با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟

دانلود و خرید کتاب چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟

۳٫۸ از ۴ نظر
۳٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟  نوشته  پاملا پل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟

چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟ نوشته پاملا پل و ماریا روسو است. این کتاب به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین یعنی تربیت فرزندی که به کتاب خواندن علاقه‌ داشته باشد می‌پردازد. کتاب چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟ با ترجمه سمیه اصلاحی و مصطفی جوکار منتشر شده است. 

درباره کتاب چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟

کودکانی که کتاب می‌‌خوانند در دانشگاه هم موفق هستند. در تحقیقی معتبر به اثبات رسیده کودکانی که در خانه کتاب مطالعه می‌‌کنند، کنترل بیشتری روی خودشان دارند و کارهایشان را بهتر انجام می‌‌دهند. منظور از کار مهارت‌‌هایی است که ما را شادتر و متعادل‌‌تر می‌‌کند: کنترل تکانه، توجه کردن، تعیین هدف و مشخص کردن راه رسیدن به آن. این امور را «آمادگی برای زندگی» در نظر بگیرید. وقتی شما در روند مطالعۀ کودکتان تأثیرگذار باشید، در واقع به او کمک کرده‌‌اید که بتواند سرنوشتش را کنترل کند.

این کتاب به والدین کمک می‌کند فرزندشان را علاقه‌مند به کتاب تربیت کند.

خواندن کتاب چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام والدین که نگران آینده‌ فرزندشان هستند، پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب چگونه یک فرزند کتابخوان تربیت کنیم؟

جای تعجب ندارد که بسیاری از فانتزی‌‌هایم در مورد عشق مادری ریشه در داستان‌‌ها دارند، به‌خصوص داستان‌‌هایی که شب‌هنگام برای کودکان خوانده می‌‌شوند یا خودشان آنها را مطالعه می‌‌کنند؛ کتابی مثل آن‌‌سوی آینه این ویژگی را دارد. جمع‌‌شدن‌‌های کنار شومینه، تابیدن نور آتش بر صفحه، داستان‌‌های ارواحی که با چراغ‌قوه و صدای بلند خوانده می‌‌شدند از جمله خاطرات کتابخوانی در دوران کودکی هستند. من مشتاقم داستان‌‌هایی که خودم در دوران کودکی می‌‌خواندم را برای بچه‌‌هایم نیز بازخوانی کنم و کتاب‌‌های جدید دیگری را نیز تهیه کنم.

همیشه می‌‌دانستم که بچه‌‌هایم به خواندن ادامه خواهند داد یا حداقل مطمئن بودم که این فکر را در سرشان می‌‌گذرانند. با اینکه می‌‌دانم بچه‌‌ها با پدر و مادرشان فرق دارند، (در مورد خودم هم صدق می‌‌کند)، برایم غیرممکن به نظر می‌‌رسید که آنها در موقعیت‌های مربوط به کتاب خواندن شرکت نکنند. حتی از نظر کاربردی هم تصورش دشوار بود. باید با کتاب‌‌های دوران کودکی‌‌ام (نسخه‌‌های قدیمی نوری در اتاق زیر شیروانی و مجموعه داستان‌‌های فرانسس هاجسون برنت) چه‌کار می‌‌کردم؟ یا مجموعۀ کلاسیک دکتر زوس که وقتی در دهۀ‌ بیست‌سالگی زندگی‌‌ام قرار داشتم، از حراجی خریده بودم.

