با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه به احساسات دیگران پی ببریم

دانلود و خرید کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم

۳٫۵ از ۱۲ نظر
۳٫۵ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم  نوشته  پل اکمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم

کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم، نوشته پل آکمن و ترجمه مریم تقدیسی به مخاطبان کمک می‌کند بتوانند به احساسات خود و دیگران واقف شوند، و در ارتباطاتی که برقرار می‌کنند، موفق باشند.

درباره‌ی کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم

پل آکمن با نوشتن کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم، به مردم در بهبود چهار مهارت اساسی کمک کرده است. این مهارت‌ها عبارتند از:

آگاهانه متوجه شوید چه زمانی در حال احساساتی شدن هستید، حتی قبل از حرف زدن و عمل کردن. بتوانید رفتارتان را در زمانی که احساساتی می‌شوید انتخاب کنید، به طوری که بدون آزار دادن دیگران به اهدافتان دست پیدا کنید. حساسیت بیشتری نسبت به احساسات دیگران پیدا کنیم و از اطلاعاتی که درباره احساسات دیگران دریافت می‌کنید با احتیاط استفاده کنید.

در حقیقت این مهارت‌ها چندان ساده به دست نمی‌آیند، اما اگر با پشتکار به تمرین‌هایی که پل آکمن در این کتاب داده است عمل کنیم، می‌توانیم آن‌ها را در خود پرورش بدهیم. وقتی این مهارت‌ها را در وجودمان پرورش بدهیم، کنترل بیشتری روی اعمال و افکار خودمان خواهیم داشت. علاوه بر این، می‌توانیم با آگاهی نسبت به احساسات دیگران داریم، عکس‌العمل نشان دهیم. چگونه به احساسات دیگران پی ببریم به ما کمک می‌کند روابط موفق‌تری داشته باشیم و چالش‌های رابطه را بهتر مدیریت کنیم.

کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم برای تمام افرادی است که دوست دارند روابط سازنده و سالمی با دوستان و آشنایان خود برقرار کنند. 

بخشی از کتاب چگونه به احساسات دیگران پی ببریم

تعداد کمی از روانشناسان، عمدتاً آن دسته که با زبان سر و کار دارند، از این موضوع شکایت دارند که کار ما در فرهنگ‌های باسواد، جایی که از مردم می‌خواهیم کلمه‌ای برای توصیف حالات احساسی چهره به کار ببرند، از فرضیهٔ مشترک بودن حالات چهره در بین همهٔ انسان‌ها حمایت نمی‌کند، چون کلمات مربوط به احساسات ترجمه‌های دقیقی در زبان‌های مختلف ندارند. البته نحوهٔ ارائهٔ احساسات در قالب کلمات، محصول فرهنگ است نه تکامل. ولی در مطالعاتی که امروزه در بیش از بیست فرهنگ باسواد غربی و شرقی انجام گرفته است، قضاوت اکثریت افراد هر فرهنگ دربارهٔ این‌که هر یک از حالات چهره نشان‌دهندهٔ کدام احساس هستند یکسان است. علی‌رغم مشکلات ترجمه، قضاوت اکثریت در مورد احساساتی که حالات چهره را نشان می‌دهند حتی در یک مورد هم با هم متفاوت نبوده است. هرگز. و البته، یافته‌های ما محدود به مطالعاتی نیست که در آن مردم باید تنها با استفاده از یک کلمهٔ واحد دربارهٔ عکس‌ها توضیح می‌دادند. ما در گینهٔ نو از داستان‌هایی دربارهٔ یک اتفاق احساسی استفاده می‌کردیم. همچنین از آن‌ها می‌خواستیم ادای احساسی خاص را دربیاورند. و در ژاپن در واقع خودِ رفتارهای چهره را ارزیابی می‌کردیم، که این نشان می‌داد، عضلات یکسانی در چهره، به هنگام دیدن فیلمی ناخوشایند، به حرکت می‌افتاد، خواه این افراد امریکایی بودند و خواه ژاپنی.

منتقد دیگری تحقیقات ما در گینهٔ نو را به این دلیل که به جای استفاده از کلمات واحد، از داستان‌هایی برای توصیف موقعیت‌های اجتماعی استفاده می‌کردیم، بی‌اعتبار شمرده بود. این منتقد فرض را بر این قرار داده بود که احساسات خودِ کلمات هستند، که بدیهی است این‌طور نیست. کلمات نمایندهٔ احساسات هستند نه خود احساسات. احساسْ یک فرایند است، نوع خاصی از برداشت خودکار که تحت نفوذ گذشتهٔ فردی و تکاملی ما قرار دارد که طی آن حس می‌کنیم اتفاق مهمی در مورد رفاه و راحتی ما در حال رخ دادن است، و با مجموعه‌ای از تغییرات روانشناسانه و رفتارهای احساسی شروع به نشان دادن واکنش در مقابل آن موقعیت خاص می‌کنیم. استفاده از کلمات تنها راهی برای مقابله با احساسات است، و ما وقتی احساساتی می‌شویم از کلمات استفاده می‌کنیم، ولی نمی‌توانیم احساسات را به کلمات محدود کنیم.

