دانلود و خرید کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار آلبرت جی. کرنی ترجمه حجت‌اله راغب
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار اثر آلبرت جی. کرنی

کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار

معرفی کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار

کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار نوشته آلبرت جی کرنی است. این کتاب راهنمای والدین، معلمان و متخصصان برای هدایت رفتار دانش‌آموزان است. 

درباره کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار

کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار؛ راهنمای والدین، معلمان و متخصصان رویکردی برای تغییر رفتار است. این کتاب قصد دارد با معرفی اصطلاحات اصلی، اصول اساسی و روش‌های رایج درمانی مبتنی بر تحلیل کاربردی رفتار به این هدف برسد. در این کتاب مفاهیم به زبان ساده بیان شده و در هر مورد مثال‌های ملموس مورد استفاده قرار گرفته است. با آن‌که تحلیل کاربردی رفتار تداعی‌کنندۀ کودکان مبتلا به اختلال‌های طیف اتیسم است ولی می‌توان در مورد تمامی گروه‌های دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از اصول و روش‌های آن استفاده نمود. این کتاب شامل دو بخش است و هر بخش به چند فصل تقسیم می‌شود. بخش اول در برگیرندۀ فصل‌های اول تا پنجم است. فصل اول به ماهیت تحلیل کاربردی رفتار می‌پردازد. فصل دوم معنی رفتار را مورد بررسی قرار می‌دهد. فصل سوم مفهوم پیشایند و فصل چهارم پیامدهای رفتار را توضیح می‌دهد. در فصل پنجم نیز انواع دیگر یادگیری مطرح می‌شود.

 بخش دوم کتاب نیز که شامل فصل‌های ششم تا نهم است به جمع‌بندی مطالب می‌پردازد. در فصل ششم که ماهیت تحلیل رفتار بررسی می‌شود، ده گام برای تحلیل رفتار مطرح می‌گردد. این گام‌ها به‌ترتیب در مورد عملیاتی کردن رفتار آماج، تعیین خط پایه، شناسایی پیشایندها، توجه به مکان، توجه به زمان، شناسایی پیامدها، شناسایی تقویت‌کننده‌های مثبت و محرک‌های آزارنده، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه، پایش برنامه و همچنین ارزیابی و تنظیم برنامه است. فصل هفتم به این مطلب اشاره می‌کند که چه کاری باید انجام داد؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا راهبردهایی برای کلاس مطرح می‌کند و سپس به‌طور خاص به مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد. 

فصل هشتم ماهیت تربیت رفتاری را مورد بررسی قرار می‌دهد. در همین زمینه ابتدا زبان و رفتار کلامی مطرح می‌شود، آن‌گاه برای افزایش یادگیری به مجموعه‌ای از روش‌ها اشاره می‌کند. فصل نهم نیر که به جمع‌بندی مطالب می‌پردازد، به نکات مهمی در مورد تقویت، تقویت‌کننده‌ها، برنامه‌های تقویت و محرک‌های افتراقی اشاره کرده و سپس مزایای فراوان استفاده از تحلیل کاربردی رفتار و روش‌های آن را مطرح می‌کند. پس از اشاره به فهرست منابع، کتاب دارای یک پیوست است که در آن برای افرادی که علاقه‌مند به مطالعۀ بیشتر تحلیل کاربردی رفتار هستند چند منبع مفید معرفی شده است. در ادامه واژه‌نامۀ فارسی به انگلیسی و واژه‌نامه انگلیسی به فارسی آورده شده است. در پایان نیز برای دستیابی سریع‌تر به مطالب مهم کتاب از نمایه استفاده شده است. 

خواندن کتاب آشنایی با تحلیل کاربردی رفتار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به والدین و مربیان آموزشی پیشنهاد می‌کنیم

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های نشر بوی کاغذ (بوکا)

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۶۴ صفحه

حجم

۱٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۶۴ صفحه

قیمت:
۱۶,۶۰۰
تومان