دانلود و خرید کتاب کتاب چهارخطی سیدعلی میرافضلی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کتاب چهارخطی اثر سیدعلی میرافضلی

کتاب کتاب چهارخطی

معرفی کتاب کتاب چهارخطی

کتاب چهارخطی، نوشته سیدعلی میرافضلی مجموعه ۱۰۱ یادداشت کوتاه است که طیف متنوعی از موضوعات را در حوزه رباعی فارسی در برمی‌گیرد و دامنه‌ای هزارساله را از آغاز تاریخ رباعی دهه‌ی نود شمسی پوشش می‌دهد.

درباره کتاب چهارخطی (کندوکاوی در تاریخ رباعی فارسی)

در این کتاب از سیر تحول و پیشینه‌ی مضامین و روش پردازش موضوعات شعری و نحوه تاثیرپذیری شعرا از یکدیگر و ترجمه‌ی رباعیات از فارسی به عربی و بالعکس گرفته تا شیوه‌ها و شگردهای رباعی‌نویسی و تحول تشبیهات و استعارات و توجه رباعی‌سرایان به موضوعات تفننی را می‌خوانید. در کنار این مباحث، موضوعات دیگری مثل حاشیه‌های تاریخی، تحلیل مقاطعی از تاریخ رباعی فارسی، بررسی موضوعاتی همچون رباعیات سرگردان، سرقت‌های شعری، تبیین وجوه ساختاری رباعی، معرفی شاعران گمنام، سیر تحول واژگان و اصطلاحات و امثال و کنایات هم مورد توجه قرار گرفته است.

در این نوشتارها، بررسی سایه روشن تاریخ رباعی با نگاهی تازه صورت گرفته و نکات و یافته‌های جدید به گونه‌ای عرضه شده که هم برای اهل فن جذابیت داشته باشد و هم برای علاقه‌مندان شعر فارسی.

این کتاب،تاریخ رباعی فارسی یا درباره‌ی رباعی نیست،بلکه اندوخته‌ای است که از رهگذر بررسی رباعیات کهن و جدید فراهم شده است و مطالعه آن ها،چشم انداز بهتری از تاریخ دراز و پر مسئله‌ی رباعی به دست می‌دهد.

خواندن کتاب چهارخطی (کندوکاوی در تاریخ رباعی فارسی) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

 پژوهشگران شعر فارسی، به ویژه شعر کلاسیک و علاقه مندان به تاریخ ادبیات مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۶٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۴۱۲ صفحه

حجم

۶٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۴۱۲ صفحه

قیمت:
۶۰,۰۰۰
تومان