با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسب کربلا

دانلود و خرید کتاب اسب کربلا

زیست مذهبی مسلمانان در هند

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسب کربلا  نوشته  دیوید پینالت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسب کربلا

دیوید پینالت، محقق ادیان در کتاب اسب کربلا از مجموعه کتاب‌های سرو انتشارات آرما به موضوع زیست مذهبی مسلمانان در کشور هند می‌پردازد.

 درباره کتاب اسب کربلا

اسب کربلا حاصل سفر و تحقیقات نویسنده در کشور هند و مطالعه زیست مذهبی مسلمانان این کشور است. پینالت در این کتاب آیین‌های مختلف مذهبی مسلمانان را بررسی کرده و به ویژه بر آیین عزادای امام حسین (ع) تاکید کرده است. 

نویسنده در این تحقیق روی سه منطقه در شبه قاره تمرکز داشته است. اول حیدرآباد، دوم دارجیلینگ و سوم لداخ در ربع شمال شرقی جامو و کشمیر.

 دیوید پینالت در این کتاب دو مبحث کلی دارد. در اولین مبحث به این نکته پرداخته‌ که جوامع مسلمانان امروزی در مقایسه با گذشته چگونه سنت‌های مذهبی شیعی را پیاده می‌کنند و چه اصلاحاتی در آنها ایجاد کرده‌اند. در بخشی از این جستجو درون‌مایه‌ی سنت‌های مکتوب قدیمی را پژوهیده  و به این نکته توجه کرده است که چگونه این درون‌مایه‌ها در شعرهای محلی و رسم‌های دینی امروزی متجلی می‌شوند.

در مبحث دوم به چیزهایی پرداخته‌ است که آن‌ها را نقاط هم‌گرایی میان درک مذهبی اسلامی و درک مذهبی مسیحی می‌نامد، یا به صورت مشخص‌تر، میان زندگی آیینی مسلمانان شیعه و زندگی آیینی پیروان کلیسای کاتولیک. نویسنده این مبحث را به این خاطر در کتاب گنجانده که به پیروان سنت‌های اسلامی و مسیحی راهی را نشان دهد که از همدیگر چیزهایی یاد بگیرند.

در جاهای مختلفی از این کتاب، و به‌خصوص در فصل آخر، پینالت درباره این موضوع حرف می‌زند که این امکان فراهم است که اسلام و مسیحیت، که به همراه یهودیت میراث مشترک ابراهیمی دارند، بتوانند در قرن بیست‌ویکم در کارهای معنوی با هم همکاری داشته باشند. 

در آخر کتاب هم، نویسنده تلاش کرده‌ است تجربیات خود را در مقام فردی آمریکایی که در هند درباره جوامع شیعه تحقیق می‌کند به خوانندگان منتقل کند.

 خواندن کتاب اسب کربلا را به چه کسنی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه ادیان و مذاهب به ویژه شیعه‌شناسی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۷۹۷۵-۲
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۷۹۷۵-۲