتاب بی حد و مرز کتابی نوشته جیم کوییک درباره سلامت مغز است. کوییک در این کتاب به شما آموزش می‌دهد که چگونه مغزتان را بهبود دهید، همه‌چیز را سریع‌تر یاد بگیرید، و بهترین شکل از زندگی خود را بیابید.

درباره کتاب بی‌حد و مرز

ارزشمندترین موهبتِ ما انسان‌ها، مغزمان است. مغزمان به ما توانایی می‌دهد یاد بگیریم، عشق بورزیم، بیندیشیم، خلق کنیم و طعم لذت را بچشیم. مغزِ ما دروازه‌ای به احساساتمان است، به ظرفیتمان برای تجربهٔ زندگی به عمیق‌ترین شکلِ ممکن، به توانایی‌مان برای دستیابی به درکی پایدار و ماندگار از صمیمیت. مغزمان به ما توان نوآوری و رشد و انجام کارهای مختلف را می‌دهد.

با این حال، تعداد کمی از ما می‌دانیم که با استفاده از چند روشِ عملی می‌توانیم مغزمان را ارتقا بدهیم و بر توانایی یادگیری خود بیفزاییم. بیشترمان آگاه هستیم که با ورزش و رژیم غذایی مناسب می‌توانیم سلامت قلبمان را بهبود بدهیم، اما بسیاری از ما نمی‌دانیم که می‌توانیم مغزمان را هم تا حد زیادی بهبود بدهیم و به این صورت زندگیِ خود را نیز بهتر کنیم.

متأسفانه دنیایِ ما، محیطی سالم برای مغزمان نیست. پیش از آنکه جیم کوییک نقشهٔ راهِ بی‌حدومرزشدن را به دستمان بدهد، چهار خائنی را معرفی می‌کند که توانایی فکرکردن، تمرکز، یادگیری، رشد و انسان‌بودن را تهدید می‌کنند. سیلِ اطلاعات دیجیتالی، حواس‌پرتیِ دیجیتالی، فراموشیِ دیجیتالی و استنتاجِ دیجیتالی.

بله همه این خائنان، دیجیتالی هستند. خائنان دنیای مدرن که سعی دارند مغز ما را تخریب و تبدیل به چیزی غیر قابل استفاده کنند.

این خائنان دیجیتالی با هم‌دستیِ هم توجه، تمرکز، یادگیری و از همه مهم‌تر توانایی تفکر واقعی را از ما می‌دزدند؛ وضوحِ ذهنی ما را از بین می‌برند که در نهایت به خستگیِ ذهنی، حواس‌پرتی، ناتوانی در یادگیری آسان و نارضایتی منجر می‌شود. پیشرفت فناوری در این دوران، هم می‌تواند به ما کمک کند و هم برایمان آسیب‌زا باشد؛ البته نحوهٔ استفادهٔ فعلی ما از فناوری در جامعه، نتیجه‌ای نخواهد داشت جز بیماری مسریِ بارِ فکری بیش از حد، فراموشی، حواس‌پرتی و وابستگی. تازه این‌ها شروع ماجرا هستند.

کوییک در کتاب بی‌حد و مرز راه‌های غلبه بر این چهار خائن را به شما نشان می‌دهد. جیم می‌گوید، رازِ داشتنِ زندگی استثنایی، نامحدودکردن ذهنتان است. او با استفاده از مدلِ بی‌حدومرز خود، رازِ تحولِ فردی را فاش کرده است. اگر سعی دارید در هر زمینه‌ای به هدفی به‌خصوص برسید، ابتدا باید بپرسید: محدودیت کجاست؟ به‌احتمال زیاد در ذهنیت، انگیزه یا روش‌های خود محدودیت دارید. پس دلیل هیچ‌کدام از ناتوانی‌ها، کمبود یا قصوری شخصی نیست و برخلاف آنچه معمولاً اعتقاد داریم، موانع پیش پایمان محکم نشده‌اند. ما کنترل کامل داریم و هر زمانی می‌توانیم بر موانع غلبه کنیم.

