با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خط‌های حافظ و هارتونگ

دانلود و خرید کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ

خط در اشعار حافظ شیرازی و نقاشی‌های هانس هارتونگ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ  نوشته  پدرام حکیم‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ

کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ، نوشته‌ی پدرام حکیم‌زاده، به بررسی خط در اشعار حافظ شیرازی و نقاشی‌های هانس هارتونگ نقاش آلمانی پرداخته است.

درباره‌ی کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ

پدرام حکیم‌زاده در کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ به بررسی عناصر هنری پرداخته است. از قدیم، انسان‌ها به وسیله‌ی کلمات، واژگان و خط با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کردند. در زمان‌های بسیار کهن، پیش از آنکه خط به شکلی که امروزه استفاده می‌کنیم دربیاید، افراد برای رساندن مقاصد و پیام خودشان از تصاویر استفاده می‌کردند. کم‌کم با پیشرفت در زمینه‌های مختلف خط و تصویر تا حدی از هم جا شدند. اما شاهد این هستیم که همیشه در آثار هنری خط و تصویر با یکدیگر ترکیب شده‌اند. کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ در دو بخش به بررسی خط در اشعار حافظ شیرازی شاعر بزرگ ایرانی و نقاشی‌های هانس هارتونگ نقاش آلمانی فرانسوی پرداخته است. 

کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ برای علاقه‌مندان به رشته‌های هنری مثل گرافیک و نقاشی جذاب است. اگر به پژوهش در آثار هنری علاقه دارید، کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ کتابی جامع و کاربردی به‌شمار می‌رود.

جملاتی از کتاب خط‌های حافظ و هارتونگ

خط ارتباط دو نقطه، دو عنصر، دو اندیشه را می‌رساند. خط ارتباط مرید و مراد، رهبر و رهرو است. در این صورت، لزومی ندارد خط رسم شود: جهت نگاه، سوی حرکت کافی است خط را القا کند. در زندگی روزمره و در طبیعت، خط حضور چشمگیری دارد. به تعبیر دیگر ما به طور روزمره با خط و جلوه‌های گوناگون آن زندگی می‌کنیم. خطوط تجسمی بر اساس جهت حرکت مداوم در یک مسیر کلی به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شوند که عبارت است از:

الف) خطوط عمودی کادر در طبیعت به شکل تنه درختان، تیرهای برق و ساختمان‌های مرتفع دیده می‌شود. این نوع خط در یک اثر تجسمی ممکن است مفهوم ایستادگی، مقاومت و استحکام باشد و یا صرفاً رابطه مناسبی را از نظر بصری و زیبایی‌شناسی با سایر خطوط و اشکال یک ترکیب به وجود بیاورد.

ب) خطوط افقی در طبیعت به صورت سطح زمین، خطوط افق، پهنه دریا، یا یک انسان خوابیده دیده شود. این نوع خط در یک اثر تجسمی ممکن است برای نشان دادن آرامش، سکون و اعتدال باشد و یا صرفاً رابطه مناسبی را از نظر بصری و زیبایی‌شناسی با سایر خطوط و عناصر یک ترکیب به نمایش بگذارد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۲۵۰-۴۶-۷
تعداد صفحات۵۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۲۵۰-۴۶-۷