با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هنر عشق‌ورزیدن اثر اریک فروم

دانلود و خرید کتاب هنر عشق‌ورزیدن

عشق یک هنر است، آن را یاد بگیرید

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر عشق‌ورزیدن  نوشته  اریک فروم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هنر عشق‌ورزیدن

هنر عشق‌ورزیدن نوشته اریک فروم، جامعه‌شناس مشهور آمریکایی- آلمانی و روان‌شناس برجسته مکتب فرانکفورت است. سبکتو  در این میکروکتاب چکیده‌ای از این کتاب ارزشمند را برای علاقه‌مندان به مباحث روان‌شناسی آماده کرده است.

 درباره میکروکتاب هنر عشق‌ورزیدن

زندگی در دنیای امروزی در کنار ویژگی‌های برجسته‌ای که دارد، معایبی را در دل خود پنهان کرده است. یکی از بزرگ‌ترین این معایب ناتوانی بشر در عشق ورزیدن است. کتاب هنر عشق‌ورزیدن به بررسی علت بروز عشق، باورهای نادرستی که در گذر زمان بر این مفهوم وارد شده و همچنین راه‌هایی ساده برای عاشق بودن و عشق ورزیدن می‌پردازد. این کتاب تصور شما از عشق را تغییر می‌دهد و شکل درستی از آن را معرفی می‌کند.

این کتاب یک دستورالعمل آسان برای یاد گرفتن عشق‌ورزیدن نیست پس از خواندن کتاب می‌فهمید عشق احساسی نیست که هر انسانی بدون اعتنا به سطح رشد و بلوغ بتواند به آن دست پیدا کند. این کتاب قصد دارد خواننده را متقاعد کند که باید با جدیت بسیار برای تکامل کل شخصیت خود بکوشد تا به تعیین جهت سازنده‌ای دست یابد، والا همه کوشش‌های او برای عشق ورزیدن بی‌نتیجه خواهد ماند. این کتاب به شما می‌گوید باید برای خوسازی تلاش کنید زیرا زیرا بدون عشق ورزیدن به همسایه و بدون فروتنی راستین، شهامت، ایمان و انضباط، برخورداری از یک عشق فردی حقیقی‌امکان‌ناپذیر است.

 خواندن کتاب هنر عشق‌ورزیدن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر باور دارید که عشق‌ورزی هنر است و می‌خواهید هنر عشق‌ورزیدن را بیاموزید، این کتاب را بخوانید.

 درباره اریک فروم

اریش یا اریک فروم ۲۳ مارس ۱۹۰۰ در فرانکفورت متولد شد. اریک فروم روانکاو، جامعه‌شناس آمریکایی-آلمانی‌تبار، روان‌شناس اجتماعی بلندآوازهٔ مکتب فرانکفورت و همچنین یک سوسیال دموکرات و از برجسته‌ترین فیلسوفان مکتب اومانیستی است. اریک فروم تحصیلات خود را در دانشگاه‌های هیدلبرگ و مونیخ و انستیتو روانکاوی برلین ادامه داد. 

بعد از ظهور نازیسم در آلمان به ژنو رفت و سرانجام در سال ۱۹۳۴ به آمریکا مهاجرت کرد و تابعیت این کشور را پذیرفت و در دانشگاه کلمبیای نیویورک مشغول به فعالیت شد، سپس به مکزیک رفت و در دانشگاه مستقل ملی مکزیک کرسی روانکاوی را تأسیس کرد. فروم در انتهای عمر خویش به سوئیس رفت و در ۱۸ مارس ۱۹۸۰ درگذشت. بسیاری از آثار اریک فروم به فارسی ترجمه شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به هنر عشق‌ورزیدن، به نام زندگی، هنر بودن، روانکاوی و ادیان و گریز از آزادی اشاره کرد.

فروم در بسیاری از آثارش سعی کرده تا بتواند ارتباطی متقابل بین روانشناسی و جامعه‌‌شناسی برقرار کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Zahra🌿
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