خوشبختانه خریدن آن کتاب‌‌ها و نگه‌داری‌‌شان بیهوده نبود. بسیاری از پدر و مادرها پزِ نقاط قوت و توانایی‌‌های فرزندانشان را می‌‌دهند. قطعاً بچه‌‌های من در همه‌چیز کامل یا خوب نیستند، اما می‌‌توانم بگویم هر سۀ‌ آنها که اکنون بین نه تا سیزده سال سن دارند، کتابخوان‌هایی مشتاق هستند. آنها در مقایسه با من کتابخوان‌های بهتری هستند؛ در مقایسه با دورانی که من هم‌‌سنشان بودم حس ماجراجویانۀ‌ بیشتری دارند و خودشان را نسبت‌به کتاب‌‌ها بسیار حریص نشان می‌‌دهند. آنها مادر بیچاره‌‌شان را در کتاب خواندن آهسته و حواس‌‌پرت خطاب می‌‌کنند.

وقتی‌ که مدت زیادی از روزْ گذشته و هنوز در حال مطالعۀ‌ کتاب هستم، آنها از من می‌‌پرسند: «هنوز در کدام صفحه گیر کرده‌‌ای؟!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
maryhzd
۱۴۰۰/۰۱/۱۶

به عنوان یک مادر کتابخوان که داره تلاش میکنه بچه های کتابخوانی هم داشته باشه، از کتاب لذت بردم. برای اینکه کاملا همدلانه نوشته شده بود و نه متخصصانه! با اینکه با تاسف، نیمی از حجم کتاب که به معرفی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
در تحقیقی معتبر به اثبات رسیده کودکانی که در خانه کتاب مطالعه می‌‌کنند، کنترل بیشتری روی خودشان دارند و کارهایشان را بهتر انجام می‌‌دهند. منظور از کار مهارت‌‌هایی است که ما را شادتر و متعادل‌‌تر می‌‌کند: کنترل تکانه، توجه کردن، تعیین هدف و مشخص کردن راه رسیدن به آن. این امور را «آمادگی برای زندگی» در نظر بگیرید.
Mahdieh Janati
هدف اصلی از حیوانی کردن شخصیت کتاب‌‌ها این نیست که بچه‌‌ها عاشق حیوانات هستند، بلکه این دسته از کتاب‌‌ها به آنها کمک می‌‌کند تا مشکلات را از یک فاصلۀ‌ عاطفی ایمن ببینند. گاهی اوقات، اگر ترس یا اضطراب را به یک سمور آبی ربط دهید، پذیرفتن آنها آسان‌‌تر می‌‌شود. از طرف دیگر، حیوانات جنس زن یا مرد ندارند و در نتیجه برای پسرها و دخترها جذاب‌‌ترند.
maryhzd
گاهی اوقات، وقتی در ذهنم نگران حال و آیندۀ‌ بچه‌‌هایم می‌‌شوم، اینکه آیا من و شوهرم مسیر درست را به آنها نشان داده‌ایم یا نه، به خودم یادآوری می‌‌کنم که هر کتابی که مطالعه‌‌ کرده‌‌اند یا برایشان خوانده شده اثری در آنها به‌جا گذاشته و آن خاطرات منجر به چیزهای خوب دیگر می‌‌شوند.
Mahdieh Janati
متخصصان حوزۀ‌ ادبیات بر این باورند که بچه‌‌ها باید در معرض کتاب‌‌هایی قرار بگیرند که «آینه و پنجره» هستند. این تعبیر متعلق به دکتر رودین سیمز بیشاپ است. بعضی از کتاب‌‌ها باید آینه باشند تا کودک بتواند خودش را در آن ببیند. بقیه هم باید پنجره‌‌ای رو به تجارب انسان‌‌های مختلف باشند. وقتی هر دو نوع را در اختیار کودک بگذارید، در واقع به او کمک کرده‌‌اید که برای خودش و بقیه ارزش و احترام قائل شود.
maryhzd
