با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرهنگ فشرده‌ی سخن

دانلود و خرید کتاب فرهنگ فشرده‌ی سخن

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ فشرده‌ی سخن  نوشته  حسن انوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ فشرده‌ی سخن

کتاب فرهنگ فشرده سخن خلاصه‌ای است از فرهنگ هشت جلدی سخن که با نام فرهنگ بزرگ سخن شناخته می‌شود. اين اثر به کوشش دکتر حسن انوری و با همکاری بيش از صد تن مشاور، نويسنده، ويراستار، نقاش و مترجم در طول هشت سال با تلاش بسيار تدوين شده است.

هدف از خلاصه اين فرهنگ، ارائه‌ی آن به کسانی است که به هر دليل به فرهنگ بزرگ سخن دسترسی ندارند يا حجم آن را مناسب کتابخانه کوچک خود نمی دانند و در عين حال با مستندات واژه کاری ندارند و با يک فرهنگ کوچک‌تر، نيازشان برطرف می شود. اين فرهنگ، نخستين فرهنگی است که به وسيله‌ی متخصصان رشته‌های گوناگون علمی نوشته شده و اصطلاحات هر رشته را، متخصص آن رشته نوشته است.

حسن انوری متولد ۱۳۱۲، استاد بازنشسته‌ی دانشگاه تربيت معلم در رشته‌ی زبان و ادبيات فارسی، مولف فرهنگ بزرگ سخن و عضو پيوسته‌ی فرهنگستان زبان و ادب فارسی است. او به‌عنوان چهره‌ی ماندگار در رشته‌ی ادبيات معرفی شده‌ است.

خواندن کتاب فرهنگ فشرده‌ی سخن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به یک لغت‌نامه جامع نیاز دارند پیشنهاد می‌کنیم

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
reza
۱۴۰۰/۰۲/۱۱

سلام. در قسمت طاقچه ی بی نهایت این کتاب را بگذارید.

کاربر ۳۳۳۹۵۵۴
۱۴۰۰/۰۶/۲۱

واقعا کاری که اینها کردند و چنین کتابخانه ی مجازی درست کرده اند یک صدقه ای جاریه ای است که در اون دنیا به دردشان می خورد ، به شرطی که نیتشان خیر و خدمت به جامعه باشد،

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۸۱ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۵/۲۳
شابک۹۶۴-۳۷۲-۰۵۳-۵‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۲۶۸۱صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۵/۲۳
شابک۹۶۴-۳۷۲-۰۵۳-۵‬‬