عالی بود.مختصر و مفید با ترجمه روان

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
وقتی روح نادیده گرفته شود، دستیابی به عشق سخت خواهد شد.
hadi_mn97
عشق و زندگی از هم جدا نیستند، همانطوری که زندگی کردن هم به نوعی هنر است، عشق ورزیدن هم یک هنر تلقی می‌شود.
hadi_mn97
انسان می‌داند که به نوعی همیشه تنهاست و این تنهایی در کنار همه نیروهای طبیعت و فشارهایی که از جامعه دریافت می‌کند، باعث می‌شود که خود را در زندانی تاریک ببیند. او باید به نوعی خودش را از این زندان بیرون بکشد و با دیگران ارتباط برقرار کند. اگر این کار را انجام ندهد، بدون شک دیوانه خواهد شد. جدا بودن از دیگران انسان‌ها را دچار اضطراب می‌کند، چون در استفاده از قدرت‌های بشری ناتوان می‌شود.
hadi_mn97
در جامعه امروز که روی مصرف‌گرایی و کالا بودن بشر تاکید دارد، برای پیدا کردن عشق باید در ساختارهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تغییراتی ایجاد کنیم. اگر قرار باشد انسان بتواند دوباره عشق بورزد باید در جایگاه برتر و متعالی خودش قرار بگیرد.
hadi_mn97
اگر واقعا کسی را دوست داریم، نشان دهنده این است که باید زندگی و دیگران را هم دوست داشته باشیم. ضمن عشق ورزیدن به شخص خاص باید بتوانیم عشق خود را به نوع بشری و طبیعت و جهانی که در مقابل‌مان قرار دارد هم ابراز کنیم.
hadi_mn97
عشق تنها در صورتی رخ می‌دهد که دو نفر بتوانند از عمق کانون هستی خود با دیگری وارد رابطه شوند. در این کانونِ واحد است که بشر می‌تواند واقعیت‌های عشق را به طور کلی احساس کند. عشق به عنوان یک چالش دائمی است. هر دو طرف باید برای آن حرکت، رشد و کار کنند و لحظه‌ای متوقف نشوند.
hadi_mn97
در جامعه امروز، برابری مفهوم متفاوتی به خود گرفته است و بیشتر به مفهوم «یکسانی» اشاره دارد. مثلا کسانی که شغل یکسانی دارند، درآمد یکسانی دارند و علاقه‌مندی‌هایشان با هم یکسان باشد را در دسته برابری قرار می‌دهند. در چنین جوامعی از برابری حقوق زنان و ارزش‌های آن‌ها هم حرف می‌زنند که نمی‌تواند به معنای واقعی کلمه، حقیقت را نشان دهد. در این بین قطبیت زن و مرد در حال ناپدید شدن است. اصطلاحاتی با این عنوان که «روح، جنسیت ندارد» به این موضوع دامن‌زده است. حالا زن و مرد به جای اینکه هم‌تراز هم باشند و یکدیگر را تکمیل کنند، به یکسانی می‌رسند. چنین مفاهیمی را جامعه ایجاد می‌کند تا بتواند از طریق آن نیروهای زن و مرد را برای داشتن یک کارکرد بدون نابودی، مورد استفاده قرار دهد.
hadi_mn97
در جامعه امروز، برابری مفهوم متفاوتی به خود گرفته است و بیشتر به مفهوم «یکسانی» اشاره دارد. مثلا کسانی که شغل یکسانی دارند، درآمد یکسانی دارند و علاقه‌مندی‌هایشان با هم یکسان باشد را در دسته برابری قرار می‌دهند. در چنین جوامعی از برابری حقوق زنان و ارزش‌های آن‌ها هم حرف می‌زنند که نمی‌تواند به معنای واقعی کلمه، حقیقت را نشان دهد. در این بین قطبیت زن و مرد در حال ناپدید شدن است. اصطلاحاتی با این عنوان که «روح، جنسیت ندارد» به این موضوع دامن‌زده است. حالا زن و مرد به جای اینکه هم‌تراز هم باشند و یکدیگر را تکمیل کنند، به یکسانی می‌رسند. چنین مفاهیمی را جامعه ایجاد می‌کند تا بتواند از طریق آن نیروهای زن و مرد را برای داشتن یک کارکرد بدون نابودی، مورد استفاده قرار دهد. در چنین جامعه‌ای افراد فکر می‌کنند که در حال پیگیری امیال و آرزوهای خودشان هستند، اما از یک میل جمعی از پیش تعیین شده پیروی می‌کنند. جامعه با این روش استاندارد می‌شود و بعد نامش را «برابری» می‌گذارد. از این رو پیوندهایی که به خاطر این برابری ایجاد می‌شود، عمر کوتاهی دارند.
hadi_mn97
عشقی که پایه‌اش عشقی دیگر باشد، پایدار و زیبا باقی خواهد ماند.
hadi_mn97
بیشتر مردم معتقد هستند که عشق تنها به دست معشوق ایجاد می‌شود و در این بین قوه ذهنی هیچ نقشی ندارد. این افراد معتقدند که عشق خالص و حقیقی تنها زمانی اتفاق می‌افتد که افراد تنها به معشوق خود عشق بورزند و به دیگران اهمیتی ندهند. چنین رفتاری مانند این است که فردی می‌خواهد هنر نقاشی کردن را یاد بگیرد. اما تمایل به یادگیری ندارد و اصرار می‌کند که تنها در صورتی می‌تواند یک نقاشی خوب بکشد که یک تصویر زیبا در مقابل چشمانش قرار داشته باشد. عشق معنای وسیعی دارد.
hadi_mn97

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
نوع فایلEPUB