خواندن کتاب بی‌حد و مرز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر می‌خواهید عملکرد مغزی خود را در این دنیای دیجیتالی و دشمن مسلامت مغز بهبود دهید و بر خائنان دیجیتالی نام‌برده‌شده غلبه کنید، کتاب بی‌حد و مرز را بخوانید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹۱)
سعید رستگار
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

سلام خواندن این کتاب بسیار برایم لذت بخش بود و ایده ای رو مطرح کرده بود که قبلا بهش رسیده بودم تنها ابر قدرتی که واقعی است و همه می توانند آن را داشته باشند قدت ذهن و تفکر است. قدرت

- بیشتر
arman.sol
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

من این کتاب رو تازه تموم کردم برای من خیلی کتاب مفیدی بود و خیلی کمک کرد روش مطالعه و یاد گرفتنم رو تغییر بدم به کسایی که دنبال شروع مطالعه هستن یا کاسی که دنبال یه روش مطالعه بهتر از

- بیشتر
سپیده برگ بیده
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

من این کتاب رو با شک و تردید شروع کردم. فکر میکردم مثل خیلی از کتاب‌های توسعه فردی موجود پر از شعار و تعریف نویسنده‌ از دستاوردهاشه. اما با خوندنش نظرم ۱۸۰ درجه تغییر کرد. این کتاب من رو از یکی

- بیشتر
Faze Gian
۱۳۹۹/۰۸/۱۱

بسیار ترجمه خوبی داره و متن از جذابیت خوبی برخوردار کافیست که نسخه نمونه را بخوانید.

sajjadrchesly
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

خب کتاب در مورد افزایش توانایی های مغز هست ، از نظر نویسنده مثل سایر ماهیچه ها و اعضای بدن مغز هم توانایی هاش قابل پرورش هست، جدی اگه بعد سه ماه باشگاه رفتن به جای دمبل دو کیلویی دمبل

- بیشتر
DANIAL
۱۴۰۰/۰۱/۰۲

قبل از خرید کتاب، فکر می کردم که نویسنده قراره چیزهایی جدیدتری نسبت به همه ی مطالبی که اکثرا همه ی شما هم در خورد برنامه ریزی و مطالعه و... خوندید ارائه بده؛ اما اینطور نبود. اولا متن کتاب، جذابیت

- بیشتر
احسان ابافت
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

کتاب های این انتشارات همگی عالی هستن....

Anahid
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

قسمت های هایلایت دوباره خوانده شود بعضی از استدلالها عجیب بود شاید ضعف ترجمه بوده. فقط با یکبار روخوانی حداقل بیست درصد به سرعت یادگیریم اضافه شده!!!

𝘼𝙂𝘿`𝘚𝘶𝘨𝘢
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

عالی و جالب بود👌🏻👌🏻🌺

کاربر ۱۶۶۹۴۱۳
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳۰۶)
خلقِ زندگی دلخواهتان شاید کمی ترسناک به نظر برسد. اما می‌دانید چه چیزی از آن هم ترسناک‌تر خواهد بود؟ پشیمانی
سودا
«کسی که هرگز اشتباه نکرده، در واقع هیچ چیز جدیدی را امتحان نکرده است.»
سودا
دوست‌داشتن، عشق‌ورزیدن یا احترام‌گذاشتن به من، وظیفهٔ شما نیست. وظیفهٔ خودم است.
سودا
قول ندهید، اثبات کنید. نتایج خودشان گویایِ همه‌چیز خواهند بود
سودا
نبوغ از بدو تولد ظهور نمی‌کند، بلکه از طریق تمرین زیاد حاصل می‌شود.
سودا
قدرتمندترین واژه‌های زبان انگلیسی کوتاه‌ترین واژه‌ها هستند: «من هستم.» هرچه بین این دو واژه قرار دهید، سرنوشت شما را مشخص می‌کند.
سودا
همان‌طور که اتکای همیشگی به فناوریِ آسانسور به‌جای استفاده از پله‌ها بهایی فیزیکی دارد، برای ماهیچه‌های ذهنیِ تنبل نیز باید بهایی سنگین بپردازیم. از مغزتان استفاده کنید، وگرنه برای همیشه از دستش خواهید داد.
سودا
«زندگی مثلِ حرفِ سی، بین بی و دی است.» یعنی زندگیِ ما انتخاب‌هایی است که بین تولد و مرگمان می‌کنیم
سودا
موفق‌ترین افرادِ جهان، دانش‌جوهایی هستند که در تمام طول عمر خود در پی یادگیری‌اند.
سیستماتیک
اگر دانش، قدرت است پس یادگیریِ دانش اَبَرقدرت است. ظرفیتِ ما برای یادگیری، بی‌حدومرز است و فقط باید نشانمان دهند چطور به آن دسترسی پیدا کنیم.
Yamad

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۲۴-۱
تعداد صفحات۳۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۲۴-۱