هیچ کس نمی‌داند هنگامی که حالت چهرهٔ کسی را می‌بینیم دقیقاً چه نوع پیامی را به طور خودکار دریافت می‌کنیم. من فکر می‌کنم کلماتی مانند خشم یا ترس پیام‌هایی نیستند که معمولاً وقتی در موقعیتی خاص قرار داریم منتقل می‌شوند. ما از این کلمات زمانی استفاده می‌کنیم که دربارهٔ احساسات حرف می‌زنیم. اکثر اوقات پیامی که دریافت می‌کنیم بیشتر شبیه چیزی است که در داستان‌هایمان داشتیم، نه کلمه‌ای انتزاعی، بلکه نوعی حس دربارهٔ این‌که فرد در مرحلهٔ بعدی چه کاری انجام خواهد داد یا چه چیزی باعث شده او چنین احساسی داشته باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۱۲۴۴۳۸۱
۱۳۹۹/۱۱/۱۲

بسیار کتاب خوبیه ولی خیلی تخصصی هست و بهتره افرادی که در زمینه روانشناسی تحصیل میکنن بخونن...من برای تقویت فنون مذاکره این کتاب رو خوندم بسیاری از موضوعاتش جالب بود ولی کاربرد زیادی برای من به شخصه نداشت ولی به

- بیشتر
majid001
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

بنظرم کتاب مفیدی است، به احساسات با دقت بیشتری نگاه می‌کنه و با مثال و تحلیل سعی در شناخت مفهوم آن می‌کند... کتاب ترجمه‌ی روان و قابل فهمی برای تمام علاقمندان دارد...

Mohammad
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

چرا فصل دهم کتاب در گفتار ذکر شده اما در خود کتاب موجود نیست!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
نگاه شما به هیچ کس هرگز مانند بار اولی که او را دیدید نخواهد بود.
flora
«نگاه شما به هیچ کس هرگز مانند بار اولی که او را دیدید نخواهد بود.
behnaz johary
احساسات به وجود می‌آیند تا ما را برای مقابلهٔ سریع با حیاتی‌ترین اتفاقات زندگی‌مان آماده سازند.
amir zare
چرا احساساتی می‌شویم؟ احساسات معمولاً زمانی ایجاد می‌شوند که، به حق یا ناحق، حس می‌کنیم اتفاقی که آسودگی و آرامش ما را به شدت در جهت بدتر یا بهتر شدن تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، در حال رخ دادن است.
amir zare
کلمات نمایندهٔ احساسات هستند نه خود احساسات.
Mahsa
مهارت سوم این‌که حساسیت بیشتری نسبت به احساسات دیگران پیدا کنیم.
papar
مهارت اول این‌که آگاهانه متوجه شوید چه زمانی در حال احساساتی شدن هستید، حتی قبل از حرف زدن و عمل کردن
papar
مهارت دوم این‌که بتوانید رفتارتان را در زمانی که احساساتی می‌شوید انتخاب کنید، به طوری که بدون آزار دادن دیگران به اهدافتان دست پیدا کنید.
papar
من نُه راه را برای ارزیابی یا تغییر احساسات به شما ارائه کردم. متداول‌ترینِ آن‌ها احساسی است که از طریق مکانیزم‌های ارزیابی خودکار ایجاد می‌شود. راه دوم، با ارزیابی متفکرانه آغاز می‌شود که بعد به سیستم ارزیابی خودکار محول می‌شود. راه سوم، تجربهٔ مجدد احساسی است که در زمان گذشته تجربه کرده‌ایم؛ و راه چهارم، تجسم است. راه پنجم، صحبت کردن دربارهٔ احساسی در گذشته است. راه ششم، همدلی است. راه هفتم، دستورالعمل‌های دیگران دربارهٔ مواقعی است که باید احساساتی شویم. راه هشتم، تخطی از هنجارهای اجتماعی است. و آخرین راه، ایجاد عمدی حالات چهره است.
کاربر ۲۶۷۹۰۷۰
اکثر ما به جای خاموش کردن احساساتمان، به طور کامل دوست داریم واکنش‌های احساسی‌مان در مقابل محرک‌هایی خاص را خاموش کنیم. دلمان می‌خواهد کلیدی برای حذف محرک یا محرک‌های خاص، متن‌ها و عبارت‌های حک‌شده در ذهنمان، و اطلاعات ذخیره‌شده در پایگاه داده‌های خودآگاهمان داشته باشیم
amir zare

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۳-۲۷-۰
تعداد صفحات۳۴۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۳-۲۷-۰