وقتی پشت میز ناهارخوری نشسته‌‌اید، «جملات کتابی را که در دست مطالعه دارید» تبدیل به بخش اجتناب‌ناپذیر مکالمه‌‌های خانگی کنید؛ دقیقاً چیزی شبیه گفت‌‌وگوهای شما و همکارانتان در مورد سریال دیشب تلویزیون. شما به‌عنوان پدر یا مادر باید به سرچشمۀ‌ ارتعاشات مثبت و گفت‌‌وگوهای خوب در مورد کتاب‌‌ها و کتابخوانی تبدیل شوید.
maryhzd
کتابی را که نوپا عاشقش است از او پنهان نکنید، بلکه کتاب‌‌های مشابه دیگری را هم به او م.عرفی کنید
maryhzd
جورج ساندرز در یکی از کتاب‌‌هایش می‌‌گوید: «اگر الان یک دقیقه برای فرزندتان کتاب بخوانید، نتیجه‌‌اش را بعداً به اندازۀ‌ میلیون‌‌ها کتاب خواهید دید. علاوه بر اینکه کودکان دوست دارند برایشان کتاب بخوانید، سال‌‌ها بعد نیز وقتی کیلومترها از شما دور هستند، تمام لحظاتی که آنها را در تخت می‌خواباندید و هیچ صدایی جز صدای ورق خوردن کاغذ به گوش نمی‌رسید برایتان ارزش بسیاری خواهد داشت.»
🎀みoⓢⓢ£ɨŋɨ ʝムⓥɨの🎀
حتی اگر واژه‌‌ها به‌شکل درستی ادا نمی‌‌شوند، احساس کودک، اشتیاقش، جسارتش برای بلند خواندن و درکش از داستان‌ها و تصاویر را ستایش کنید. ستایش کردن کودک باعث می‌‌شود تا اضطرابش از بین برود و اعتمادبه‌‌نفس کسب کند، حتی اگر در خواندن صحیح کتاب دچار مشکل شده باشد.
maryhzd
خواندن کتاب از روی صفحه‌نمایش دیجیتال شاید زیاد حس کتاب خواندن را به بیننده منتقل نکند (درحالی‌که اگر کتاب واقعی دست بگیرید، واضح‌تر است). پس اگر از روی دستگاه هوشمند کتاب می‌خوانید، قسمت‌های جالب کتاب را بلندبلند برای فرزندتان بخوانید تا متوجه شود سرگرم گشت‌وگذار در اینستاگرام نیستید. از لغتی که معنی‌اش را نمی‌دانستید و مجبور شدید در فرهنگ لغات دنبال آن بگردید برای فرزندتان بگویید. حتی اگر ترجیح می‌دهید روی تبلت کتاب بخوانید، سعی کنید جلوی کودکتان کتاب چاپی دست بگیرید، چون پیامی که از چشم‌ها به مغز مخابره می‌شود، اثر بلندمدت‌تری دارد.
maryhzd
خوشحالم که هر اتفاقی هم در زندگی‌‌شان رخ دهد خواهند توانست گلیمشان را از آب بیرون بکشند و از مطالعۀ‌ داستان‌‌ کتاب‌‌ها لذت خواهند برد. آنها متوجه داستان زندگی خواهند شد و پایانی خوش را برای خودشان رقم خواهند زد. آنها همچنین از تغییر شخصیت‌‌ها و طرح‌‌های مختلف آگاه هستند و بارها با پایانی غم‌‌انگیز در داستان‌‌ها روبه‌‌رو شده‌‌اند. آنها از طریق مطالعۀ‌ داستان‌‌ها از نقش و شخصیتی که می‌‌خواهند در آینده داشته باشند، بیشتر آگاه می‌‌شوند. آنها آمادگی بهتری برای خواندن و درک موقعیت‌‌های مختلف خواهند داشت و دنبال معنایی خواهند گشت که به‌ظاهر برای خیلی‌‌ها غیرقابل‌‌درک است. آنها همچنین خواهند توانست ذهن مردم را بخوانند و خودشان و بقیه را در جایگاهی قرار دهند که به آن تعلق دارند.
maryhzd

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱۴۰۰-۹
تعداد صفحات۴۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱۴۰۰-۹