با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ده درس معادشناسی

دانلود و خرید کتاب ده درس معادشناسی

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ده درس معادشناسی  نوشته  آیت‌الله  مکارم‌شیرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ده درس معادشناسی

در این نوشتار که از سلسله دروس آیت الله ناصر مکارم شیرازی در اصول عقاید اسلامی است، رویکردی کلی به مساله «معادشناسی» و ابعاد مختلف آن صورت گرفته است. در ابتدا به یک سوال مهم اشاره شده است که آیا مرگ پایان زندگی انسان‌هاست و یا اینکه مرگ تفسیری دیگر دارد که به نوعی حیاتی از مقوله دیگر است؟ در پاسخ به این سوال اساسی نگارنده به تبیین مفهوم معاد پرداخته و به این نتیجه می‌رسد که معاد و زندگی پس از مرگ به زندگی دنیای ما نیز مفهوم می‌دهد و عامل مهم تربیت فردی و اجتماعی است. وی همچنین از لحاظ فطری به بررسی مقوله معاد پرداخته و رستاخیز و قیامت را عرصه کامل تجلی عدالت الهی عنوان کرده و معتقد است بارها تجلی رستاخیز را در همین دنیا مشاهده کرده‌ایم. وی بقای روح انسان را دلیل محکمی بر وجود قیامت دانسته و ادله جسمانیت معاد و توصیفی از بهشت و جهنم و تجسم اعمال ارایه نموده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
M514
۱۳۹۹/۱۱/۲۰

اگر وقت یا حوصله خواندن کتابهای طولانی یا تخصصی را ندارید،این مورد خوبیه👌.با تفسیر ایات و علم روز و مثالهای عقل پسند،معاد را توجیه میکنه.

lowowisus
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

عالی بود چند نکته داشت که اگه من بخواهم بگویم زیاد میشه پس خودتان بگیرید و نکته هایش را بفهمید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۲۷۵-۴۵-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۲۷۵-۴۵-۴