با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن

دانلود و خرید کتاب تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن  نوشته  مریم جلالی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن

کتاب تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن نوشته مریم جلالی است. با اندک تاملی در تاریخ ادبیات هر قوم و ملیتی در می‌یابیم که هنر داستان وداستان نویسی پیشینه‌ای به قدمت زندگی انسان در کره زمین دارد. اهداف وشرایط قصه گویی از قرنی به قرنی واز فرهنگی به فرهنگی دیگر تغییر می‌کند. قصه گویی روشی برای آموزش ارزش‌های اخلاقی واجتماعی در نظر گرفته شده است.

درباره کتاب تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن

قرآن کریم به نحو چشم گیری از داستان گویی استفاده کرده به طوری که نزدیک به یک سوم آیات قرآن مربوط به احادیث و داستان‌های پیشینیان و نیز ماجراهای عهد نزول می‌باشد. از آن جا که تاریخ مجموعه‌ای از ارزشمندترین تجربیات پیشینیان را برای ما به ارمغان می‌آورد به همین دلیل می‌تواند نقش سازنده و بسیار اثربخشی در تربیت انسان‌ها داشته باشد، قرآن کریم نیز تاریخ زندگی پیامبران، امت‌ها و پادشاهان را به صورت تابلوهایی زنده و متحرک درضمن داستان‌های خویش بازسازی می‌کند، به گونه‌ای که وقایع تاریخی به شکل وقایع حاضر نمود می‌یابد. تاکید قرآن براستفاده از قالب داستانی و مفاهیم بلندی که دراین شکل به پیروان خویش ارائه می‌کند از یک سو و اهمیت روزافزون توجه به ادبیات هنری در دوران ما از سوی دیگر، زمینه شایسته‌ای را برای تدبر درغرض خداوند از به کارگیری این قالب و کارآمدی‌های آن، فراهم می‌کند. گرچه قالب داستانی، خودبه خود جاذبه آفرین و دلکش است،‌اما قرآن به منظور انتقال پیام‌ها و ارائه‌ی مفهوم‌هایی خاص از این قالب استفاده کرده؛ لذا قصص قرآن در عین دارا بودن جذابیت داستانی، همه جانبه، ژرف و پرنکته‌اند. این کتاب به انواع این داستان‌پردازی‌ها و جذابیت‌های این داستان‌ها می‌پردازد.

خواندن کتاب تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به همه علاقه‌مندان به علوم دینی و درک بهتر قرآن پیشنهاد می‌کنیم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۵۲۲-۲۰۹-۰۶۱-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۵۲۲-۲۰۹-۰۶۱-۱